לשמן את המכונה - הטופיק האופטימי

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

לשמן את המכונה - הטופיק האופטימי

שליחה על ידי yedidel »

והיום אני אסתכל על הקבוצה במשקפיים הורודות שלי. דרכם רואים שגיא לוי מנסה להנחיל שיטת משחק אטרקטיבית לקבוצה, שכוללת הרבה מסירות קצרות, דאבל-פסים, תנועה לשטח ובגדול כדורגל יפיפה ומהנה בניגוד למה שנהוג במדינתנו בשנים האחרונות.

נכון לעכשיו חומר השחקנים הקיים מצליח במעט מאוד דקות להביא את השיטה הזאת לידי ביטוי, מה שעולה לפעמים בכל מיני מסירות בנגיעה שהולכות לשום מקום ומביאות עלינו את השוויון במקום את ה2-0. אבל אם המשקפיים הורודות רואות נכון וזה באמת יצליח? נכונות לנו שנים מהנות...

ולהלן הניתוח המקצועי של המצב הנוכחי:

הגנה - כנראה החלק היותר בעייתי. בלם שיוצא קדימה אין בנמצא, הכדורים הארוכים של אלול לא באמת מגיעים לשום מקום, ובעיית המגן השמאלי התוקף עדיין לא נפתרה (אם כי קידר כשחקן צעיר ולומד יכול עוד כמה משחקים בעמדה הזאת לשפר את האספקט הזה). מה שמשאיר אותנו עם אילוז שנותן עד כה עונה בהחלט מרשימה ומלאת ביטחון, אך עדיין לא מצליח להיפטר מהורטיגו שהוא מקבל שהוא נכנס לרחבת היריב - לראיה ההתקפה במחצית השנייה שהוא היה במצב חלומי לבעיטה והעדיף לנסות למסור לקדוסי המכוסה. האם אילוז יצליח סוף סוף לתקן את תסמונת המסירה האחרונה?

קישור אחורי - הרעיון של שני קשרים אחוריים אמור לשחרר את שחקני הקישור הקדמי מדאגות. אוקוגו, למעט כמה גיחות קצרות קדימה מתפקד על תקן הגרזן ומפנה את החלק ההתקפי לזולו. האחרון מראה פה ושם ניצוצות (כמו המסירה היום לקדוסי או הפריצה ההיא בכפ"ס) שגורמות לנו לחלום על התפתחותו לתגלית הבאה. מצד שני מהלכים מאוד מפוזרים לפעמים, אולי חוסר נסיון, אבל גורמים להרבה איבודי כדור ועצירת התקפות לפעמים. בתקווה שזולו עם הזמן באמת יצדיק את התקוות הגדולות בו.

קישור התקפי - ופה אני עדיין מסרב להיסחף לאופורית מליקסון. מליקסון לאורך השנים תמיד ידע להראות דריבלים מרשימים אך מאידך חוסר תכליתיות משווע. פתיחת העונה המאוד תכליתית שלו עם 4.5 בישולים (אם סופרים את השער מול הפועל ר"ג) בהחלט השאירה מקום לאופטימיות, אך כמה מהלכים שלו היום הזכירו שאם גיא לוי לא ירסן אותו הוא יכול לצאת משליטה, במיוחד לאור סגידת הקהל. הדוגמא הכי בולטת היא הדריבל שלו על ליפנייה שבסופו של המהלך הוא קיבל מחיאות כפיים על כך שבשכיבה הוא הוציא את הכדור לחוץ, רק שכולם שכחו שלפני תחילת הדריבל היה שחקן מאוד פנוי משמאלו של מליקסון שהמסירה אליו היתה מהלך הרבה יותר מתבקש.
המשבצת השנייה ואולי השלישית היא הנקודה הכי בעייתית. איגור קוסטרוב נראה עד כה כנפילה, למרות שלעיתים ניתן לראות בתנועה שלו ובכוונות המסירה שלו (הבעייה שהמסירה עצמה אף פעם לא יוצאת מדויק) שהוא כן רואה את המשחק מהלך קדימה. גיא לוי מאמין בו, אני אישית חושב ששחקן זר צעיר בן 19 שאפילו לא יודע אנגלית לא צריך לשפוט לפני עונת התאקלמות לפחות.
אלעד בונפלד, זיו כבדה, יוסי אלקיים. שני האחרונים די הרשימו היום ובהחלט יכולים לבוא כאופציה לעמדת הקישור השנייה או השלישית.

התקפה - קשה להחליט מה להגיד על אוהד קדוסי היום. מצד אחד, החמצה, חוסר יכולת להתמודד עם הבלמים שסוגרים אותו וכמעט חוסר מעורבות במשחק. מצד שני, התנועה הבלתי פוסקת שלו מושכת שחקנים ומאפשרת לשחקני הקישור והאגפים חופש פעולה בהתקפה. ופה מגיעה השאלה המהותית - סמיוני כן או לא?

