2023/2024 ליגת העל ושאר ירקות

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

Re: 2023/2024 ליגת העל ושאר ירקות

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yossi כתב:
02 מרץ 2024, 23:33
ברור, חטואל זה האשם.
לא זה שבלעדי אותו חטואל, או פשוט כדור ארוך בצורה די פרימיטיבית לא היה לנו שום תשובה למשחק לחץ שלהם.
חטואל נכנס ליותר מידי נבדלים מולם.
זאת העובדה.
הוא הסקורר הכי טוב אצלנו אבל עדין אין לו את האיכויות של זהבי.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
03 מרץ 2024, 14:30
זאת העובדה.
שוב, אתה מסתכל על מצב בודד ולא על התמונה הגדולה.

ברדה כמאמן לא מעמיד קבוצה שמתמודדת טוב מול לחץ לאורך רוב הקדנציה שלו. הקבוצה שלו גם לא לוחצת ברמה ראויה לקבוצת צמרת.
העונה זה בולט במיוחד. זה שקבוצה אחר קבוצה מרגישות בנוח להעמיד גם בטרנר בלמים על החצי מספר את כל הסיפור.
צריך לדבר על זה, ולא על האם סטויאנוב היה כובש במשחק x מה היה קורה, כי את התמונה הגדולה זה לא משנה בסנטימטר.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

Sir Alex Ferguson כתב:
03 מרץ 2024, 14:30
זאת העובדה.
מסתבר שזה לא מקרי, גם אתמול שחקני מכבי נתפסו במלא נבדלים.
זה הסגנון של פ"ת עם הקו הגנה הגבוה.
כנראה אבל שהאינטליגנציה של שחקני ההתקפה שלהם יותר גבוהה משלנו, כי הם גם הצליחו לשבור את הנבדל מספיק פעמים
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

נכון, למכבי ת"א היו 12 נבדלים. 4 שערים נפסלו.
אבל הם הצליחו לפרק בשיטתיות את העמידה של פ"ת, לכן אף אחד שם לא בוכה על החמצה כזו או אחרת.

שיש שיטתיות, החמצה אחת לא גומרת לך משחק. כשאין ואתה זקוק למשהו מקרי או חד פעמי, אז זה כן.
וזה הסיפור שמנסים להתעלם ממנו.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

yossi כתב:
03 מרץ 2024, 17:44
אבל הם הצליחו לפרק בשיטתיות את העמידה של פ"ת, לכן אף אחד שם לא בוכה על החמצה כזו או אחרת.

שיש שיטתיות, החמצה אחת לא גומרת לך משחק. כשאין ואתה זקוק למשהו מקרי או חד פעמי, אז זה כן.
אתה צודק בהגדרה, אבל אני מרגיש צורך לציין את השופט.
משום מה אצלנו מיהרו לשרוק מיד לנבדל ולא חיכו לסיום המהלך.
למכבי זה הואר סידר גול.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

גם במשחק של חיפה, נראה לי שהשופט מתאמץ לתת לחיפה פנדל...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
03 מרץ 2024, 17:44

הם נכנסו לא פחות לנבדל ונפסלו להם אפילו יותר שערים.
רק לנו יש את חטואל שלא לומד וממשיך להיכנס 200 פעם לנבדל, להם יש את זהבי שכבש ונתן בישול וגמר תמשחק מוקדם.
לא הבנתי מה הבעיה להודות שזהבי איכותי מחטואל ושהוא שובר שיווין בליגה שלנו?

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

MikiRed כתב:
03 מרץ 2024, 21:21
גם במשחק של חיפה, נראה לי שהשופט מתאמץ לתת לחיפה פנדל...
דרך אגב מכבי חיפה, אחרי שהסיר את החלודה קינדה נראה מצוין, מזכיר את היכולת במדי בית״ר לפני שעזב.
יש מצב הוא יהיה על תקן החנן ממן שלהם אם יזכו באליפות בסוף השנה…

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
04 מרץ 2024, 11:25
רק לנו יש את חטואל שלא לומד וממשיך להיכנס 200 פעם לנבדל, להם יש את זהבי שכבש ונתן בישול וגמר תמשחק מוקדם.
זהבי אכן איכותי מחטואל. עדיין זה לא רק זהבי, הם הגיעו להמון מצבים מרגלי כל שחקני ההתקפה והקישור שלהם. אצלנו זה לא מספיק מסודר מערכתית כדי להיות פחות תלויים ביום טוב/רע של שחקן כזה או אחר

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
04 מרץ 2024, 11:25
כהרגלך בקודש מסיט את הדיון לנקודות שלא קשורות בעליל כדי למסמס את העיקר.
מי שקורא פה מספיק יודע במקרה הזה למה.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

yossi כתב:
04 מרץ 2024, 15:21
כאילו שאם זהבי היה אצלנו היינו עכשיו במאבק האליפות....

