עונת 2018/19- ליגת העל, לאומית ושאר ירקות

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
The red one

Re: עונת 2018/19- ליגת העל, לאומית ושאר ירקות

שליחה על ידי The red one »

RedBend כתב:משהו לגבי "רמת הליגה"
אתמול נפל לי אסימון.

כשהקבוצה שלך גרועה פתאום כל הקומפלקס הזה שנקרא כדורגל ישראלי הוא גרוע. כי הרי הקשר לקבוצה שלך הוא מה שהופך אותך לצרכן של כדורגל ישראלי ואם היא גרועה אז הכל גרוע.

כשמכבי שיחקו מביך תמיד הייתי צוחק כשהייתי קורא אצלם בפורום הודעות על כמה הליגה עלובה וחלשה. זה התקשר לי עם חוסר פרגון והקטנת הישגיים ילדותית.
כשהיינו טובים לא הרגשתי שהליגה פח אשפה, כמו שעכשיו אוהדי מכבי מן הסתם לא חושבים שהליגה חלשה.

מהסיבה הפשוטה, כדורגל ישראלי זה מוצר שבחיים לא הייתי רואה אותו אלמלא החיבור הרגשי שנקרא הפועל ב"ש. שיקום השפוי שהיה צורך את המוצר באדיקות כזו אלמלא החיבור הרגשי.
הסנטימנטים הפטריוטים של אהבת כחול לבן לא מספיקים במקרה הזה, חייב משהו מעבר שיצליח לכלוא אותך בביצה המביכה הזאת.

האסון הכי גדול הוא צ'רלטון, כי לראות בשבת ליגות בכירות מאירופה ואז במעבר חד פתאום רעננה-אשדוד עם כריס ג'אנם (במקור השם הוא קייס גאנים, אמיתי לגמרי)..

לצופה הנייטרלי אתמול היה ערב של בזיון מבחינת כדורגל בליגת הפאניקה.
אני לא חושב.
היו שנים שהיינו בתחתית והיה פה כדורגל טוב, ונהנתי לצפות במשחקים אחרים גם כששלנו היינו חרא.

אתמול בהחלט היה יום ראוי לגנאי בכל הקשור לכדורגל ישראלי כי היה פסטיבל גדול על שני משחקים מבטיחים על הנייר ובפועל, כמו שכתב אורי לוי הנהדר (לא זה מערוץ 1, זה מבאבאגול), לא קיבלנו אפילו משהו לרטון/לדבר/להתרגש ממנו..מילא גול..איזו טעות שיפוט..משהו עם הקהלים..נאדה.
מצד שני, משחקי השבת היו מהנים. נשבע שיותר נהנתי מכמעט כל אחת מהמחציות ששוחקו בשבת (חוץ מהראשונה שפתחה את היום) מאשר מהמחצית הראושנה בדרבי של מדריד. את השנייה לא טרחתי לראות והבנתי שלא פספסתי מי יודע מה..

סמל אישי של משתמש
RedBend
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי RedBend »

The red one כתב: אני לא חושב.
היו שנים שהיינו בתחתית והיה פה כדורגל טוב, ונהנתי לצפות במשחקים אחרים גם כששלנו היינו חרא.
כשהיינו בתחתית/ליגה שניה/קבוצה לא רלוונטית - רמת הציפייה הייתה מינורית עד כדי לא קיימת.
במצב כזה הרבה יותר קל לפרגן ולהרגיש פוזיטיבי, במיוחד שלא התחרית
תחשוב על זה

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

הרמה של הכדורגל בארץ מלחיצה ממש. זה לא רמה, זה כדורגל חצי חובבני שאילולא ה חיבור הרגשי, אף אדם שפוי לא היה יושב לראות 90 דק' של כלום.

מה שהכי עצוב זה שמשולמות פה משכורות ברמה מאוד מאוד גבוהה יחסית לעולם.

ישנם אינספור ליגות באירופה שהמשכורות בהן יותר נמוכות מהמשכורות פה אך הרמה בערך 10 רמות מעלינו.

