הפועל ב"ש - הפועל פ"ת שלישי 16.1.24 20:00

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

Re: הפועל ב"ש - הפועל פ"ת שלישי 16.1.24 20:00

שליחה על ידי shovalb9 »

מחצית ראשונה לא טובה. באמת שניצלנו, גם עם השער שנפסל.
בקישור אליאס לא יודע לחלק כדורים כ6, ושמיר שעשה את זה לא מספיק טוב גם איבדנו אותו בהצטרפות לרחבה כדי שיעשה את זה, ברביעייה הקדמית רק גנאח הגיע. יוני היה במשחק רע, משהו בימין לא נפתח לו שם עם כניסות לא מאיימות והמון איבודים. מזכיר מאוד את יוני כמגן מבחינת המיקום, וגם זה הפחד שלי מיחזקאל שם כמגן שככה זה יראה.

באמצע ובשמאל עם גנאח הלך לו טיפה יותר טוב אבל לא מספיק טוב. חטואל שוב כשלא מבקיע מקבל ביקורת, פחות מבקר על האנוכיות שלו היום ויותר על תרומה מחוץ לרחבה. לא תרם בשום פעולה לשחרר קדימה, ולא בלחץ. ספסל לא יזיק.

הרבה יותר מדי מסירות קצרות לרוחב ואחורה, ואולי ניואנס שברח מהעין אבל ההסטה של ויטור לאמצע בשביל לשתק את באסי גרמה לבאריירו שפחות טוב בלהצטרף קדימה לנהל את המשחק ונוצר משחק הגבהות חסר יכולת התקפית. באריירו עצמו במשחק מבוהל, טיבי בספסל מחכה.

רק מהגול שנפסל בלי קשר לשום שינוי, הקבוצה התעוררה והתחילה גם לשחק את הכדורגל מצד לצד. הפועל פתח תקווה הגנה בחירוף נפש, שיחקה מאוד אגרסיבי ועד שהותשו היה קשה מאוד ואחרי שקבוצות יקבלו מנוחה גם הליגה תחזור לזה ונראה פחות שערים.

מילה על ספר שבאמת מזכיר לי את ספורי, רק שנותן גם ערך מוסף של הגנה. הגנה ומספרים. במשחק עצמו הוא תמיד פחות מורגש לי. 5 שערים ו 8 בישולים. רמזי כל עונה שנה שעברה עמד על כמות דומה של דקות עם 8 ש 3 ב. שאפי ב700 דק יותר כל העונה שעברה עמד על 5 5. אני עדיין רוצה שיהיה מורגש יותר במשחק החי, ושיבעט יותר ממקומות מסוכנים כלומר יותר תנועה ממנו בלי הכדור, במשחק האחרונים זה חסר לי ממנו.

גנאח היה נפלא, אולי זה משהו שהוא בשמאל בטרנר אבל גם מהספה קמתי כל פעם בשבילו. במחצית השנייה הוא רקד, קבוצתי. תענוג. שיפרוץ ויחלק, שיפרוץ ויוציא קרוס/בעיטה. בלי יותר מדי נגיעות. זה מה שאני רוצה ממנו.

אימראן נתן כניסה בהיעדר גנאח של כוכב. ממש בא לי שיתנו לו את המפתחות, ומעניין אותי השילוב שלו עם גנאח. זה רכש חדש מבחינתי ומקווה שנראה ממנו עוד. גם בדש, וגם תורג'מן עם גול של חלוץ קלאסי מהנה נכנסו טוב.

לופז עם בישול רביעי העונה, דיברו עליו כבעייתי בהצטרפות להתקפה. הכי הרבה דקות העונה. אם יש אפשרות להשאיר אותו בים של מסיימי חוזה הוא נותן נקודה למחשבה, בלי קשר אם יהיה מקום לתת לו מנוחה צריך.

סהכ ניצחון גדול במשחק מוקש, הפנים קדימה לשבת לטדי
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

הפועלעולה כתב:
16 ינואר 2024, 22:31
דווקא אני חשבתי שהיה אחלה משחק. באמת קצת נתקענו בדקות האחרונות של המחצית הראשונה אבל זה לרוב קורה כשהיריבה מתגוננת בצורה כזאת ולא מוצאים פתרונות.
בסיבוב הראשון משחק ההגנה היה לא פחות מביזיון כשבכל פעם באסי מצא את עצמו עם הפנים לשער ועם הרבה שטח, הפעם שחקני ההגנה עבודה פנטסטית בלהרוג רבעי וחצאי מצבים של פ"ת למעברים.
פוקו כרגיל זה מטאור הגנתי. לפעמים זה נראה שהוא מאבד בכוונה כדורים רק כדי לחטוף אותם בחזרה. תענוג לראות אותו חוזר לכושר של לפני הפגרה.
גנאח גם עם משחק נהדר ואהבתי את הכניסה של עומאר ותורג'מן. אם יצרפו חלוץ זר ויחזקאל/זר מגן תהיה בומבה של קבוצה. אחלה ניצחון והפנים לטדי, נקסט
מסכים.
אני חושב שההבדל בין סתם קבוצה שתופסת מומנטום לקבוצה שעושה משהו שיטתי, זה היכולת לעבור משחקים כמו היום בלי התקפי לב.
אז נכון שלולא הנבדל בשער שלהם המשחק הזה היה מתפתח אחרת, אבל זה היה אירוע מאוד נקודתי ומקרי, והסדר מאחורה היה טוב. לא הרגשתי לרגע כמעט איום שנחטוף או נכנס לחוסר ביטחון ונרד לאחור.

