הפועל באר שבע - בני סכנין, 06.12.23 19:45 אצטדיון טרנר

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
dor69

Re: הפועל באר שבע - בני סכנין, 06.12.23 19:45 אצטדיון טרנר

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
11 דצמבר 2023, 08:12
שוב, אולי זה נכון, מצד שני לא באמת חושב שהיה כאן סגל איכותי בהתקפה שאפשר לדעת את זה.
יש כאן שילוב בין משכורות יחסית נמוכות וחוסר משיכה לעומת מכבי וחיפה במאבק על השחקנים הישראלים הבולטים התקפית (אצילי, זהבי) וכסף נמוך (לרוב) שמושקע בזרים בטח במבט רוחבי (6 הזרים שלנו לעומת 6 הזרים של חיפה ומכבי).
תוסיף לזה גם מחלקת נוער מוגבלת וחלשה משמעותית מזאת בחיפה (חלאילי) או תל אביב (תורג׳מן, גלוך) ותקבל הרבה מאוד הימורים בגזרת הזרים והרבה מאוד ישראלים בינונים או מעבר לשיא שמגיעים לכאן (שכטר, חמד, תורג׳מן).
אם ההתנהלות הייתה אחרת, יותר מקצועית, יותר סבלנית, אז אולי הפערים היו קטנים או כמו בעונות האליפות אפילו נעלמים לגמרי, אבל כשההתנהלות לא טובה, אז הפערים תמיד יהיו והמאמן התורן יצטרך לעשות קסמים.

בכר אחרי אליפויות עם סגל מוגבל התקפית לא קיבל ביקורת על כדורגל התקפי מוגבל? ואבוקסיס שבא אחריו? ורוני לוי שבא אחריו? ועכשיו זה ברדה שמצפים ממנו להראות משהו אחר עם סגל התקפי של אלון תורג׳מן (נזרק מהפועל חיפה לטובת מלמד) איילון אלמוג (נזרק ממכבי) ובדש (לא הצליח מעולם בקבוצה גדולה עם לחצים ודרישות טקטיות) ואוסף של צעירים שגם אם כישרוניים עדין מאוד בוסר ולא יציבים (ספר, ג׳אנח וסטויאנוב).
ברדה בנה את הסגל הזה משה. עם כל הביקורת שיש לי להנהלה ולחלק הלא קטן שלה במצב הזה ואתה יודע שאני המבקר אולי הכי חריף של ההנהלה פה אי אפשר לנקות ממנו אשמה.
הוא הביא את השחקנים האלה, במקום לדפוק על השולחן אם הוא לא מקבל משהו הוא אמר ״קיבלתי כל מה שרציתי״ ותכלס? גם הסגל הזה הוא השלישי בליגה באיכותו על הנייר וצריך להיראות הרבה הרבה יותר טוב. אם רוני לוי המושמץ (שאני לא אוהב בכלל) יכול לעשות בהפועל חיפה בסגל פחות טוב ובשליש תקציב שלך 17/24 אין שום סיבה שאתה תעשה חצי מזה ולא תהיה בכיוון בכלל.
ותעשה טובה לפני שאתה מתחיל להכניס לי לפה xg וכל המדענות הזאת תהיה אמיתי ותגיד לי איך הקבוצה נראית לך. בסופו של דבר כולנו רוצים לשטוף את העיניים באקונומיקה כשאנחנו רואים את הקבוצה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

