בחירות 2019S

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

Re: בחירות 2019S

שליחה על ידי gooner »

אדום זקן כתב: הבטחתי לעצמי להימנע מלדבר כאן על הבחירות אבל אתה לא מותיר ברירה.
תלמד להפריד בין השנאה האישית שלך לאיש לבין פועלו.
אין שום דבר פופוליסטי בהתנהלות הכלכלית של הליכוד,זו התנהלות שהיא אחת מאבני היסוד של המפלגה הזאת.
כלכלה חופשית וליברלית שדוגלת בתחרות בכל התחומים שבסופם זה מגיע לכיס הלקוח.
לנתניהו יש דבר אחד שאף אחד לא ייקח ממנו וזה ניהול הכלכלה.
ב2005 הוא עשה צעדים שבאותה תקופה נראו אכזריים וקשים אבל בסופו של יום הצילו את המשק מקריסה בטווח הארוך.
10 שנים יש כאן שקט בגזרת המורים גם אם קצת בקיץ האחרון הם עשו רעש.
תקציב החינוך גדל כמעט ב100%,סל התרופות התרחב והאבטלה ירדה.
בעזה הוא לא הצליח ואף אחד אחר גם לא יצליח,בצפון הוא נותן בראש ובשטחים הוא יודע להחזיק את הפלסטינאים קרוב קרוב בזכות הכלכלה.
בניגוד למה שאתה חושב העם כאן לא מטומטם ולא שיבטי,בסוף כולם מסתכלים על הכיס שלהם וכולם מבינים שהמצב לא מושלם ותמיד יש על מה לבכות אבל סהכ יציב וטוב.
לא בכדי מפלגות השמאל הולכות וקטנות,הדרך שלהם אבדה אנשים לא מאמינים בהם לא בביטחון ובטח לא בכלכלה.
קח אחד כזה כמו עמיר פרץ שרוצה להחזיר אותנו לימי ההסתדרות.
הוא בתפיסה שלו אני יעבוד קשה וירוויח כסף ויחלק אותו לכל אלה שלא רוצים לעבוד,לי זה לא מתאים ולראייה הוא בקושי עובר את אחוז החסימה.
אני יכול להסכים שההדלפות מהחקירה שלעצמו זה דבר חמור מאוד לא גורמות לי לנוע על הכסא בנוחות,אך יחד עם זאת בינתיים הכל שם זו רכילות והתנהגות מטומטמת של רעיית ראש הממשלה.
לי ברור שנתניהו לא ימשיך,או שיפסיד בבחירות או שיסגור דיל עם היועץ ויפרוש.
אבל דרכו הכלכלית תישמר כי זאת הדרך הנכונה והמוכחת להפוך את ישראל למעצמה גדולה יותר מהיום.
אני גם לא בטוח שכדאי לי להכנס פה לוויכוחים עם תומכי ביבי כיוון שהם מסתמנים כמעריצים שרופים, אבל אני אענה לך בכל זאת.

אני מפריד מצויין לדעתי בין סלידתי האישית מנתניהו לבין פועלו, ולכן אין לי בעייה להבחין בנושאים בהם הוא מתנהל נכון,
אלא שכלכלה הוא לא אחד מהם.
המהלך המשמעותי הכלכלי האחרון שהוא ביצע הוא רפורמת השמן-והרזה בהיותו דווקא שר אוצר.
מאז היותו ראש ממשלה, קשה להיזכר בצעד כלכלי כלשהו שהוא קידם - אם יש לך כזה תזכיר לי,
בניגוד לתאוריות הימניות בכלכלה שהוא מאמין בהם, השרים שהוא ממנה בדרך כלל או פועלים בניגוד לעקרונות הללו,
או שהוא פשוט ממנה אפסים, נאמנים לו פוליטית, שאין להם חזון ולא שכל לעשות שום דבר משמעותי.
זה בדיוק כלכלה פופוליסטית - מתגלגלים הלאה, ומכבים שריפות אחרי שהן קורות, דואגים לא לפגוע במצביעים פוטנציאליים.
למה זה כך? כי הנושא הכלכלי פשוט לא מעניין אותו.
לדעתי, בגלל שהוא מניח שאת ציבור הבוחרים שלו מלהיבים יותר אירן והשתלחויות במוסדות המדינה ובתקשורת.
אם אני צריך לתת לו קרדיט כלכלי כלשהו, הייתי אומר שהוא בוחר בקפידה את נגידי בנק ישראל, שהם לרוב בחירות מוצלחות שלו.