אין לזה שום סיבה/הצדקה/היגיון.
לצערי העסקנות בשיאה בימים אלה בהתאחדות אז לא צפוי שינוי בעשור הקרוב לכל הפחות

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

RedBend כתב:משהו לגבי "רמת הליגה"
אתמול נפל לי אסימון.

כשהקבוצה שלך גרועה פתאום כל הקומפלקס הזה שנקרא כדורגל ישראלי הוא גרוע. כי הרי הקשר לקבוצה שלך הוא מה שהופך אותך לצרכן של כדורגל ישראלי ואם היא גרועה אז הכל גרוע.

כשמכבי שיחקו מביך תמיד הייתי צוחק כשהייתי קורא אצלם בפורום הודעות על כמה הליגה עלובה וחלשה. זה התקשר לי עם חוסר פרגון והקטנת הישגיים ילדותית.
כשהיינו טובים לא הרגשתי שהליגה פח אשפה, כמו שעכשיו אוהדי מכבי מן הסתם לא חושבים שהליגה חלשה.

מהסיבה הפשוטה, כדורגל ישראלי זה מוצר שבחיים לא הייתי רואה אותו אלמלא החיבור הרגשי שנקרא הפועל ב"ש. שיקום השפוי שהיה צורך את המוצר באדיקות כזו אלמלא החיבור הרגשי.
הסנטימנטים הפטריוטים של אהבת כחול לבן לא מספיקים במקרה הזה, חייב משהו מעבר שיצליח לכלוא אותך בביצה המביכה הזאת.

האסון הכי גדול הוא צ'רלטון, כי לראות בשבת ליגות בכירות מאירופה ואז במעבר חד פתאום רעננה-אשדוד עם כריס ג'אנם (במקור השם הוא קייס גאנים, אמיתי לגמרי)..

לצופה הנייטרלי אתמול היה ערב של בזיון מבחינת כדורגל בליגת הפאניקה.
בוא אני אגיד לך משהו.
שים רגע את העונה הזאת בצד כי בשבילי עדיין לא התחילה.
כבר 20 שנה ברצץ אני שומע כמה הליגה חלשה,הקבוצות על הפנים,הזרים פח וכו וכו.
שהיה ליגה של 12 צעקו שצריך להגדיל ל16.
שהיה 16 אמרו שצריך להקטין.
שיש רק 2 קבוצות במאבק הליגה חלשה.
שיש קבוצה אחת החליגה חלשה.
כשיש משולש בצמרת הליגה חלשה.
יש עובדות והעובדות אומרות שלמעט העונה הנוכחית כבר שנים ברצף יש קבוצה אם לא שניים בשלב הבתים.
עם כל החולשה הזאת עדיין מצליחים לייצא שחקנים לאירופה.
יש בעיה עם הנבחרת,אבל אין לזה שום קשר לליגה,לראייה הליגה האלבנית והאיסלנדית.
צריך להפריד בין רמת הליגה,למנטליות הרופסת של השחקן הישראלי בצאתו לאירופה.
מה אני בא להגיד לך? שהכל זה אינטרסים.
כשיש לך 10 תכניות רדיו,4 תכניות טלויזיה שבכולם יושבים שדרים ופרשנים שיש להם אינטרס כזה או אחר ומאידך הבינו שם בתחנות הרדיו והטלויזיה השונות שצהוב וצעקות מביאים רייטינג,אז תמיד ימכרו לך שהליגה פח.
ככה יוצרים דעת קהל,ככה יוצרים רייטינג.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

אדום זקן כתב: בוא אני אגיד לך משהו.
יש עובדות והעובדות אומרות שלמעט העונה הנוכחית כבר שנים ברצף יש קבוצה אם לא שניים בשלב הבתים.
כשיש לך 10 תכניות רדיו,4 תכניות טלויזיה שבכולם יושבים שדרים ופרשנים שיש להם אינטרס כזה או אחר ומאידך הבינו שם בתחנות הרדיו והטלויזיה השונות שצהוב וצעקות מביאים רייטינג,אז תמיד ימכרו לך שהליגה פח.
אף אחד לא מוכר או יוצר תדמית של ליגה פח, מספיק לראות משחק ולהבין שהליגה פח.