dor69 כתב:
11 דצמבר 2023, 10:25
ברדה בנה את הסגל הזה משה. עם כל הביקורת שיש לי להנהלה ולחלק הלא קטן שלה במצב הזה ואתה יודע שאני המבקר אולי הכי חריף של ההנהלה פה אי אפשר לנקות ממנו אשמה.
הוא הביא את השחקנים האלה, במקום לדפוק על השולחן אם הוא לא מקבל משהו הוא אמר ״קיבלתי כל מה שרציתי״ ותכלס? גם הסגל הזה הוא השלישי בליגה באיכותו על הנייר וצריך להיראות הרבה הרבה יותר טוב. אם רוני לוי המושמץ (שאני לא אוהב בכלל) יכול לעשות בהפועל חיפה בסגל פחות טוב ובשליש תקציב שלך 17/24 אין שום סיבה שאתה תעשה חצי מזה ולא תהיה בכיוון בכלל.
ותעשה טובה לפני שאתה מתחיל להכניס לי לפה xg וכל המדענות הזאת תהיה אמיתי ותגיד לי איך הקבוצה נראית לך. בסופו של דבר כולנו רוצים לשטוף את העיניים באקונומיקה כשאנחנו רואים את הקבוצה.
ברור שהעונה והמיקום שלנו הם כרגע כישלון. גם בסגל המוגבל שיש לנו, אנחנו חייבים לעשות יותר, וזה על אליניב.
אבל אנחנו רק בפתיחת העונה, ואני חושב שבסוף נסיים במקום השלישי בפער עצום ממכבי שתקח אליפות בפער וחיפה שתהיה יותר קרובה אלינו מאשר למכבי.
אבל אני באמת שואל, נניח מחר ברדה עוזב, ומביאים את אופיר חיים/שרון מימר/זיו אריה/כל מאמן ישראלי אחר שיש בשוק, איזה כדורגל אתה חושב שאפשר להפיק מהסגל הנוכחי מבחינה התקפית? אתה חושב שזה מקרי שכל מאמן שהיה כאן מעונת האליפות האחרונה, כולל ברק בכר, קיבל ביקורת על איכות הכדורגל ההתקפי ועל הרכש שהביא? אולי הסיבה שבכל עונה הולכים לרוב על אותו פרופיל זרים לא קשור למאמן התורן אלא לעובדה שזה מה שהתקציב מאפשר לך?
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

אחת הטעויות המרכזיות של אליה לדעתי זה שהוא בנה העונה את הסגל עם הישענות רבה על יחזקאל שהיה אחד היוצרים הבודדים בעונה שעברה,
כעת כשאין את יחזקאל, כשלא הגיע רכש להתקפה שמתגלה כגיים צ׳יינג׳ר ובנוסף לזה כשכל הסגל הקיים חווה שנמוך רציני ביכולת אז לא מפתיע שאנחנו מתקשים למצוא פתרונות.

התקווה היא שנצליח לגרד כמה שיותר נקודות עד ינואר שם נהיה חייבים לערוך מקצה שיפורים, גם מתוך ראייה לעונה הבאה.

סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי MikiRed »

היו לנו בשנה שעברה 4 שחקנים מהירים/ לא צפויים/ בלגניסטים: אנסה, שאפי, חתואל ויחזקאל.
היה קשה מאד להערך מולם בצורה מסודרת.

העונה, החלק הקדמי די איטי ובעיקר צפו וזו הנפילה הגדולה.

מקווה שנתברג עד ינואר בפלייאוף העליון, ואולי נעשה מקצה שיפורים בינואר (ספק מאד גדול בגלל המצב).

נראה מה נוכל לקבל מהמרוקאי, עדיין חידה.

צריך להעיז ולנסות את פליטר כמגן ימני ואז אולי נשחרר לקישור משהוא מוכשר יותר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Itay כתב:
11 דצמבר 2023, 12:14
אחת הטעויות המרכזיות של אליה לדעתי זה שהוא בנה העונה את הסגל עם הישענות רבה על יחזקאל שהיה אחד היוצרים הבודדים בעונה שעברה,
כעת כשאין את יחזקאל, כשלא הגיע רכש להתקפה שמתגלה כגיים צ׳יינג׳ר ובנוסף לזה כשכל הסגל הקיים חווה שנמוך רציני ביכולת אז לא מפתיע שאנחנו מתקשים למצוא פתרונות.