שום דבר בהתנהלות הכלכלית שלו ב 10 השנים האחרונות לא שונה מבתקופות אולמרט, שרון או ברק, ולא ממה שתקבל מכחול-לבן,
שגם אותם לא עניינה הכלכלה במיוחד. גם הביצועים של המשק בתקופתו לא היו טובים יותר מאשר בתקופתם.
אגב, כאחד שלא דוגל בימין כלכלי קיצוני וגם לא בשטויות של עמיר פרץ, אני לא בטוח אם לא עדיף לי המצב הזה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

gooner כתב: אני גם לא בטוח שכדאי לי להכנס פה לוויכוחים עם תומכי ביבי כיוון שהם מסתמנים כמעריצים שרופים, אבל אני אענה לך בכל זאת.

אני מפריד מצויין לדעתי בין סלידתי האישית מנתניהו לבין פועלו, ולכן אין לי בעייה להבחין בנושאים בהם הוא מתנהל נכון,
אלא שכלכלה הוא לא אחד מהם.
המהלך המשמעותי הכלכלי האחרון שהוא ביצע הוא רפורמת השמן-והרזה בהיותו דווקא שר אוצר.
מאז היותו ראש ממשלה, קשה להיזכר בצעד כלכלי כלשהו שהוא קידם - אם יש לך כזה תזכיר לי,
בניגוד לתאוריות הימניות בכלכלה שהוא מאמין בהם, השרים שהוא ממנה בדרך כלל או פועלים בניגוד לעקרונות הללו,
או שהוא פשוט ממנה אפסים, נאמנים לו פוליטית, שאין להם חזון ולא שכל לעשות שום דבר משמעותי.
זה בדיוק כלכלה פופוליסטית - מתגלגלים הלאה, ומכבים שריפות אחרי שהן קורות, דואגים לא לפגוע במצביעים פוטנציאליים.
למה זה כך? כי הנושא הכלכלי פשוט לא מעניין אותו.
לדעתי, בגלל שהוא מניח שאת ציבור הבוחרים שלו מלהיבים יותר אירן והשתלחויות במוסדות המדינה ובתקשורת.
אם אני צריך לתת לו קרדיט כלכלי כלשהו, הייתי אומר שהוא בוחר בקפידה את נגידי בנק ישראל, שהם לרוב בחירות מוצלחות שלו.

שום דבר בהתנהלות הכלכלית שלו ב 10 השנים האחרונות לא שונה מבתקופות אולמרט, שרון או ברק, ולא ממה שתקבל מכחול-לבן,
שגם אותם לא עניינה הכלכלה במיוחד. גם הביצועים של המשק בתקופתו לא היו טובים יותר מאשר בתקופתם.
אגב, כאחד שלא דוגל בימין כלכלי קיצוני וגם לא בשטויות של עמיר פרץ, אני לא בטוח אם לא עדיף לי המצב הזה.
3.6% אבטלה אצל אולמרט היה 11%
עידוד משקיעים מבחוץ בהפחתת מס חברות ויצירת מקומות עבודה.
שמיים פתוחים.
זיכוי מס הכנסה לזוג הורים עובדים עם ילדים מה שלי אישית נתן עוד כמה אלפים בשנה.
חוק חינוך חינם מגיל 3.
פירוק מונופלים בתחום מוצרי החשמל,מזון,רכב ועוד.
אבל.. אל תיתן לעובדות לבלבל זה לא חשוב כל כך.
מה שחשוב זה זה השמפניות והסיגרים.
ובאמת שאני לא הולך להצביע רק חשוב להיות הוגנים.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אדום זקן כתב: 3.6% אבטלה אצל אולמרט היה 11%
שמיים פתוחים.
חוק חינוך חינם מגיל 3.
בוא נבדוק את הפעולות האלה:
- לאבטלה יש מגמות שנקבעות ממצבי מאקרו שונים: עלייה, משבר בהייטק, מיתון עולמי, מלחמות ועוד.
לכן קיוויתי לבחון מעשים ולא נתונים שבמקרים רבים לא קשורים לתפקוד הממשלה.
אבל כיוון שטענת את זה: האבטלה הייתה בעלייה מתמדת שנים רבות כולל הקדנציה הראשונה של נתניהו
עד לשיא ב 2003 לאחר האינתיפאדה השנייה. משם המגמה התהפכה לירידה רצופה, לפני שלטון נתניהו
וגם במהלכו, למעט פיק זמני אצל אולמרט בזמן המיתון העולמי.
אם אתה נותן לו קרדיט על זה, אז תן גם לשרון ואולמרט, ואולי תסביר גם מה הוא לא עשה נכון במובן הזה
בקדנציה הראשונה שלו.
- מס החברות ירד במשך הרבה שנים לפני נתניהו באחוזים גדולים מלמעלה מ 35% עד לכדי 26% בכניסת נתניהו לראשות הממשלה.
בתקופתו הוא ירד, עלה חזרה וירד שוב. קשה לראות פה שינוי מגמה, אולי דווקא חוסר עיקביות.
ואם תגיד לי שזה בגלל שרי האוצר שלו, אני אומר לך שזה בדיוק מה שטענתי.
- כל החוקים שנחקקו בעקבות המחאה החברתית על יוקר המחייה: אתה רוצה לתת לו קרדיט על תופעה שהוא
עצמו הגדיר כשמאלנים שמנסים להפיל את הליכוד? קודם התנגד, אחר כך קיבל חלק מהמלצות וועדת
טרכטנברג בניגוד לאידיאולגיה שלו, ועכשיו משוויץ בהם?
- מה זה פירוק מונופולים בתחום החשמל והמזון? לא מכיר, אבל אם היו כאלה אני מניח שזה גם
מסקנות מהמחאה החברתית, אולי תסביר.