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
04 מרץ 2024, 15:21
כהרגלך בקודש אתה בא עם אג'נדה מהבית ואז מנסה לאנוס את המציאות לאג'נדה שלך.
זה היה עם אליאס בגביע למרות שהיה חולה.
זה היה עם מרציאנו בגביע למרות שלקח הצלה גדולה ועוד כדור לא פשוט.
ועכשיו זאת הטענה שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם קבוצה שלוחצת אותנו.
ולא שאני לא מסכים, בקבוצה שיש לך רק קשר אחד שמסוגל להתמודד עם לחץ (גורדנה, שאחרי שקיבל צהוב והבין שמפסיד את מכבי גם הוא לא היה במשחק) יהיה לך קשה להתמודד עם לחץ, אבל אתה מקצין את הדברים כבר תקופה ארוכה.
בפועל, מחצית ראשונה סטויאנוב קיבל כדור בדיוק כמו זהבי, היה יכול לכבוש או לבשל כמו שזהבי עשה וזרק את ההזדמנות לפח.
בפועל, במחצית השנייה סטיאנוב קיבל עוד הזדמנות בתוך הרחבה, ארתור קיבל אחד על אחד שעד שהחליט לבעוט כבר נחסם, הייתה גם נגיחה לקורה של ארתור, והיה גם שער של לופס שעד עכשיו לא הבנתי למה נפסל וכמובן השער החוקי של ארתור.
מי שיקרא את הדברים שלך יחשוב שחזרנו לתחילת השנה והיה לנו רק מצב אחד כל המשחק.

למכבי יש את מילסון ודוידה ששניהם הם כלי נשק מצוין מול הגנה גבוה וכן את ערן זהבי שכבש ובישל אחרת אולי גם מכבי מאבדת נקודות ומדברת על 14 נבדלים וארבעה או חמישה שערים שפסלו להם.
בפועל סטויאנוב זה לא מילסון וחטואל זה לא זהבי וכן האיכות הרבה פעמים עושה את ההבדל בין משחק שאתה מסתבך בו למשחק שאתה עושה 2 - 0 מהיר וגומר את המשחק מוקדם.

אני חושב שברדה צריך להשתפר במשחק מול קבוצה שלוחצת אותנו, אני חושב שברדה נתן יותר מידי כבוד למכבי בבלומפילד.
אבל ההיסטריה והקיצוניות שיש כאן לאחרונה (כן, אני יודע, אתה תטען שזה בגלל שאני לא אובייקטיבי לברדה, ברור לי שלזה רמזת) היא מוגזמת ובעיקר מתעלמת מהמגבלות של הסגל שלך.
ולכן אני ביקרתי את ברדה באותם שני משחקים, אבל מצד שני כן חשוב לזכור שהרבה מזה בגלל הכלים המוגבלים שלנו. כשיש לך רק קשר אחד שמסוגל להשתחרר טוב מלחץ אתה תתקשה להתשחרר מלחץ. וכשהסיומת של סטויאנוב היא ברמה נמוכה והאינטליגנציה של חטואל היא גם נמוכה, אז הראשון ימשיך להחטיא ממצבים שאם היה כובש מהם אולי היינו רואים משחק אחר והשני ימשיך להיכנס לנבדל בפעם העשירית כי הוא מחשבתית לא יודע אחרת.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
04 מרץ 2024, 17:25
כהרגלך בקודש אתה בא עם אג'נדה מהבית ואז מנסה לאנוס את המציאות לאג'נדה שלך.
זה היה עם אליאס בגביע למרות שהיה חולה.
זה היה עם מרציאנו בגביע למרות שלקח הצלה גדולה ועוד כדור לא פשוט.
ועכשיו זאת הטענה שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם קבוצה שלוחצת אותנו.
ולא שאני לא מסכים, בקבוצה שיש לך רק קשר אחד שמסוגל להתמודד עם לחץ (גורדנה, שאחרי שקיבל צהוב והבין שמפסיד את מכבי גם הוא לא היה במשחק) יהיה לך קשה להתמודד עם לחץ, אבל אתה מקצין את הדברים כבר תקופה ארוכה.
בפועל, מחצית ראשונה סטויאנוב קיבל כדור בדיוק כמו זהבי, היה יכול לכבוש או לבשל כמו שזהבי עשה וזרק את ההזדמנות לפח.
בפועל, במחצית השנייה סטיאנוב קיבל עוד הזדמנות בתוך הרחבה, ארתור קיבל אחד על אחד שעד שהחליט לבעוט כבר נחסם, הייתה גם נגיחה לקורה של ארתור, והיה גם שער של לופס שעד עכשיו לא הבנתי למה נפסל וכמובן השער החוקי של ארתור.
מי שיקרא את הדברים שלך יחשוב שחזרנו לתחילת השנה והיה לנו רק מצב אחד כל המשחק.