התקווה היא שנצליח לגרד כמה שיותר נקודות עד ינואר שם נהיה חייבים לערוך מקצה שיפורים, גם מתוך ראייה לעונה הבאה.
לא יודע אם מדובר בטעות, כי שוב, אתה מוגבל מאוד ביכולת שלך להביא ישראלים איכותיים או זרים איכותיים. אז אתה בונה על מה שיש לך.
בגלל זה גם פחות התחברתי לטיעונים בקיץ של בואו נעיף את מיכה וספורי וניתן את המפתחות לסטואינוב בלי לבדוק קודם שהוא מוכן בכלל, בלי להבין שמה שמתאים לנס ציונה לא בטוח מתאים להפועל באר שבע. לפעמים עדיף מוגבל אבל שאתה יודע שיתן לך X מספרים, על איזה נעלם שיכול לא רק לא לתת לך מספרים, אלא גם להחריב את ההתקפות שלך כמו סטויאנוב במחזור הקודם (שהטענות אליו בכלל היו בפעולות ההתקפיות שלו ולא בפעולות ההגנתיות).

אבל שוב, זאת לא הנקודה ודיברתי על זה גם עם חברים שלי היום. הפועל באר שבע מאז האליפות השלישית בונה סגלים בינונים ומוגבלים ופועלת בצורה שלא תואמת את הציפיות של המועדון כפי שהוא משווק לתקשורת ולאוהדים.
אז בהתחלה זה היה בכר שטענו שהצליח רק בגלל טוני, ואחרי זה אבוקסיס, ואחרי זה רוני לוי ועכשיו זה ברדה.
הבעיה היא גדולה יותר, ועד שנבין את זה כלום לא ישתנה, גם אם מחר אליניב לא יהיה כאן ויבוא במקום מישהו אחר.

סמל אישי של משתמש
Itay

שליחה על ידי Itay »

Sir Alex Ferguson כתב:
11 דצמבר 2023, 12:57
לא יודע אם מדובר בטעות, כי שוב, אתה מוגבל מאוד ביכולת שלך להביא ישראלים איכותיים או זרים איכותיים. אז אתה בונה על מה שיש לך.
בגלל זה גם פחות התחברתי לטיעונים בקיץ של בואו נעיף את מיכה וספורי וניתן את המפתחות לסטואינוב בלי לבדוק קודם שהוא מוכן בכלל, בלי להבין שמה שמתאים לנס ציונה לא בטוח מתאים להפועל באר שבע. לפעמים עדיף מוגבל אבל שאתה יודע שיתן לך X מספרים, על איזה נעלם שיכול לא רק לא לתת לך מספרים, אלא גם להחריב את ההתקפות שלך כמו סטויאנוב במחזור הקודם (שהטענות אליו בכלל היו בפעולות ההתקפיות שלו ולא בפעולות ההגנתיות).
מאמן אמור להתאים את השחקנים לקבוצה ולא את הקבוצה לשחקנים.
ברגע שלא הגיעו שחקנים שיודעים לייצר מספרים אז היה ברור שנישאר קבוצה מוגבלת. לא נכון להישען על שחקן בודד ועל איזה רגל שהוא יקום בבוקר (בטח על אחד כמו יחזקאל).

אין ספק שמיכה הוא הפיתרון, שחקן שאפילו בבית״ר לא רואה הרכב (וזו קבוצה שהקישור שלה כולל שחקנים כמו מוזי ודן עזריה...).
הבעיה יותר עמוקה משחקן כזה או אחר, כשאין רעיון מאחורי סוללת רכש שלמה וכשאין עבודת אימון על דברים בסיסיים אז אין מה לדון בשחקן x/y/z.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Itay כתב:
11 דצמבר 2023, 13:17
מאמן אמור להתאים את השחקנים לקבוצה ולא את הקבוצה לשחקנים.
ברגע שלא הגיעו שחקנים שיודעים לייצר מספרים אז היה ברור שנישאר קבוצה מוגבלת. לא נכון להישען על שחקן בודד ועל איזה רגל שהוא יקום בבוקר (בטח על אחד כמו יחזקאל).