ואכן הכי חשוב זה שחיתות שילטונית, שמפניות וסיגרים זה ביזיון, אבל הרבה יותר גרוע זה תיק 4000.
-

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אדום זקן כתב: 3.6% אבטלה אצל אולמרט היה 11%
שמיים פתוחים.
חוק חינוך חינם מגיל 3.
אם אינני טועה העשור האחרון היה העשור הטוב ביותר בהיסטוריה של כלכלת ישראל.
צמיחה רצופה של בין 1%-3% ועל פי היעד, אבטלה בשיא שלילי של כל הזמנים, דירוג האשראי הבינלאומי בשיא כל הזמנים (הלוואות עולות לנו הרבה פחות כסף וזה כסף שחוזר ישירות לאזרח), השכר ה*ריאלי* הממוצע והחציוני עלו ביותר מ 20%!!!
נתון מטורף, היום במשכורת ממוצעת/חציונית אתה יכול לקנות כ-23% יותר ממה שיכולת לקנות עם אותה משכורת לפני 10 שנים, זה מטורף. השכר עלה בצורה כה משמעותית שלמרות העלייה במחירים אפשר פשוט לצרוך יותר שירותים ומוצרים.

עכשיו מי שרוצה לייחס לביבי את כל הבעיות במדינה (מקובל) צריך להיות כנה עם עצמו ולייחס לו גם את כל הדברים הטובים.
אחרת, במצב שכל בעיה מופנית אליו וכל הישג הוא של אנשים שמינה ולא שלו יש לך דיון עקר עם אדם שאינו אובייקטיבי, הלא הוא גונר היקר (אל תיקח אותי אישית אתה פשוט לא אובייקטיבי ומישהו היה צריך להוכיח אותך על זה).

"ביבי ואולמרט אותו דבר", קטע שהעובדות וכל המדדים הכלכליים החשובים מראים הבדלים מטורפים לטובת תקופת ביבי, וכל הבעיות הוא אשם וכל ההישגים זה של נגידי בנק ישראל, נו שוין.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

oranu כתב: אם אינני טועה העשור האחרון היה העשור הטוב ביותר בהיסטוריה של כלכלת ישראל.
צמיחה רצופה של בין 1%-3% ועל פי היעד, אבטלה בשיא שלילי של כל הזמנים, דירוג האשראי הבינלאומי בשיא כל הזמנים (הלוואות עולות לנו הרבה פחות כסף וזה כסף שחוזר ישירות לאזרח), השכר ה*ריאלי* הממוצע והחציוני עלו ביותר מ 20%!!!
נתון מטורף, היום במשכורת ממוצעת/חציונית אתה יכול לקנות כ-23% יותר ממה שיכולת לקנות עם אותה משכורת לפני 10 שנים, זה מטורף. השכר עלה בצורה כה משמעותית שלמרות העלייה במחירים אפשר פשוט לצרוך יותר שירותים ומוצרים.