אז נכון, מחצית ראשונה בשליש האחרון זה לא היה הכי טוב, אבל יש גם ימים כאלה, והצלחנו לעבור את זה בלי להסתבך יותר מדי.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

גורדנה הופך לשחקן הכי חשוב שלנו אחרי מיגל.
כשהוא נכנס כל המשחק השתנה. פתאום היה סדר, פתאום הקצב עלה והמסירות היו גם לעומק. זה בעיקר הסיבה לשינוי אתמול בסיום המשחק.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
17 ינואר 2024, 10:17
גורדנה הופך לשחקן הכי חשוב שלנו אחרי מיגל.
כשהוא נכנס כל המשחק השתנה. פתאום היה סדר, פתאום הקצב עלה והמסירות היו גם לעומק. זה בעיקר הסיבה לשינוי אתמול בסיום המשחק.
מסכים, אין לנו עוד מוביל כדור בקישור מלבדו.
אחת המטרות החשובות של החלון הקרוב צריכה להיות להביא מישהו עם איכויות דומות כדי לצמצם את התלות בו

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

dor69 כתב:
17 ינואר 2024, 11:14
אחת המטרות החשובות של החלון הקרוב צריכה להיות להביא מישהו עם איכויות דומות כדי לצמצם את התלות בו
אני לא חושב שיש אפילו מחשבה כזאת.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

dor69 כתב:
17 ינואר 2024, 11:14
אני רואה את הדרישה הזאת הרבה כאילו יש הרבה מהסוג של גורדנה, ישראלים או זרים.
צריך שילוב של הרבה דברים כדי למצוא שחקן עם התכונות של גורדנה, בטח בכסף שאנחנו משלמים (לא לדבר בזמן מלחמה).
כדי להיות מה שהוא היום, גורדנה היה צריך לשחק כ"10" מאחורי החלוצים ושם הוא רכש את הדריבל, לאחר מכן אצל בן שמעון הוא רכש את ההשתחררות מלחץ כשהוא הוריד אותו עוד מדרגה למטה, ואצל אליניב הוא הוסיף גם אלמנטים בהגנה. גורדנה הוא תוצר של שנים של עבודה ומעבר בין תפקידים. לא פשוט למצוא כאלה, גם מחוץ לישראל.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
הראל
Title: אין

שליחה על ידי הראל »

אולי אפשר לחשוב במשחקים כאלה שקבוצות מתגוננות כל כך אחורה לשים את עומר לצידו של קשר אחורי גרזן (אליאס,פוקו) שהוא ישחרר את הכדורים וימסור אותם מהר.

זה בלט מאוד ההנעת כדור האיטית במחצית הראשונה לעומת המחצית השנייה שהכל זז יותר מהר.
תמונה

סמל אישי של משתמש
yarinbenizri94
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yarinbenizri94 »

הראל כתב:
17 ינואר 2024, 11:52
אולי אפשר לחשוב במשחקים כאלה שקבוצות מתגוננות כל כך אחורה לשים את עומר לצידו של קשר אחורי גרזן (אליאס,פוקו) שהוא ישחרר את הכדורים וימסור אותם מהר.

זה בלט מאוד ההנעת כדור האיטית במחצית הראשונה לעומת המחצית השנייה שהכל זז יותר מהר.
אני גם חשבתי על זה ובאמת שבמשחק שהתחיל את רצף הניצחונות נגד הפועל חיפה ברדה שיחק משהו כזה רק כשאליאס היה הקדמי מעל גורדנה ב 4 2 2 יהלום רחב מאוד התקפי, אני חושב שבסיטואציות מסוימות זה יכול להיות פתרון טוב לנו לשלב את כל מי שצריך(כל השחקנים שיוצרים ומביאים מספרים) כולל עומאר, משהו כזה:

-----------אליאסי-----------
לופז-ויטור-מריאנו-פוקו
------------גורדנה----------
גאנח-------------------בדש
------------עומאר-----------
-----חטואל-----ספר-------

אבל שוב זה מאוד התקפי רוב הפעמים אחד מבדש,גאנח,עומאר על הספסל בשביל קשר יותר הגנתי כמו שמיר/אליאס ובצדק.
:צעיף:

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

צריך להגיד שבגלל שההנעת כדור הייתה איטית, דריבלים ונגיעות מיותרות מכמעט כל שחקן שבאמת התעוררו על החיים שלהם רק אחרי שכבשו גול נגדם ונפסל. אז כשזה קורה - חסרונו של גורדנה מאוד מורגש, אבל לדעתי עם הסגל הקיים להתמקד בלשחק מהר, ולהתיש את היריבות בהנעת כדור כמו שברדה אמר בעצמו בסוף המשחק.

כשאימראן נכנס, החסרון הזה פחות הורגש, וגם בתחילת המחצית השנייה עם ניהול משחק של גנאח - פחות הורגש.

כלומר הפתרון יהיה מעורבות של שחקן מהסוג הזה במשחק. גם בדש באגף עוזר לזה כי הוא מוביל כדור. יוני לא מוביל כדור, גם לא ספר - הם יותר מצטרפים ועושים תנועה. חטואל גם, רק בשפיץ.
אז במחצית ההיא זה איזון של יוני/ספר לטובת בדש/אימראן וזה היה כבר נראה טוב יותר.

לי קשה לחשוב כשיש את גורדנה אליאס שמיר, ופוקו שיכול לשחק שם אם הרמן ישולב על 2 עמדות.

קארצב אגב הוא שם שחייב לעלות בחשבון כשמדברים על פליימייקר אחורי שיודע להשתחרר ולתת פס קדימה.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

שלח תגובה