אמנם אנחנו ומכבי בשנים האחרונות העמדנו קבוצות טובות ולכן גם הרמה של הכדורגל הישראלי לא כ"כ הזיזה לי, אבל זה לא צירוף מקרים שהשנה אין נציגה אפילו בליגה אירופית

הכדורגלן הישראלי עומד במקום, בזמן שהכדורגל העולמי מתקדם כל הזמן.

ביץטח שיש קשר בין הנבחרת לבין הליגה, בליגה עם מגבלת זרים נוקשה כמו שלנו, וכרגע ההרכב הכי טוב שלנו בנבחרת הוא לא יותר מבינוני וזה משקף את הרמה בצורה מעולה.

שורה תחתונה אתמול במשחקים שלנו ושל מכבי שיחקו לא מעט שחקנים עם משכורות שהרבה כדורגלנים באירופה יכולים לחלום עליהן, והרמה הייתה ח-ו-ב-ב-נ-י-ת.
ואני לא מדבר על זה שתחילת עונה והרמה תעלה, מדבר על היסודות של השחקנים, על הרמה המצופה מהם.
הקצב שהשחקנים שיחקו, הסטטיות, החוסר משמעת. זה דברים שמדבקים, וכשהליגה כולה חלשה, אין מה שירים את הרמה.

זה כמו לרוץ 100 מטר מול ילד שמן לעומת לרוץ מול אתלט, אתה לא תוציא מעצמך את המירב כשאין מי שידחוק אותך לקצה, ובליגה שלנו השנה נראה שכל הקבוצות יישארו בינוניות כי אין תחרותיות.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

שנה שעברה נתניה נתנה כדורגל טוב ואיכותי יחסית גם לקהל הניטרלי.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

אדום זקן כתב: בוא אני אגיד לך משהו.
תודה רבה. מסכים עם כל מילה...

והאמירה ש"אפילו" אין לנו נציגה בליגה האירופית לא מעידה לחובתנו אלא לזכותנו...
לפני עשור או שניים לא היו לנו כמעט בכלל נציגות באירופה והישגיות על הבמה הגדולה הייתה היוצא מן הכלל.
היום העובדה שאין היא היוצא מן הכלל...ואיך זה מסתדר עם האקסיומה שהכדורגל שלנו רק הולך אחורה?
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

הכדורגלן הישראלי הולך ונהיה פחות טוב, אני מקווה שעל זה יש הסכמה, כי זה ברור כשמש. פחות ליגיונרים ולליגות פחות בכירות. זה שבניון, מליקסון ושכטר בגילם עדיין הכי טובים בליגה בלי כמעט יורשים באופק אומר הרבה מבחינתי.

בליגה שבה בהרכב של כל קבוצה יש לפחות 6 ישראלים, הרמה יורדת בהתאם. אי אפשר לנתק את זה.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

צריך לבנות שלד של 5 זרים טובים והשאר ישראלים משלימים.

ישראלים בדרך כלל פורחים כשחקנים משלימים ולא שהנטל הוא עליהם.. בגלל זה גם הנבחרת קורסת. ככה הצלחנו ורק ככה גם נצליח. מעטים השחקנים שצומחים כאן כמנהיגים

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

bs war כתב:הכדורגלן הישראלי הולך ונהיה פחות טוב, אני מקווה שעל זה יש הסכמה, כי זה ברור כשמש. פחות ליגיונרים ולליגות פחות בכירות. זה שבניון, מליקסון ושכטר בגילם עדיין הכי טובים בליגה בלי כמעט יורשים באופק אומר הרבה מבחינתי.

בליגה שבה בהרכב של כל קבוצה יש לפחות 6 ישראלים, הרמה יורדת בהתאם. אי אפשר לנתק את זה.
מדויק!
אפשר להתווכח על רמת הליגה (למרות שבעיני התשובה ברורה).
העפלה לבתים של הליגה האירופית אגב זה ממש לא הישג מרשים להתגאות בו יותר מדי ברמה הבינלאומית (בניגוד להעפלה משלב הבתים הלאה).

מה שבטוח- השחקן הישראלי מאוד מאוד חלש. אף שחקן לא שווה ליגה מהטופ 5 וזה גם לא נראה שיצמח פה משהו נורמלי בקרוב
הכל רקוב

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

nitsande כתב: תודה רבה. מסכים עם כל מילה...