עכשיו מי שרוצה לייחס לביבי את כל הבעיות במדינה (מקובל) צריך להיות כנה עם עצמו ולייחס לו גם את כל הדברים הטובים.
אחרת, במצב שכל בעיה מופנית אליו וכל הישג הוא של אנשים שמינה ולא שלו יש לך דיון עקר עם אדם שאינו אובייקטיבי, הלא הוא גונר היקר (אל תיקח אותי אישית אתה פשוט לא אובייקטיבי ומישהו היה צריך להוכיח אותך על זה).

"ביבי ואולמרט אותו דבר", קטע שהעובדות וכל המדדים הכלכליים החשובים מראים הבדלים מטורפים לטובת תקופת ביבי, וכל הבעיות הוא אשם וכל ההישגים זה של נגידי בנק ישראל, נו שוין.
הדיון החל בהקשר של ההתנהלות הכלכלית של נתניהו ועל כך שהיא לרוב לא לפי חזונו הימני,
ובגדול הוא לא מתעניין בכלל בכלכלה.
טוב שנערי האוצר עושים עבודה טובה בסך הכל למרות ראשי הממשלה ושרי האוצר.

בין כל הנתונים שציינת, היחיד שאני יכול לייחס למעשה מסוים הוא דירוג האשראי שנגזר בעיקר מגירעון תקציבי מרוסן.
אכן עבודה טובה, אך כמו בדוגמאות לנתונים האחרים, גם פה מגמת הורדת החוב החלה קודם להיותו ראש ממשלה,
וירדה מ 93% ב 2003 ל 75% ב- 2009 והמגמה ממשיכה לאיזור ה 60% היום.
אם נתייחס ממש למעשים: הוא התווה ב- 2009 יעד גרעון שנתי של 1% ולא עמד בו אף פעם - 2.9% בפועל ברוב השנים.
אבל אני לא מאשים אותו, עדיין גרעון סביר, וגם מנהיגים אחרים חסרי עניין בכלכלה כמו אולמרט היו כנראה משיגים תוצאות דומות.

נתוני הצמחיה, תל"ג לנפש אגב נמוכים ממוצע ה- OECD ולא מרשימים בכלל.
שוב, אני לא מאשים אותו.
יש לו השפעה אפסית על סקטור ההייטק והתרופות שמניע את המשק, גם את הגז לא ממש הוא מצא,
ופרט להם המשק הישראלי נותר די מיושן במהלך תקופתו, נשלט ע"י מונופולים וקרטלים בתחומי המזון, הבנקאות וההשקעות,
כמו שתעיד העליבות של הבורסה הישראלית.
שוב לא מאשים אותו, הוא לא עושה כלום בנושא, זה לא מעניין אותו, וכנראה גם לא יעניין את כחול-לבן, אם וכאשר.

אדגיש שוב. איפה המעשים? 10 שנים הם הרבה מאוד זמן.
איפה הרפורמות? איפה המעשים ה"ימניים-כלכלית" שאתה באמת מייחס לו שתרמו למצב הדי טוב של המשק הישראלי?
קצת מצחיק שהמעשים היחידים כמעט בתקופתו הם אלה שנולדו בעקבות המחאה החברתית "השמאלנית",
שאותם בעיקר דחפו שרי האוצר בניגוד לאידאולוגיה שלו.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

gooner כתב:
הדיון החל בהקשר של ההתנהלות הכלכלית של נתניהו ועל כך שהיא לרוב לא לפי חזונו הימני,
ובגדול הוא לא מתעניין בכלל בכלכלה.
טוב שנערי האוצר עושים עבודה טובה בסך הכל למרות ראשי הממשלה ושרי האוצר.