למכבי יש את מילסון ודוידה ששניהם הם כלי נשק מצוין מול הגנה גבוה וכן את ערן זהבי שכבש ובישל אחרת אולי גם מכבי מאבדת נקודות ומדברת על 14 נבדלים וארבעה או חמישה שערים שפסלו להם.
בפועל סטויאנוב זה לא מילסון וחטואל זה לא זהבי וכן האיכות הרבה פעמים עושה את ההבדל בין משחק שאתה מסתבך בו למשחק שאתה עושה 2 - 0 מהיר וגומר את המשחק מוקדם.

אני חושב שברדה צריך להשתפר במשחק מול קבוצה שלוחצת אותנו, אני חושב שברדה נתן יותר מידי כבוד למכבי בבלומפילד.
אבל ההיסטריה והקיצוניות שיש כאן לאחרונה (כן, אני יודע, אתה תטען שזה בגלל שאני לא אובייקטיבי לברדה, ברור לי שלזה רמזת) היא מוגזמת ובעיקר מתעלמת מהמגבלות של הסגל שלך.
ולכן אני ביקרתי את ברדה באותם שני משחקים, אבל מצד שני כן חשוב לזכור שהרבה מזה בגלל הכלים המוגבלים שלנו. כשיש לך רק קשר אחד שמסוגל להשתחרר טוב מלחץ אתה תתקשה להתשחרר מלחץ. וכשהסיומת של סטויאנוב היא ברמה נמוכה והאינטליגנציה של חטואל היא גם נמוכה, אז הראשון ימשיך להחטיא ממצבים שאם היה כובש מהם אולי היינו רואים משחק אחר והשני ימשיך להיכנס לנבדל בפעם העשירית כי הוא מחשבתית לא יודע אחרת.
לגבי ההתחלה, כשטעיתי במתן ביקורת ידעתי לומר שטעיתי וחוזר בי.

אני לא חושב שאני מקצין, זה מאוד בולט ובלי שיפור בפרמטרים האלה, של לעשות לחץ בעצמך, ולהתמודד מול לחץ, אין שום סיכוי שנזכה בתואר רציני גם אם כל הדברים יתחברו.
כי זה הלחם והחמאה של קבוצות איכותיות, לטעמי ברדה צריך וחייב להשתפר בזה.
ולא רק מבחינת אימון, גם מבחינת בניית סגל בקיץ.
נבנה פה סגל רע מאוד מבחינה פיזית ואתלטית, וזו טעות יסודית לא פשוטה.
להוסיף על זה את הזלזול שאני חושב שעושים במרכז השדה אצלנו, וקיבלנו תלות מוחלטת בגורדנה וחוסר יכולת לצאת מהר קדימה. ואין פה אימון, נטו בניית סגל.

וגם בסגל הקיים אפשר לעשות יותר.
מניח שאף אחד שרואה את הסגל של מכבי פ"ת לא חושב שהם יכולים ללחוץ ככה, ועובדה שזה קורה. ועושים את זה באמת יפה מאוד במשחקים האחרונים, נגד מכבי זה היה טו מאצ', אבל לא מוחק להם משחקים נהדרים נגדנו ונגד הפועל ת"א.