עד כה פינת המשקפיים הורודות. יש גישה אחרת הטוענת שגיא לוי סתם לא יודע מה הוא עושה :)

סמל אישי של משתמש
fc beer sheva

Re: לשמן את המכונה - הטופיק האופטימי

שליחה על ידי fc beer sheva »

אני עדיין מאמין בקדוסי אבל הוא לא יכול לבד בהתקה מול ליפניה , רואש ועוד ששומרים עליו כל כדור שהוא קיבל ישר יש 4 שחקנים מסביבו וחבל שגיא לא פתח אם סימיוני כי שהוא ניכנס ראינו שיפור וגם במשחקי טרום עונה (גביע טוטו) תמיד שסימיוני נכנס הקבוצה שיחקה יותר טוב .

לגבי קוסטרוב מהמשחק הראשון שראיתי לא התלהבתי ואני עדיין לא מתלהב , באמת שאני לא מבין למה הפרשנים(אוחנה&זוהר)מתלהבים ממנו , תסכימו איתי שעדיף לתת לאלקיים לשחק ולא לקוסטרוב שכל נגיע שנייה שלו הוא מאבד את הכדור .
היום זה הפעם הראשונה שראיתי את אלקיים משחק (2 הדקות מול הרצליה לא נחשב) וב20 דקות התרשמתי יותר מבערך 10 משחקים שראיתי את קוסטרוב .

סמל אישי של משתמש
crazyred
Title: קרייזי רד

שליחה על ידי crazyred »

מסכיה בנוגע למליקסון, למרות שאין ספק שהוא השחקן הבולט בקבוצה, היום עשה כמה הלכים מיותרים בעיקר בחצית השנייה. מה שהדאיג אותי זו העובדה שהוא נראה לגמריי גמור החל איפשהו בדקה 75. יכול להיות שהתבקש חילוף. יכול להיות שהבחור רץ במקומות הנכונים, וגם הלא נכונים. ויכול להיות שישהו צריך להכניס את השחקן לכושר.
הקהל לא מקלל אני אוהב את הפועל

נגד אלימות, לא בשביל אלונה, בשביל עצמנו

"המתגדרים בבקעת הריאליזם, סופם לשקוע בה עד צוואר" (יגאל אלון)

סמל אישי של משתמש
The-Night

שליחה על ידי The-Night »

crazyred כתב:מסכיה בנוגע למליקסון, למרות שאין ספק שהוא השחקן הבולט בקבוצה, היום עשה כמה הלכים מיותרים בעיקר בחצית השנייה. מה שהדאיג אותי זו העובדה שהוא נראה לגמריי גמור החל איפשהו בדקה 75. יכול להיות שהתבקש חילוף. יכול להיות שהבחור רץ במקומות הנכונים, וגם הלא נכונים. ויכול להיות שישהו צריך להכניס את השחקן לכושר.
ובסיום המשחק בהחלט היה אפשר לראות אותו בקושי הולך.. אולי מכות שהוא חטף במשחק, אולי הרגליים שהתאמצו יותר מידי אחרי 90 דקות של משחק .. אי אפשר לדעת ..

בנוגע לקוסטורוב.
איגור הוא שחקן שאני אישית, מאמין בו מאוד.
כל משחק כשאני בא עם חברים הם אומרים לי "תראה איזה שחקן מליקסון, איזה קלאסה של שחקן.." ואני מסכים איתם, באמת בחור שיודע כדורגל. אבל כשאני רואה דריבל שלו, ודריבל של קוסטרוב, זה משהו אחר בישבילי... יש לנו פה שחקן צעיר, לא יודע אנגלית שמשחק על פי תנועות ידיים בלבד.. הוא יודע אנגלית בסיסית אגב (היה לי ניסיון דיבור איתו אחרי משחק בית, החלטתי לחכות יותר מחצי שעה אחרי סוף המשחק רק בישביל לברך אותו ..) אולם האנגלית שהוא יודע ממש אבל ממש לא מספיקה בישביל להבין את השחקנים האחרים על המגרש .
בישבילי כל דבר שהוא עושה השנה זה בונוס. מקווה שישאירו אותו הרבה זמן בקבוצה. אני ימשיך לעקוב אחר השחקן הזה שמצא חן בעיניי כל כך מהר ..

זולו משחק טוב מאוד לפי דעתי, אבל כמו שכבר אתה אמרת, חסר לו את המסירה הפשוטה. לפעמים הוא לא מתרכז, וחושב שפשוט אפשר לשחרר את הכדור. קצת לשים לב ל10 מטר על 10 מטר מסביבך, ולא רק מטר על מטר . זה יבוא לו עם הזמן והניסיון ..
ובנוגע לדנדי. כל מילה מיותרת ..
תמונה

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

עושה רושם שמה שבטוח - זאת לא הגישה האחרת, וטוב שכך.