והאמירה ש"אפילו" אין לנו נציגה בליגה האירופית לא מעידה לחובתנו אלא לזכותנו...
לפני עשור או שניים לא היו לנו כמעט בכלל נציגות באירופה והישגיות על הבמה הגדולה הייתה היוצא מן הכלל.
היום העובדה שאין היא היוצא מן הכלל...ואיך זה מסתדר עם האקסיומה שהכדורגל שלנו רק הולך אחורה?
הכנסת אותי לזה (ואני גם עם יד שבורה ויותר מדי זמן פנוי) אז יאללה בוא נסתכל על נתונים במקום לדבר באוויר

קודם כל לפני הנתונים רק הערה על מה שכתבת - ההסתכלות שלך היא צרה בטירוף אתה לא שם לב? הדיון הוא על הרמה האבסולוטית של הכדורגל שלנו למול הכדורגל האירופאי\עולמי. לטעון שהכדורגל הישראלי במצב טוב כי הוא יותר טוב ממה שהיה פעם זה לא רלוונטי בכלל לאיפה הענף צריך להיות ובאיזה רמה.

פעם חשבת על האופציה שאולי אין סיבה שנהיה כ"כ גרועים בכדורגל? ועל האופציה שאולי אפשרי שיהיה פה משהו אחר? במיוחד לאור המתקנים והמשכורות שברמה מאוד גבוהה?

אבל כמו שאמרתי בוא נסתכל על נתונים.

https://es.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; - עמוד 84
מסמך של אופ"א מ2016(המשכורות אצלנו עלו מאז משמעותית) שמדרג את סכום ההוצאות על שכר בכל ליגה באירופה.
https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/s ... 019/clubs/" onclick="window.open(this.href);return false;
הקבוצות שעלו השנה לאירופית

בהסתכלות על הנתונים ועל הקבוצות שעלו השנה לאירופית להלן הקבוצות שעלו מליגות בהן השכר המשולם נמוך משלנו:
קפריסין - 2 קבוצות
קזחסטן - קבוצה אחת
בלארוס - קבוצה אחת.
קרואטיה - קבוצה אחת
לוקסמבורג - קבוצה אחת
צ'כיה - 2 קבוצות
בולגריה - קבוצה אחת
אזרבייג'ן - קבוצה אחת
סלובקיה - קבוצה אחת
הונגריה - קבוצה אחת

סה"כ מתוך 48 קבוצות, 12 קבוצות במפעל מגיעות מליגות בהן משולם שכר נמוך משלנו.
רבע מהקבוצות.
עוד 14 קבוצות מגיעות מליגות עם שכר ממש דומה לשלנו.

ז"א שאי המצאות של קבוצה ישראלית בליגה האירופית זה כישלון חריף של הענף. זה כמו שצרפת תשלח 0 נציגות לליגת האלופות למרות שהיא הליגה החמישית הכי חזקה באירופה וחצי מהקבוצות במפעל באות מליגות חלשות או דומות לה. זה פשוט לא קורה.

אבל אנחנו הורגלנו לדירוג נמוך של הליגה שלנו ולמסלולי העפלה קשים עבור הקבוצות שלנו. כשבפועל אין שום סיבה שזה יהיה המצב.

די לטמון את הראש בחול, תראו מי נמצא בהתאחדות לכדורגל, תראו איזה עסקנים, תראו מה קורה סביב המינוי של היו"ר החדש, תראו מי היו"ר היוצא ומהו הקשר שלו לכדורגל.
אנחנו אומה של גאונים עם כלכלה מהחזקות בעולם ושכר מינימום במשק מהחזקים בעולם, אין שום סיבה שנהיה כ"כ גרועים בכדורגל.
במציאות אחרת אנחנו כל עונה עם נציגה בצמפיונס ועוד 2 נציגות באירופית+ קמפיינים חזקים כל שנה של קבוצה מסויימת. זה נשמע מנותק אבל כלכלית זה ממש לא.
אבל הענף שייך לעסקנים, ולאף אחד כבר לא אכפת.