בין כל הנתונים שציינת, היחיד שאני יכול לייחס למעשה מסוים הוא דירוג האשראי שנגזר בעיקר מגירעון תקציבי מרוסן.
אכן עבודה טובה, אך כמו בדוגמאות לנתונים האחרים, גם פה מגמת הורדת החוב החלה קודם להיותו ראש ממשלה,
וירדה מ 93% ב 2003 ל 75% ב- 2009 והמגמה ממשיכה לאיזור ה 60% היום.
אם נתייחס ממש למעשים: הוא התווה ב- 2009 יעד גרעון שנתי של 1% ולא עמד בו אף פעם - 2.9% בפועל ברוב השנים.
אבל אני לא מאשים אותו, עדיין גרעון סביר, וגם מנהיגים אחרים חסרי עניין בכלכלה כמו אולמרט היו כנראה משיגים תוצאות דומות.

נתוני הצמחיה, תל"ג לנפש אגב נמוכים ממוצע ה- OECD ולא מרשימים בכלל.
שוב, אני לא מאשים אותו.
יש לו השפעה אפסית על סקטור ההייטק והתרופות שמניע את המשק, גם את הגז לא ממש הוא מצא,
ופרט להם המשק הישראלי נותר די מיושן במהלך תקופתו, נשלט ע"י מונופולים וקרטלים בתחומי המזון, הבנקאות וההשקעות,
כמו שתעיד העליבות של הבורסה הישראלית.
שוב לא מאשים אותו, הוא לא עושה כלום בנושא, זה לא מעניין אותו, וכנראה גם לא יעניין את כחול-לבן, אם וכאשר.

אדגיש שוב. איפה המעשים? 10 שנים הם הרבה מאוד זמן.
איפה הרפורמות? איפה המעשים ה"ימניים-כלכלית" שאתה באמת מייחס לו שתרמו למצב הדי טוב של המשק הישראלי?
קצת מצחיק שהמעשים היחידים כמעט בתקופתו הם אלה שנולדו בעקבות המחאה החברתית "השמאלנית",
שאותם בעיקר דחפו שרי האוצר בניגוד לאידאולוגיה שלו.
אז אתה טוען שכל ההישגים הכלכליים שציינתי פרט לדירוג האשראי הם לא בזכות שהוא נמצא במשרד ראש הממשלה אלא למרות כך.
שככה הכלכלה הישראלית סתם הגיעה למצב הזה, הרפורמות שעשה כשר אוצר לא קשורות?
המדינית של עידוד השקעות הון והכנסת חברות היי טק מכל העולם לשוק הישראלי לא קשורות?

ואם זאת הגישה אז כמו שאמרתי זה דיון עקר, כי את הדברים הפחות טובים (והם קיימים ואני מודע לכך) אתה ממהר לייחס לראש הממשלה ואת הטובים יותר (והם קיימים ועולים בהרבה על הרעים) אתה מייחס לפקידים ואנשים שהוא מינה.

עכשיו אתה מבין למה קשה עד בלתי אפשרי לנהל דיון? כי אין עקביות.
להציג את גנץ ולפיד באותה שורה עם נתניהו הן מבחינת ניסיון, הישגים כלכליים ומדיניים, יכולות אישיות וכו' זו השוואה מצחיקה וחסרת בסיס.
הם לא שם ולא קרובים לשם מבחינת כלל המשתנים אבל כל עוד תמשיך להיות סובייקטיבי ולייחס את הטןב לאחרים ואת הרע רק לביבי אתה לעולם לא תבין.

אגב, זה בסדר ואני מבין אותך, אתה כמו אחותי כפרה עליה.
היא סולדת מביבי ומהאופי שלו ושל משפחתו (לגמרי זכותה) ומתרצת הצבעה למפלגת העבודה בדיוק באותה צורה.
כל הרע זה הוא, כל הטוב זה אנשים אחרים שהוא מינה או התווה להם מדיניות.

אפשר גם לבוא ולהגיד: "אני סולד מהאופי שלו ומהדרך שבה הוא פועל ולמרות הישגיו בתחום הכלכלי והמדיני אני לא חושב שהוא ראוי"

ככה יהיה הרבה יותר קל לנהל דיון ענייני, בדרך שבה אתה עושה את זה אתה לא יכול לשכנע את הצד השני ואפילו לא מקרב אותו במילימטר לדעות שלך.