:)

סמל אישי של משתמש
הסניגורון...

שליחה על ידי הסניגורון... »

בקשר למה שאמרת בקשר לחלק הבעייתי שזוהי ההגנה, אני לא מסכים איתך.אביתיר עושה ללא ספק עבודה מצוינת בצד ימין יחד אם מליקסון רוב הגולים שלנו מתחילים מאגף ימין. בקשר לבלמים אין שום בעיה איתם עושם עבודה שקטה והם ''גרזנים'' אי אפשר כמעט לברוח מהם או לעבור אותם. בקשר לנדב קידר הוא עושה עבודה סבירה, או שאפילו יותר מזה במשחק מול חיפה כמעט לא עברו אותו מתפקד מצוין גם בחלק ההתקפי חוזר מהר להגנה.

אני מסכים איתך שההגנה זה החלק הפחות טוב בקבוצה (ביחס לקישור וההתקפה) אבל לא ברמה של לקרוא להגנה ''בעייתית'' כי הם עושים עבודה סבירה+++.

סמל אישי של משתמש
אדום לוהט

שליחה על ידי אדום לוהט »

דיי !!!
תפסיקו לחפש את הרע מכל דבר מה כבר שכחתם את פתיחת העונה או את העונות האחרונות.....
תפסיקו ותתחילו לפרגן זה לא עולה כסף
כל אחד נהיה לי פרשן דגול ומהולל
מה קרה 4 ניצחונות ו 2 תיקו מ 6 משחקים לא טוב לכם ?
חאלס אף אחד מאיתנו לא מאמן תנו לגיא לוי קרדיט ושקט ויהיה טוב
[glow=red]גם אם לפעמים קשה אותך נשבע לנצח לאהוב !![/glow]

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

אדום לוהט כתב:דיי !!!
תפסיקו לחפש את הרע מכל דבר מה כבר שכחתם את פתיחת העונה או את העונות האחרונות.....
תפסיקו ותתחילו לפרגן זה לא עולה כסף
כל אחד נהיה לי פרשן דגול ומהולל
מה קרה 4 ניצחונות ו 2 תיקו מ 6 משחקים לא טוב לכם ?
חאלס אף אחד מאיתנו לא מאמן תנו לגיא לוי קרדיט ושקט ויהיה טוב
איך הבנת מכל זה שמדובר בביקורת על גיא לוי?

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

הסניגורון... כתב:בקשר למה שאמרת בקשר לחלק הבעייתי שזוהי ההגנה, אני לא מסכים איתך.אביתיר עושה ללא ספק עבודה מצוינת בצד ימין יחד אם מליקסון רוב הגולים שלנו מתחילים מאגף ימין.
אני מסכים, אבל כמו שציינתי, הבעייה הכי גדולה של אביתר שמונעת ממנו להפוך לשחקן גדול היא קבלת החלטות נכונה, הוא תמיד בועט שצריך למסור, מוסר שצריך לבעוט. זה שחקן שעם כמות המצבים שהוא מגיע אליהם בזכות הפריצות שלו והטכניקה הגבוהה היה צריך להיות עם הרבה יותר שערים ובישולים בשנתיים האחרונות.

סמל אישי של משתמש
crazyred
Title: קרייזי רד

שליחה על ידי crazyred »

א' מותר לבקר, אם תמיד נהלל את הפועל יהיה כאן די משעמם, צריכים לדבר, לתת את דעתנו על דברים, כולנו בינים שזה לא בהכרח הדברים שהכי ישפיעו (למרות שהייתי שמחה לגלות שכן).

וברור שמפרגנים, אין ספק, על התוצאות ועל דרך המשחק, הפועל מציגה בסה"כ כדורגל טוב, ואפשר להרגיש שזה לא השיא, שזו עדיין ההתחלה. כולנו מכירים קבוצות ששלטו בקום הראשון בליגה הלאומית תקופה ארוכה ובסוף לא עלו (לדוגמא, בית"ר באר שבע).

אני בעיקר מפרגנת לגיא על זה שלא הייתי רוצה לקבל החלטות במקומו, כי לא בטוחה עד כמה הייתי מצליחה, להתלבט בין קוסטרוב, כבדה (שהציג משחק מוצלח בחיפה), אלעד, אלקיים מליקסון. כולם שחקים קשרים קידמיים ולא לכולם מקום בהרכב. מעניין מה חכה לנו בשבת.
הקהל לא מקלל אני אוהב את הפועל

נגד אלימות, לא בשביל אלונה, בשביל עצמנו

"המתגדרים בבקעת הריאליזם, סופם לשקוע בה עד צוואר" (יגאל אלון)

שלח תגובה