סמל אישי של משתמש
RedBend
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי RedBend »

יפה מאוד ניר, למען האמת לא דרוש יותר מדי נתונים כדי להבין שהמצב בקנטים, מספיק לפתוח טלויזיה

מתוך סיכום המחזור של נ.צ

"בסוף כל תחזית שלא מתממשת מתחילה מתפרצת של מוחמד אבו פאני. להפועל חדרה יש כבר 13 נקודות, שזה כמעט חצי ממה שצריך כדי להישאר בליגה, ובערך 14 יותר ממה שהמחמירים העריכו מראש. הרי מדובר בקבוצה שבעונה שעברה חטפה שני הפסדים טכניים על טעויות רישום בטופס המשחק, ובטוח שהטופסולוגיה בליגת העל מסובכת יותר. אפילו אם חדרה תבין מה כותבים ואיפה, המגרש כבר יהיה עניין אחר - שם היא לבטח תקרוס מול הניסיון של הפועל תל אביב, העוצמות של בית"ר ירושלים, התקפות המעבר של הפועל חיפה והחלק הקדמי המהיר של בני סכנין. כל זה אמור היה לקרות, אבל חדרה ניצחה את כולן.
כמעט כל מי שחטא בהתנבאות שלח את חדרה בחזרה למקום ממנו באה – הליגה הלאומית. "יורדת בטוחה", מה שנקרא. כשותף לתחזיות זה כנראה הזמן לאכול את הכובע, ואף להפיק לקח לשנים הבאות; אין דבר שאינו בהישג יד בליגת העל, לפחות לא בצד הזה של הטבלה. כשחורצים שחדרה "תרד בוודאות", בעצם קובעים מראש שהמקום ה-12 בליגת העל פירושו איכות שקבוצה כמו חדרה, שעלתה ליגה אחרי 39 שנים והעמידה תקציב מינימום, לא יכולה בשום פנים ואופן לשאוף אליה. כשאומרים שחדרה היא יורדת בטוחה, למעשה מעניקים ל-12 קבוצות אחרות תו תקן מקצועי שהן לא בהכרח ראויות לו. תפקידן של קבוצות כמו חדרה הוא להציג את ליגת העל באופן אקסקלוסיבי; איזו דרך יש לאשדוד להרגיש מעט יותר מ"אשדוד", אם לא בהשוואה היפותטית לחדרה שתרד בוודאות?

אלא שהרמה בליגה כל כך נמוכה, שלא יכול להיות שהמינימום הדרוש להישרדות בה הוא אוטומטית מעל המקסימום של אחת מהקבוצות. בליגת העל המגנים לא מגנים, הבלמים לא בולמים והקשרים לא מקשרים. בסביבה שכזו, קבוצה תמיד נמצאת מרחק מאמן אחד, שני זרים או שלושה מושאלים מתחרותיות."

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

nir767676 כתב:
הכנסת אותי לזה (ואני גם עם יד שבורה ויותר מדי זמן פנוי) אז יאללה בוא נסתכל על נתונים במקום לדבר באוויר

קודם כל לפני הנתונים רק הערה על מה שכתבת - ההסתכלות שלך היא צרה בטירוף אתה לא שם לב? הדיון הוא על הרמה האבסולוטית של הכדורגל שלנו למול הכדורגל האירופאי\עולמי. לטעון שהכדורגל הישראלי במצב טוב כי הוא יותר טוב ממה שהיה פעם זה לא רלוונטי בכלל לאיפה הענף צריך להיות ובאיזה רמה.

פעם חשבת על האופציה שאולי אין סיבה שנהיה כ"כ גרועים בכדורגל? ועל האופציה שאולי אפשרי שיהיה פה משהו אחר? במיוחד לאור המתקנים והמשכורות שברמה מאוד גבוהה?