אני למשל יכול להגיד לך שאני.מפחד פחת מוות ממשנתו הכלכלית ההזויה של עמיר פרץ אבל אני לא שוכח לרגע את ההחלטה שלו לפתח את כיפת ברזל.
אחרים מתרצים ואומרים שהוא היה צריך לבחור בין כיפת ברזל,לבין מערכת ליירוט עם לייזר, אני לא מתעסק בזה ולא מוריד מההישג שלו.

בשורה התחתונה הוא קיבל החלטה לתקצב את אחד הפרויקטים החשובים ביותר במדינה ועל זה מגיע לו שאפו למרות שלא אצביע לו.
כדאי גם לך לנסות להיות אובייקטיבי אתה עוד עלול להתמכר :)

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אה ועוד משהו.
אני גם לא אוהב את שרה וההתנהלות שלה, גם לא את יאיר.
אני חושב שבגדול משפחת נתניהו היא משפחה נהנתנית שלא מסתכלת לעם בלבן עם העיניים.

Having said that,
אני עדיין אצביע לו כי ההצבעה שלי היא שכלתנית ולא רגשית ובשורה התחתונה הוא פאקינג ביצועיסט שלוקח את המדינה הזאת קדימה 10 שנים ברציפות בכל המדדים הכלכליים והמדיניים.
הוא הביא לפה מנהיגים של כל המעצמות, מפתח קשרים בכל העולם, הוא האיש המשפיע ביותר על טראמפ והוא תוך כדי מצליח להתמודד גם עם פוטין ורוסיה ביראת כבוד.

אז הוא נהנתן ויש לו אישה קוקוריקו, על הזין שלי אחי, הוא נפץ טיל פגז שעושה מה שצריך ומנהל את המדינה הקשה ביותר בעולם לניהול, הרוויח את הקול שלי ביושר ולמרות כל החסרונות והם לגמרי שם.
ולסיכום:
רק ביבי :)

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

oranu כתב:אה ועוד משהו.
אני גם לא אוהב את שרה וההתנהלות שלה, גם לא את יאיר.
אני חושב שבגדול משפחת נתניהו היא משפחה נהנתנית שלא מסתכלת לעם בלבן עם העיניים.

Having said that,
אני עדיין אצביע לו כי ההצבעה שלי היא שכלתנית ולא רגשית ובשורה התחתונה הוא פאקינג ביצועיסט שלוקח את המדינה הזאת קדימה 10 שנים ברציפות בכל המדדים הכלכליים והמדיניים.
הוא הביא לפה מנהיגים של כל המעצמות, מפתח קשרים בכל העולם, הוא האיש המשפיע ביותר על טראמפ והוא תוך כדי מצליח להתמודד גם עם פוטין ורוסיה ביראת כבוד.

אז הוא נהנתן ויש לו אישה קוקוריקו, על הז** שלי אחי, הוא נפץ טיל פגז שעושה מה שצריך ומנהל את המדינה הקשה ביותר בעולם לניהול, הרוויח את הקול שלי ביושר ולמרות כל החסרונות והם לגמרי שם.
ולסיכום:
רק ביבי :)
נקודה לגבי יאיר -
רק אציין שעד לא מזמן הוא נמנע מכל העימותים שיש לו היום ברשת. הוא לא עשה דברים כאלה בעבר.
לא שופט אותו. אם היו רומסים אותי ואת משפחתי יום יום המשך שנים, כנראה שהייתי פועל כמוהו ואולי אפילו גרוע יותר.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

CrazyRed7 כתב: נקודה לגבי יאיר -
רק אציין שעד לא מזמן הוא נמנע מכל העימותים שיש לו היום ברשת. הוא לא עשה דברים כאלה בעבר.
לא שופט אותו. אם היו רומסים אותי ואת משפחתי יום יום המשך שנים, כנראה שהייתי פועל כמוהו ואולי אפילו גרוע יותר.
בול
הוא אדם שמאז שלמד ללכת ולדבר משמיצים את המשפחה שלו מעל כל במה אפשרית. אפשר לסלוד מהסגנון אבל איך אפשר לשפוט אותו?

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

כ''כ נכון...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

oranu כתב: אז אתה טוען שכל ההישגים הכלכליים שציינתי פרט לדירוג האשראי הם לא בזכות שהוא נמצא במשרד ראש הממשלה אלא למרות כך.
שככה הכלכלה הישראלית סתם הגיעה למצב הזה, הרפורמות שעשה כשר אוצר לא קשורות?
המדינית של עידוד השקעות הון והכנסת חברות היי טק מכל העולם לשוק הישראלי לא קשורות?