אין ספק שמיכה הוא הפיתרון, שחקן שאפילו בבית״ר לא רואה הרכב (וזו קבוצה שהקישור שלה כולל שחקנים כמו מוזי ודן עזריה...).
הבעיה יותר עמוקה משחקן כזה או אחר, כשאין רעיון מאחורי סוללת רכש שלמה וכשאין עבודת אימון על דברים בסיסיים אז אין מה לדון בשחקן x/y/z.
תמיד קל לדבר.
אשמח לדעת איזה ישראלים אנחנו יכולים להביא בכוח המשיכה שלנו, בכסף שאנחנו משלמים, שיהיו טובים יותר מיחזקאל ואפילו ספורי (שעם כל המגבלות שלהם, מדובר בשני שחקני סגל בנבחרת ישראל שגם בטורקיה בליגה חזקה יותר מספקים מספרים).
מכבי תל אביב החזירו בקיץ הקודם את פרץ וזהבי, חיפה החזירו את אצילי ולאחר מכן את סבע, את מי אנחנו מחזירים? את תומר חמד מהליגה האוסטרלית שפרש ושכח להודיע? את איתי שכטר שגם גמר מקצועית ברמות האלה?
אותם אנשים שאמרו שצריך לתת לסטויאנוב את המפתחות בקיץ עכשיו כבר שולחים אותו להשאלה בינואר (אני אגב לא החלפתי את הדעה שלי, צריך להכניס אותו לאט לאט, לתת לו לצבור ביטחון, להבין שהוא בוסר, ולהביא מגן בינואר כדי שישחק בעמדה שבאמת מתאימה לו, לא ללכת לקיצון האחד ולא לקיצון השני).
רוצה לפתוח שוב את נושא הזרים והעובדה שפרופיל הזרים שלנו גם כאן מגביל אותנו?
בהתנהלות הנוכחית אי אפשר באמת להצליח, גם עם הקסמים של ברדה בשנים קודמות לא באמת הצלחת לאיים על האליפות וזה לא ישתנה גם אם מחר תפטר את אליניב ותמנה את חיים/מימר/אריה כל מאמן אחר שתוסיף לרשימה.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
11 דצמבר 2023, 13:25
תמיד קל לדבר.
אשמח לדעת איזה ישראלים אנחנו יכולים להביא בכוח המשיכה שלנו, בכסף שאנחנו משלמים, שיהיו טובים יותר מיחזקאל ואפילו ספורי (שעם כל המגבלות שלהם, מדובר בשני שחקני סגל בנבחרת ישראל שגם בטורקיה בליגה חזקה יותר מספקים מספרים).
מכבי תל אביב החזירו בקיץ הקודם את פרץ וזהבי, חיפה החזירו את אצילי ולאחר מכן את סבע, את מי אנחנו מחזירים? את תומר חמד מהליגה האוסטרלית שפרש ושכח להודיע? את איתי שכטר שגם גמר מקצועית ברמות האלה?
אותם אנשים שאמרו שצריך לתת לסטויאנוב את המפתחות בקיץ עכשיו כבר שולחים אותו להשאלה בינואר (אני אגב לא החלפתי את הדעה שלי, צריך להכניס אותו לאט לאט, לתת לו לצבור ביטחון, להבין שהוא בוסר, ולהביא מגן בינואר כדי שישחק בעמדה שבאמת מתאימה לו, לא ללכת לקיצון האחד ולא לקיצון השני).
רוצה לפתוח שוב את נושא הזרים והעובדה שפרופיל הזרים שלנו גם כאן מגביל אותנו?
בהתנהלות הנוכחית אי אפשר באמת להצליח, גם עם הקסמים של ברדה בשנים קודמות לא באמת הצלחת לאיים על האליפות וזה לא ישתנה גם אם מחר תפטר את אליניב ותמנה את חיים/מימר/אריה כל מאמן אחר שתוסיף לרשימה.
בטח אתה אמור לעשות תוצאות טובות יותר מקבוצות עם שליש מהכסף שלך ועשירית מכוח המשיכה שלך