אבל כמו שאמרתי בוא נסתכל על נתונים.

https://es.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; - עמוד 84
מסמך של אופ"א מ2016(המשכורות אצלנו עלו מאז משמעותית) שמדרג את סכום ההוצאות על שכר בכל ליגה באירופה.
https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/s ... 019/clubs/" onclick="window.open(this.href);return false;
הקבוצות שעלו השנה לאירופית

בהסתכלות על הנתונים ועל הקבוצות שעלו השנה לאירופית להלן הקבוצות שעלו מליגות בהן השכר המשולם נמוך משלנו:
קפריסין - 2 קבוצות
קזחסטן - קבוצה אחת
בלארוס - קבוצה אחת.
קרואטיה - קבוצה אחת
לוקסמבורג - קבוצה אחת
צ'כיה - 2 קבוצות
בולגריה - קבוצה אחת
אזרבייג'ן - קבוצה אחת
סלובקיה - קבוצה אחת
הונגריה - קבוצה אחת

סה"כ מתוך 48 קבוצות, 12 קבוצות במפעל מגיעות מליגות בהן משולם שכר נמוך משלנו.
רבע מהקבוצות.
עוד 14 קבוצות מגיעות מליגות עם שכר ממש דומה לשלנו.

ז"א שאי המצאות של קבוצה ישראלית בליגה האירופית זה כישלון חריף של הענף. זה כמו שצרפת תשלח 0 נציגות לליגת האלופות למרות שהיא הליגה החמישית הכי חזקה באירופה וחצי מהקבוצות במפעל באות מליגות חלשות או דומות לה. זה פשוט לא קורה.

אבל אנחנו הורגלנו לדירוג נמוך של הליגה שלנו ולמסלולי העפלה קשים עבור הקבוצות שלנו. כשבפועל אין שום סיבה שזה יהיה המצב.

די לטמון את הראש בחול, תראו מי נמצא בהתאחדות לכדורגל, תראו איזה עסקנים, תראו מה קורה סביב המינוי של היו"ר החדש, תראו מי היו"ר היוצא ומהו הקשר שלו לכדורגל.
אנחנו אומה של גאונים עם כלכלה מהחזקות בעולם ושכר מינימום במשק מהחזקים בעולם, אין שום סיבה שנהיה כ"כ גרועים בכדורגל.
במציאות אחרת אנחנו כל עונה עם נציגה בצמפיונס ועוד 2 נציגות באירופית+ קמפיינים חזקים כל שנה של קבוצה מסויימת. זה נשמע מנותק אבל כלכלית זה ממש לא.
אבל הענף שייך לעסקנים, ולאף אחד כבר לא אכפת.
1. אחלה סטטיסטיקה, איך זה קשור לדיון? חסרות דוגמאות על קבוצות "עשירות" שהוציאו לא מעט כסף וקבוצות עם תקציב קטן משלהן ניצחו אותן?
אז קל וחומר לעניין ממוצע משכורות בליגה... לא רואה קורלציה בין הדברים.
2. מסכים במיליון אחוז, בישראל רחוקים מאוד מלמצות את הפוטנציאל שניתן להפיק מהכדורגל בארץ, הרבה מאוד רקוב למעלה אצל מקבלי ההחלטות,
לא חסרים תהליכים שנעשים בצורה שגויה ויש יותר מדי השקעות שמושקעות לא נכון ויותר גרוע לא מספיק...

עדיין, כל זה לא מתיישב עם האקסיומה הנטענת שהליגה הישראלית רק הולכת ונחלשת, כשהנתון היחיד שנותן אינדיקציה בנדון היא אירופה.
אני מבין אליק שזה לא גבורה גדולה להגיע לשלב הבתים של אירופה, אבל זה המדד היחיד שנשאר די זהה במהלך התקופה,
אם בעבר הכדורגל הישראלי לא הגיע מספיק להשתתפות במפעלים אירופיים ולאחרונה חל שיפור ניכר אז משהו עובד יותר טוב, מה? לא יודע. אבל עובדתית עובד.

שאף אחד לא יטעה לחשוב שאני חושב שהרמה כאן גבוהה או מספיקה, היא רחוקה מזה, ועדיין המנטרות הקבועות שנאמרות בתקשורת פשוט לא נכונות ואותי אישית אפילו מעצבנות.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

nitsande כתב: 1. אחלה סטטיסטיקה, איך זה קשור לדיון? חסרות דוגמאות על קבוצות "עשירות" שהוציאו לא מעט כסף וקבוצות עם תקציב קטן משלהן ניצחו אותן?
אז קל וחומר לעניין ממוצע משכורות בליגה... לא רואה קורלציה בין הדברים.
2. מסכים במיליון אחוז, בישראל רחוקים מאוד מלמצות את הפוטנציאל שניתן להפיק מהכדורגל בארץ, הרבה מאוד רקוב למעלה אצל מקבלי ההחלטות,
לא חסרים תהליכים שנעשים בצורה שגויה ויש יותר מדי השקעות שמושקעות לא נכון ויותר גרוע לא מספיק...