ואם זאת הגישה אז כמו שאמרתי זה דיון עקר, כי את הדברים הפחות טובים (והם קיימים ואני מודע לכך) אתה ממהר לייחס לראש הממשלה ואת הטובים יותר (והם קיימים ועולים בהרבה על הרעים) אתה מייחס לפקידים ואנשים שהוא מינה.

עכשיו אתה מבין למה קשה עד בלתי אפשרי לנהל דיון? כי אין עקביות.
להציג את גנץ ולפיד באותה שורה עם נתניהו הן מבחינת ניסיון, הישגים כלכליים ומדיניים, יכולות אישיות וכו' זו השוואה מצחיקה וחסרת בסיס.
הם לא שם ולא קרובים לשם מבחינת כלל המשתנים אבל כל עוד תמשיך להיות סובייקטיבי ולייחס את הטןב לאחרים ואת הרע רק לביבי אתה לעולם לא תבין.

אגב, זה בסדר ואני מבין אותך, אתה כמו אחותי כפרה עליה.
היא סולדת מביבי ומהאופי שלו ושל משפחתו (לגמרי זכותה) ומתרצת הצבעה למפלגת העבודה בדיוק באותה צורה.
כל הרע זה הוא, כל הטוב זה אנשים אחרים שהוא מינה או התווה להם מדיניות.

אפשר גם לבוא ולהגיד: "אני סולד מהאופי שלו ומהדרך שבה הוא פועל ולמרות הישגיו בתחום הכלכלי והמדיני אני לא חושב שהוא ראוי"

ככה יהיה הרבה יותר קל לנהל דיון ענייני, בדרך שבה אתה עושה את זה אתה לא יכול לשכנע את הצד השני ואפילו לא מקרב אותו במילימטר לדעות שלך.

אני למשל יכול להגיד לך שאני.מפחד פחת מוות ממשנתו הכלכלית ההזויה של עמיר פרץ אבל אני לא שוכח לרגע את ההחלטה שלו לפתח את כיפת ברזל.
אחרים מתרצים ואומרים שהוא היה צריך לבחור בין כיפת ברזל,לבין מערכת ליירוט עם לייזר, אני לא מתעסק בזה ולא מוריד מההישג שלו.

בשורה התחתונה הוא קיבל החלטה לתקצב את אחד הפרויקטים החשובים ביותר במדינה ועל זה מגיע לו שאפו למרות שלא אצביע לו.
כדאי גם לך לנסות להיות אובייקטיבי אתה עוד עלול להתמכר :)
בכל פעם כשאני קורא את הפוסטים שלך אני קודם כל בטוח שאתה עושה את זה בכוונה:
מכניס לי לפה מלים שלא אמרתי, מדלג בקלילות על פני כל עובדה שמובאת, ובסוף מתלונן שכך לא ניתן לנהל דיין ענייני.
ואז אני נזכר, שאתה מצטייר בסה"כ כבחור חביב, ואתה כנראה בכל זאת לא עושה את זה בכוונה, אולי פשוט לא קורא עד הסוף.
גם אין צורך להסביר לי מה הייתי צריך לכתוב כדי להראות אובייקטיבי. בדומה לך, אני מקווה, גם אני בטוח שאני אובייקטיבי ב 100%.
אז אני אנסה עוד יותר לתמצת כי הפירוט קיים בפוסטים קודמים:
1. הנושא היה אך ורק כלכלה.
2. ציינתי שנתניהו תיפקד היטב כשר אוצר ומאז לא עוסק כמעט בכלל בנושאי כלכלה, בעיקר כי זה לא מעניין אותו.
3. אני מחפש קשר בין מעשים לבין תוצאות.
כשאומרים לי שהכלכלה במצב טוב בלי יכולת לציין בזכות מה, אני יכול במקסימום לפרגן על זה שלא קילקל
יותר מדי.
4. לומר שבתקופת נתניהו נתון X יותר טוב מבתקופת פלוני, היא לא הוכחה להתנהלות מבריקה, אולי להגררות לא מזיקה.
השוואות כאלה שלא מכניסות את הנתונים לגרף ארוך טווח שממנו מבינים מגמות כלליות במשק, הן בסה"כ סיסמאות בחירות.
השוואות שלא מתייחסות גם למגמות דומות בעולם שנובעות מנתוני מאקרו עולמיים אף הן לא שוות הרבה.