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

dor69 כתב:
11 דצמבר 2023, 14:20
בטח אתה אמור לעשות תוצאות טובות יותר מקבוצות עם שליש מהכסף שלך ועשירית מכוח המשיכה שלך
תלוי מה קורה אצל היריבות.
אם הם מאבדות את בכר וכל המעטפת, את לביא, אצילי, אבו פאני, סבע, דילן, ג׳וש כהן, החלוץ היהודי שהגיע שגמר את העונה וגם חזיזה שפצוע לתקופה, ובמקום בונות על חלאילי (כישרון אדיר אבל בוסר), שבילי, רפאלוב מודל 2024, חג׳ג׳ וניצן/כיוף כמחליפים, אז אפשר.
גם מכבי עם בעיות משלה, אבל היא משוכה קבועה יותר.

בסוף אם כולם מתנהלות מצוין אז ברור שאתה תסיים שלישי. אבל זה לא הסיפור, בטח בכדורגל הישראלי. השאלה מה אתה צריך לעשות כדי למקסם את עצמך, כדי שלא נתעורר עוד 20 שנה ונסתכל על עונות האליפות כהבלחה חד פעמית אלא כדי לשחזר את ההצלחה או לפחות להרגיש שעשינו מה שאפשר אבל בסוף פערי התקציב הכריעו…

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

ואם התכוונת למיקום היום, אם היינו מחזור אחרון אז הייתי כותב שיש כאן כישלון עצום של אליניב.
אבל אני מאמין שיש מספיק זמן להגיע לפחות למקום השלישי, אבל השאלה האם זאת תהיה הצלחה מבחינתך ומבחינת שאר האוהדים, לנצח את ריינה במאבק על המקום השלישי כשאנחנו דו ספרתי ממכבי…

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

קודם בוא ניראה כמו קבוצת כדורגל שמכבדת את עצמה. עזוב מיקום, עזוב מטרות, עזוב מה יחשב הצלחה או כישלון.
להיראות כמו קבוצה בליגה א' אסור בכל סגל ובכל מצב.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:
11 דצמבר 2023, 07:48
אני לא יודע אם מאמן אחר מוציא יותר.
אני כן יודע שברדה מאמן פה כבר תקופה לא מבוטלת, ולאורך כל תקופת הזמן הזו, משחק ההתקפה חרק.
היה פרק זמן אחד בלבד שדברים שטפו, זה היה רצף משחקים מסוים שהגיע לשיא ב6-0 על הפועל בטרנר. היו שם כמה משחקים שהיה משהו תבניתי, וממש לא בגלל אותו משחק של ה6. גם במשחקים בודדים לפני ראו משהו סיסטמתי. גם אם לא ניצחנו או ניצחנו ניצחון דחוק.
והמשחק ההוא בטרנר היה גם פיק שלאחריו ההתקפה הסריחה את הדשא עד לסיום אותה עונה ועד היום. אותו סיסטם שהפציע לכמה משחקים נעלם כלא היה.

אתה הולך שוב ושוב לדוגמאות ספציפיות, אתה צריך להבין שמה עשה שחקן x באיזה מצב פחות מעניין אותי. יותר מעניין אותי לראות משהו שמזכיר שטף קבוצתי, כי זה ואך ורק זה מה שמדבר לאורך זמן.
זה שספר היה כובש בסמי במצב שנולד ממקריות גמורה, או סטויאנוב מרים טוב לראש של חמד מול סכנין לא היה הופך משהו במשחק שלנו לכזה שאפשר לקחת ממנו משהו הלאה. זה לא מעניין.