אין לי שום אנטי לברדה, להפך. אני רוצה שהוא ישתפר, ילמד ויהפוך יחד עם הקבוצה לטובים יותר.
ואני גם מעוניין שיהיה שיח על מגמה, ולא על אירוע בודד.
זה שניצחנו את הפועל י"ם, את נתניה, את בית"ר בגביע, לא הופך את המשחקים הללו לטובים במיוחד. נכתב גם שם שיכולת טובה לא הייתה, וניכר שקשה לנו בצורה מערכתית מול קבוצות שבאות אקטיביות.
פשוט נגד נתניה הבלם שם החליק, נגד בית"ר ידענו לעקוץ עם חטואל ונגד הפועל י"ם נתקלנו בקבוצה חסרת שיניים והספיק לנו מהלך אתלטי אחד של פוקו כדי לנצח.

לגבי ההחמצות מול מכבי פ"ת, הם קרו רק לאחר שברדה פשוט עשה בלגן וויתר על תבניות לחלוטין.
לפ"ת יש הגנה חלשה כמו שהדגימה מצוין מכבי, ולכן גם הגענו למצבים.
אבל גם בנושא המשחק כתבתי, גם אם היינו מנצחים, הייתי מאוכזב שזה מגיע מתוך הבנה שממשהו מסודר כלום לא יקרה, אז נעשה בלגן ונקווה לטוב. זה יעבוד מדימפעם כי אנחנו יותר איכותיים מ11 קבוצות בליגה, אבל קבוצת צמרת לא יכולה לברוח למקום הזה בכזו קלות ותדירות.
ואני אומר בלגן לא רק בגלל הויתור על הקישור, אלא גם כי רואים שהדרך לצאת קדימה היא לא מתוכננת במיוחד.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

לא יודע מה יותר עצוב ואומלל, היכולת שלנו היום או התקציר של הפועל פ"ת-הפועל ת"א.
כרגיל עוד רגע אבוקסיס יאשים את כל העולם חוץ מאת עצמו, ניתן למספרים לדבר: 4 משחקים, 2/12 נק', 0 שערים, רק 2 בעיטות למסגרת בארבעת המשחקים שזה נתון בלתי נתפס בעיניי.
אני לא חושב שהוא מאמן גרוע אבל ניהול הקריירה שלו מאז 2020 פשוט מזעזע והוא רק חופר לעצמו את הבור.

כבר לפני כמה משחקים התחילה אצלי תחושה שדווקא אחת "מהגדולות" (בית"ר, נתניה, ה.ת"א), ולא אשדוד או חדרה.
לאשדוד יש מאמן נוראי אבל אני חושב שהאיכויות שלהם בהגנה ובהתקפה יסחבו אותם בפלייאוף התחתון. יצחקי וסילבס עשו שינוי מסוים בקבוצות שלהם ואני חושב שזה יספיק. נתניה והפועל ת"א במצב קשה מאוד.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

הפועלעולה כתב:
04 מרץ 2024, 23:55
לא יודע מה יותר עצוב ואומלל, היכולת שלנו היום או התקציר של הפועל פ"ת-הפועל ת"א.
כרגיל עוד רגע אבוקסיס יאשים את כל העולם חוץ מאת עצמו, ניתן למספרים לדבר: 4 משחקים, 2/12 נק', 0 שערים, רק 2 בעיטות למסגרת בארבעת המשחקים שזה נתון בלתי נתפס בעיניי.
אני לא חושב שהוא מאמן גרוע אבל ניהול הקריירה שלו מאז 2020 פשוט מזעזע והוא רק חופר לעצמו את הבור.

כבר לפני כמה משחקים התחילה אצלי תחושה שדווקא אחת "מהגדולות" (בית"ר, נתניה, ה.ת"א), ולא אשדוד או חדרה.
לאשדוד יש מאמן נוראי אבל אני חושב שהאיכויות שלהם בהגנה ובהתקפה יסחבו אותם בפלייאוף התחתון. יצחקי וסילבס עשו שינוי מסוים בקבוצות שלהם ואני חושב שזה יספיק. נתניה והפועל ת"א במצב קשה מאוד.
אבוקסיס אגב ניצל מהפסד היום, שלחו לי את ההחטאה של הפועל פתח תקווה היום, נאוי לדעתי, הכדור נפל לו אחרי שפגע בקורה והוא הצליח מאיזה שלושה מטרים כשהוא לבד לבעוט לאותה קורה ולמנוע מהפועל פתח תקווה ניצחון.

שלח תגובה