נ.ב. לא מנסה לשכנע אף אחד בכלום, רק להביא את העובדות שאני מכיר כשאני נתקל בהתבטאויות שאינן נכונות להבנתי.
במיוחד לא הייתי רוצה לקלקל למעריצי נתניהו. אהבה כזו מי יודע אם תהיה להם פעם נוספת במהלך חייהם.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

אמרו כאן שבתקופה של ביבי הכלכלה פורחת והאבטלה ירדה.
אבל בפועל השכר מינימום עלה אבל עליית המחירים עלתה פי כמה וכמה יותר.
עליית מחירי הדירות עליית מחירי המזון.
איך בדיוק הכלכלה פה התחזקה עם זוג צעיר צריך 200 משכורות כדיי להגיע לבית המיוחל?
איך בדיוק הכלכלה פה בפריחה עם מחירי המזון והשכירות בשחקים ושכר המינימום עלה אומנם אבל בקושי ב100% בזמן שמחירי המזון עלו ב150% לפחות אם לא יותר.
כן יש כמה דברים חיוביים כמו ענייני ההייטק אבל להגיד שהכל פה בשיפור זה שקר.
מה גם שזה לא בזכות ביבי.
מאז שהוא מונה לראש ממשלה בפעם השנייה הוא נתן את תיק האוצר ליובל שטייניץ ואחר כך ליאיר לפיד ולאחרונה למשה כחלון.
איפה יש פה איזושהי אסטרטגיה כלכלית?
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אף אחד לא רומס אותם יותר ממה שהם מרוויחים בהתנהגות שלהם.
לדוגמא אח שלו אבנר ממש לא מרגיש צורך להתנהג כך.
ומי שאחרי כל כך הרבה שנים ואינספור עדויות עדיין לא מבין עם מי יש לו עסק,
עדיף שיסתכל על עצמו, או שיקרא את העדות החדשה של השוגר דדי, אדלסון ואשתו.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

דר אדום בנשמה כתב:אמרו כאן שבתקופה של ביבי הכלכלה פורחת והאבטלה ירדה.
אבל בפועל השכר מינימום עלה אבל עליית המחירים עלתה פי כמה וכמה יותר.
עליית מחירי הדירות עליית מחירי המזון.
איך בדיוק הכלכלה פה התחזקה עם זוג צעיר צריך 200 משכורות כדיי להגיע לבית המיוחל?
איך בדיוק הכלכלה פה בפריחה עם מחירי המזון והשכירות בשחקים ושכר המינימום עלה אומנם אבל בקושי ב100% בזמן שמחירי המזון עלו ב150% לפחות אם לא יותר.
כן יש כמה דברים חיוביים כמו ענייני ההייטק אבל להגיד שהכל פה בשיפור זה שקר.
מה גם שזה לא בזכות ביבי.
מאז שהוא מונה לראש ממשלה בפעם השנייה הוא נתן את תיק האוצר ליובל שטייניץ ואחר כך ליאיר לפיד ולאחרונה למשה כחלון.
איפה יש פה איזושהי אסטרטגיה כלכלית?
לא הבנתי את הקשר בין עליית שכר המינימום לבין עליית המחירים.
בנוסף, לכאורה עליית המחירים היא לא גדולה -הרי האינפלציה נמוכה. מחירי הדירות הם שעלו מאוד.
אני מודה, שיוקר המחייה הגבוה שנראה ברור כשאתה נמצא בחו"ל, לא מסתדר עם האינפלציה הנמוכה לכאורה.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

gooner כתב: לא הבנתי את הקשר בין עליית שכר המינימום לבין עליית המחירים.
בנוסף, לכאורה עליית המחירים היא לא גדולה -הרי האינפלציה נמוכה. מחירי הדירות הם שעלו מאוד.
אני מודה, שיוקר המחייה הגבוה שנראה ברור כשאתה נמצא בחו"ל, לא מסתדר עם האינפלציה הנמוכה לכאורה.
עליית שכר המינימום תפוצה באחת משתי הדרכים- עליית מחירים או עלייה באבטלה.
אין אפס, כסף לא גדל על העצים.

שלח תגובה