אני לא מצפה לטוטאל פוטבול, ואני כן מקווה שננצח היום גם אם זה ניצחון שהוא גניבה גמורה, כי כדי לייצר שטף צריך להתחיל מאיזשהו מומנטום שמביא ביטחון, זה ברור לי.
אבל האם יש לי תקווה שבמצב הנוכחי מומנטום שכזה יהפוך למשהו שתלוי פחות ביד המזל והוא יותר מערכתי?
יש, אבל היא קטנה מאוד.

זה שברדה לא מאמן התקפה מספיק טוב זה לא רעיון שהתגבש\נולד אצלי העונה, והוא נכתב פה בעבר יותר מפעם אחת.
ואני לא אומר להחליף או לפטר. פשוט להכיר שיש חיסרון שם ולחשוב איך משפרים את זה.
מבין מה אתה אומר, אבל.
תחזור לעונות פוסט האליפויות של בכר.
אותן תלונות.

בהמשך ראינו שלאמן הוא לא שכח.

לא הייתי מקל ראש בהשפעה של חוסר איכות על המגרש.
כדורגל תבניתי, סיסטמטי, שמייצר מצבים, תלוי בכל כך הרבה גורמים שונים שקשה לשים את האצבע אם האשמה היא בביצה או בתרנגולת, במאמן או בכלים.

צריך להפנים שהכלים שלנו הם סופר מוגבלים, והציפיות לא תואמות את הסגל. זה מתכון לקריסה.
מבלי להיכנס לחלקו של המאמן ומן הסתם שהוא לא מבוטל.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
11 דצמבר 2023, 16:45
מבין מה אתה אומר, אבל.
תחזור לעונות פוסט האליפויות של בכר.
אותן תלונות.

בהמשך ראינו שלאמן הוא לא שכח.

לא הייתי מקל ראש בהשפעה של חוסר איכות על המגרש.
כדורגל תבניתי, סיסטמטי, שמייצר מצבים, תלוי בכל כך הרבה גורמים שונים שקשה לשים את האצבע אם האשמה היא בביצה או בתרנגולת, במאמן או בכלים.

צריך להפנים שהכלים שלנו הם סופר מוגבלים, והציפיות לא תואמות את הסגל. זה מתכון לקריסה.
מבלי להיכנס לחלקו של המאמן ומן הסתם שהוא לא מבוטל.
לא מקל ראש, ואמרתי כבר בעבר שכל החלוקה הדיכומטית הזו לאלונה - ברדה היא שגויה, כי זו מערכת שלא מתפקדת מספיק טוב בראש הניהולי (אלונה) ובראש המקצועי (ברדה). אין פה חלוקה לשחור ולבן, לטוב מול רע, או מה שזה לא יהיה. כל החלוקה הזו נולדה בחטא רק כי יש פה כמה אנשים, ומשה בראשם, שרוצה להגן על ברדה בכל מחיר, וכמה שרוצים להאשים את אלונה בכל מחיר.

היו פה מספיק חלונות, מספיק שחקנים שונים, כדי שנבין שיש פה משהו שהוא יותר עמוק מרכש כזה או אחר שלא פוגע התקפית.
לוקח את חיפה למשל, דגו רחוק מלהיות איזה מאמן טוב, ואצלו במעט שאני רואה, אני כן רואה קבוצה שמצליחה בכלים המוגבלים שיש לה לייצר כמה מצבים במשחק, אבל יש לקבוצה הזו שני גלמים בחוד (פיירו ודוד) שקשה להם מאוד לשים כדור ברשת. ואין אצילי, אין סבע ואין מישהו אחר שישא בנטל המספרים.
אז מייצרים פה ושם, אבל לא כובשים.
וזה מקרה שיותר קל להגיד, וואלה עם חלוץ טוב קבוצה אש זו לא תהיה, אבל היא כן תהיה קרובה יותר. כן יש פה איזה משהו מתפקד ברמה מסוימת שנופל על חוסר איכות שאפשר להגדיר.