עדיין, כל זה לא מתיישב עם האקסיומה הנטענת שהליגה הישראלית רק הולכת ונחלשת, כשהנתון היחיד שנותן אינדיקציה בנדון היא אירופה.
אני מבין אליק שזה לא גבורה גדולה להגיע לשלב הבתים של אירופה, אבל זה המדד היחיד שנשאר די זהה במהלך התקופה,
אם בעבר הכדורגל הישראלי לא הגיע מספיק להשתתפות במפעלים אירופיים ולאחרונה חל שיפור ניכר אז משהו עובד יותר טוב, מה? לא יודע. אבל עובדתית עובד.

שאף אחד לא יטעה לחשוב שאני חושב שהרמה כאן גבוהה או מספיקה, היא רחוקה מזה, ועדיין המנטרות הקבועות שנאמרות בתקשורת פשוט לא נכונות ואותי אישית אפילו מעצבנות.
הענף התפתח יחד עם ההתפתחות הכלכלית של המדינה ולכן יש יותר הצלחה באירופה - כרטיסים למשחקים עולים הרבה יותר משעלו בשנות ה70 וה80 והקבוצות עשירות יותר - העניין הוא שהגענו לרמה פיננסית יחסית גבוהה מאוד והליגה והענף משום מה לא מתקדמים באותו הקצב. ההשתתפות שלנו במפעלים אירופיים אולי עלתה קצת, אבל היא הייתה צריכה לעלות הרבה הרבה יותר.

מה שאולי לדעתי הכי מדהים זה החוסר אכפתיות. יש מגבלת זרים קיצונית בליגה וכל מה שקורה לנבחרת כבר שנים על גבי שנים זה ירידה בדירוג פיפא, למה לא מנסים גישה אחרת?

אני אישית הייתי מבטל את מגבלת הזרים מחר בבוקר וכדי לא לפגוע בשחקן הישראלי אנושות מכניס מערכת תגמולים על שיתוף של שחקנים ישראליים, או יותר טוב, שיתוף של שחקני בית בסגל.(למשל 2 שחקני בית על הספסל, גם אם כל ה11 יהיו זרים עדיין יהיה יותר שחקני בית בסגל ממה שיש כרגע).
הרמה תעלה פלאים, הכסף שיזרום מאירופה יזלוג לכל קבוצות הליגה(קבוצות שישתתפו במפעלים אירופאים ישתמשו בכסף לקנות שחקנים מוכחים בליגה כמו שאנחנו קנינו את סבע ונייג'ל, בכל העולם זה קורה כי לקנות שחקן מוכח תמיד מקטין את הסיכון לכישלון), הצלחה וכסף יגררו עוד הצלחה וכסף, גישה פרוגרסיבית של ההתאחדות כמו למשל חובת השקעה של אחוז מסויים מהתקציב על נוער יבטיח התפתחות השחקן הישראלי, כמו כן ההשתתפות של השחקן הישראלי בליגה ישראלית מקצועית יותר ומפותחת יותר יגרום לשחקן הישראלי להיות טוב יותר בצורה טבעית ואנחנו נראה פה דורות זהב והצלחה של הנבחרת סוף סוף

יכול להיות גם מצד שני שכל זה לא יעבוד, אבל מטורף שאף אחד לא שוקל לנסות בימים שהמשחק המרכזי בליגה משוחק בקצב וברמה של ליגה למקומות עבודה והנבחרת מדורגת יותר נמוך מפלסטין

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

כל עוד הילדים והנוער צריכים לשחק בספטמבר, אוקטובר, אפריל, מאי בשעות היום בחום בלתי נסבל אז חבל על הזמן של כולם.

למה לא משחקים בימי חול בערב? כי אין מגרשים עם תאורה.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

נעול