מה אפשר להגדיר בהפועל ב"ש?
מי רגל מסיימת? מי שחקן קו שיוצר מצבים? מי מביא יצירתיות? איזה שחקן אמצע יש לו פס?
נניח יש לך מחר בבוקר שחקן קו אש, כמה הוא יצליח ליצור לשחקן וחצי שיש לך ברחבה? מי יביא לו את הכדור לאזורים שהוא אוהב? יש תבנית בסיסית שתבודד אותו מול מגן?
כמה פעמים משחק ההתקפה שלנו מסתכם בלתת לשחקן על הקו כשמקיפים אותו 3 שחקנים (לגאנח זה קורה המון) והוא סתם מעיף לרחבה או מנסה דריבל חסר סיכוי?

הרבה יותר מדי כשלים שהם מקצועיים גרידא. חלקם בבניית הסגל, חלקם באי הוצאת הטוב במה שיש (ספר למשל, השחקן היחיד שעוד מצליח לייצר מספרים, שמביא תנועה לעומק וחדות בפעולה ומול השער, ולא רק שלא מייצרים עבורו את הבלטה שהוא אוהב, הוא בכלל הוזז מהאגף לאמצע ונאלץ להסתגל לתפקיד חדש באזור חדש במגרש), חלקם פשוט בעמידה ופריסה קבוצתית שלא מאפשרת יצירת משחק התקפה ראוי.

סמל אישי של משתמש
4 לב אדום

שליחה על ידי 4 לב אדום »

yossi כתב:
11 דצמבר 2023, 17:09
לא מקל ראש, ואמרתי כבר בעבר שכל החלוקה הדיכומטית הזו לאלונה - ברדה היא שגויה, כי זו מערכת שלא מתפקדת מספיק טוב בראש הניהולי (אלונה) ובראש המקצועי (ברדה). אין פה חלוקה לשחור ולבן, לטוב מול רע, או מה שזה לא יהיה. כל החלוקה הזו נולדה בחטא רק כי יש פה כמה אנשים, ומשה בראשם, שרוצה להגן על ברדה בכל מחיר, וכמה שרוצים להאשים את אלונה בכל מחיר.

היו פה מספיק חלונות, מספיק שחקנים שונים, כדי שנבין שיש פה משהו שהוא יותר עמוק מרכש כזה או אחר שלא פוגע התקפית.
לוקח את חיפה למשל, דגו רחוק מלהיות איזה מאמן טוב, ואצלו במעט שאני רואה, אני כן רואה קבוצה שמצליחה בכלים המוגבלים שיש לה לייצר כמה מצבים במשחק, אבל יש לקבוצה הזו שני גלמים בחוד (פיירו ודוד) שקשה להם מאוד לשים כדור ברשת. ואין אצילי, אין סבע ואין מישהו אחר שישא בנטל המספרים.
אז מייצרים פה ושם, אבל לא כובשים.
וזה מקרה שיותר קל להגיד, וואלה עם חלוץ טוב קבוצה אש זו לא תהיה, אבל היא כן תהיה קרובה יותר. כן יש פה איזה משהו מתפקד ברמה מסוימת שנופל על חוסר איכות שאפשר להגדיר.

מה אפשר להגדיר בהפועל ב"ש?
מי רגל מסיימת? מי שחקן קו שיוצר מצבים? מי מביא יצירתיות? איזה שחקן אמצע יש לו פס?
נניח יש לך מחר בבוקר שחקן קו אש, כמה הוא יצליח ליצור לשחקן וחצי שיש לך ברחבה? מי יביא לו את הכדור לאזורים שהוא אוהב? יש תבנית בסיסית שתבודד אותו מול מגן?
כמה פעמים משחק ההתקפה שלנו מסתכם בלתת לשחקן על הקו כשמקיפים אותו 3 שחקנים (לגאנח זה קורה המון) והוא סתם מעיף לרחבה או מנסה דריבל חסר סיכוי?

הרבה יותר מדי כשלים שהם מקצועיים גרידא. חלקם בבניית הסגל, חלקם באי הוצאת הטוב במה שיש (ספר למשל, השחקן היחיד שעוד מצליח לייצר מספרים, שמביא תנועה לעומק וחדות בפעולה ומול השער, ולא רק שלא מייצרים עבורו את הבלטה שהוא אוהב, הוא בכלל הוזז מהאגף לאמצע ונאלץ להסתגל לתפקיד חדש באזור חדש במגרש), חלקם פשוט בעמידה ופריסה קבוצתית שלא מאפשרת יצירת משחק התקפה ראוי.
הכשלים המקצועיים , ברובם הם לא בגלל הסגל .
במקרה שלנו - השלם קטן בהרבה מסך חלקיו .
יש סגל טוב מאוד שלא מתפקד !

לופז , ויטור , אבו , טיבי - חוליית הגנה שכמעט כל מאמן בליגה חותם עליה קל
גורדנה , שמיר , אליאס , סטויאנוב , בריירו , פוקו - כמו ההגנה
ספר , אלמוג , תורג'מן , חתואל , גאנח , בדש , עומאר , חמד - המון עם מה לעבוד
תסתכלו על הסגלים של כל הקבוצות חוץ מהמכביות ( וגם מהם אנחנו לא נופלים חוץ משוברי השיוויון ) ותגידו לי מה הייתם אומרים אם אחד מהסגלים שלהם היה שלנו . אנחנו לא מספיק מעריכים את מה שיש לנו .
כבודדים - שחקני ריינה לדוגמא טובים משלנו ? בשום עמדה !

זה מוביל אותנו ל-3 אפשרויות :

1. ברדה לא יודע לאמן - כבר הוכח שהוא יודע אז הטיעון נופל
2. השחקנים לא מבינים את השיטה - אני יכול להתחבר לזה כי רוב המצבים שלנו הם מפעולות אישיות או מקריות או מצבים נייחים . לטיעון הזה יש גם קשר לאופן העברת השיטה לשחקנים מצד הצוות המקצועי וגם לאופן היישום של השחקנים . או שהם לא מתרגלים מספיק או שהתירגולים מורכבים להם .
3. השחקנים לא בכושר - או שלא שומרים על חיים ספורטיביים , או שלא שמרו על כושר בפגרה , או שרמת האימונים לא טובה . זה מביא אותנו לזה שהם מוציאים את מעט האנרגיות שיש להם מהר וגם גומרים אותם מהר .

יש עוד המון בעיות כמו העובדה שלברדה יש כמה כובעים ובמקום שיתעסק נטו באימון הוא טרוד גם בתחומים אחרים ( מאמן , סקאוט , מנהל מקצועי ) , חוסר בזמן אימון ותירגול לפחות עד אמצע ינואר ( יום משחק , יום מנוחה , יום אימון התאוששות , יום אימון מסכם וחוזר חלילה ) ועוד ...
כשאת עולה למגרש , הלב פועם והגוף נרגש

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

כשמישהו ידע להגיד לי מה השיטה שלנו אני אגיד וואלה הבעיה היא לא בצוות המקצועי.

אין לנו שיטה. כלום. כל משחק מערך שמשתנה, אין היררכיה, אין הרכב שרץ אפילו 2 משחקים רצוף.
מה עקרונות המשחק שלנו?מישהו יכול להגיד?
אי אפשר להוכיח זאת כמובן אבל אני מתערב שגם זר כמו זוס או טוני היה מגיע בכאוס מקצועי שכזה, אני לא חושב שהיה מצליח להוביל את הקבוצה קדימה. זה בלתי אפשרי.

שלח תגובה