הפועל באר שבע- פוניבז', חמישי, 21:00, טרנר

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

Re: הפועל באר שבע- פוניבז', חמישי, 21:00, טרנר

שליחה על ידי shovalb9 »

צריך להמשיך להרכב לרוץ עם שינויים מינימליים והשיפור והתלכיד יתרקם מניצחון לניצחון.
נקודות אור:
1. פטרסון מהיר, ויודע לפרוץ לקו ולאמצע.
2. באריירו ואליאס חטפו המון כדורים וכיסו המון שטח.
3. רמזי התקפית היה מאוד מעורב ועשה מהלך שתיים של כוכב. כן היה לי חסר כדורי עומק, בעיקר להפעיל את קלימלה. מבסוט ממנו.
4. מיגל ויטור. שער נקי.
5. פאון וגנאח נכנסו טוב מהמחליפים.

נקודות להמשך:
1. כושר גופני - לא ברמה מספקת.
אני ישבתי ממש ליד החילופים, לכדורגל שלי בשכונה ברביעי אני עושה חימום יותר טוב מזה. מה גם שהייתה שם מתיחה שהמאמן כושר עשה שפשוט ראו כמה השחקנים שם לא גמישים והוא כן לעומתם.
החוסר גמישות הזאת, העבודה על להיות חזקים בכל טווח הפעולות הוא מה שגורם להם להיות פציעים יותר בגידים, ברצועות, ברכיים קרסוליים וגם בשרירים למשל ירך אחורית וקדמית פציעות מאוד נפוצות אצלנו כשיש עומס גדול יותר מבחינת משחקים בשבוע.
מעבר לזה, שמדקה 75 כל אלו שפתחו היו מותשים, בקטע הזה הרגיש לי שקצב המשחק היה גבוה, וגם מצד לצד ככה שאם נוכל יותר לשלוט בכדור בחצי היריבה נצטרך פחות ללחוץ.

בנוסף גם הבעיטות בחימום שהתפזרו בדרומי גורמים לי לחשוב שיכול להיות שהעבודה באימונים היא אינטנסיבית מספיק, אבל יש צורך בשעות נוספות של בעיטות, מסירות, ואחד על אחד, וכן ראבק אימוני גמישות, שחיה וכל המסביב של תזונה שיגרום לנו להיות קבוצה שהיא לא הפועל חדרה עם תקציב שחקנים יקר.

2. אבועביד - בכל מה שקשור בהנעת הכדור לא ברמת הסגל המורחב, הגנתית היום היה חסר ביטחון ואיטי.

3. בדש:
למה שגיב מקבל את הכדור באגף והוא נעלם באמצע ימין ורץ לעומק? צריך להיות הפוך. אחרי 20 דק' כן ראיתי אותו לפחות 3 פעמים עובר לשמאל ונכנס לתקתק עם פטרסון וספורי ואהבתי את זה, כדי להיכנס למשחק. היה לי חסר סוכריות ממנו לעומק, איום לשער, או לפחות פריצה, שזה כל מהותו. גם בהשתחררות מלחץ לא הייתי שבע ממנו. על התרומה ההגנתית שלו אין מה להוסיף כי אין תרומה. yossi מסכים עם כל מילה על בדש.

4. גנאח - יש לו כדורגל ויש לו ביטחון עצמי.הוא צריך לעבוד על הפן הפיזי (סעיף 1) כדי להתפתח לשחקן משמעותי, בדגש על שחקן לא פציע.

5. קלימלה - לא מעורב מספיק, וזה עליו. יש לו בעיית ביטחון קשה, כי המהירות והטכניקה שלו והתנועה ללא כדור כן גורמים לי לחשוב שיש לו עם מה לעבוד. מעבר לביטחון בהרכב, צריך אולי איזה איתן עזריה עם אותיות פולניות שיעזור לו.

6. ספר לא בכושר, ייכנס לכושר ואז יקבל דקות, לא נורא. דקות מרוויחים ואת זה אני אוהב. כן מבחינת חילופים, הרגיש לי ששגיב היה גמור אז היה אמור להיכנס במקומו ולא במקום ספורי אם גם ככה יוני הפך למגן מה שאני לא אוהב כי להבדיל משגיב שמהיר וחזק הוא רך מבכדי להיות שחקן הגנה, בקיצור יש את חאתם מחליף לעמדה וזה ידרוש הכנסת טיבי/באריירו לעמדה.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

רק אני הרגשתי שבדש כל פעם גנב לאמצע, אבל בצורה מוגזמת? ולפעמים גם חסרת קשר למשחק - למשל יחזקאל עם כדור באגף ובמקום שבדש ירוץ על הקו וישתף איתו פעולה הוא נכנס לאמצע הצפוף ואז ליחזקאל הרבה יותר קשה למסור לו וגם הרבה פחות הגיוני למסור כדור לצפיפות בזמן שבאגף יש הרבה יותר שטח.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

Sir Alex Ferguson כתב:
28 יולי 2023, 00:39
רק אני הרגשתי שבדש כל פעם גנב לאמצע, אבל בצורה מוגזמת? ולפעמים גם חסרת קשר למשחק - למשל יחזקאל עם כדור באגף ובמקום שבדש ירוץ על הקו וישתף איתו פעולה הוא נכנס לאמצע הצפוף ואז ליחזקאל הרבה יותר קשה למסור לו וגם הרבה פחות הגיוני למסור כדור לצפיפות בזמן שבאגף יש הרבה יותר שטח.
לי זה מרגיש הוראה ברורה של ברדה, כי זה קרה גם עם פטרסון שהוא רוצה שיגנוב לאמצע ויעשה ריצות לעומק, ומאוד מזכיר לי את המיקום של שאפי.

במקרה של בדש זה לא מנצל את היכולות הטובות שלו ושל שגיב כמו שזה עובד טוב עבור לופז ופטרסון.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
Red Tiger
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי Red Tiger »

אני אנסה לסכם זאת כך ללא ניסוחים מקצועיים ועם המון רספקט לברדה.
העסק לא נראה טוב וזה בלשון המעטה.
מה שמטריד אותי הוא שהיום אין בהפועל בש שום שיטה וסגנון.
להתנפל על שחקן זה או אחר יהיה דבר לא נכון כרגע כי אנחנו פשוט נראים אבודים.
אשמח אם מישהו יסביר לי באיזה סגנון אנחנו משחקים ואם קיימת בקבוצה טביעת אצבע של מאמן?

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

Red Tiger כתב:
28 יולי 2023, 01:07
אשמח אם מישהו יסביר לי באיזה סגנון אנחנו משחקים ואם קיימת בקבוצה טביעת אצבע של מאמן?
אנחנו במשחק הרשמי ה-2 כן?
לכל מי שרושם ״המשך ישיר של המחנה״ סליחה אבל המחנה מעניין את הסולייה של הנעל.

יקח עוד קצת זמן עד שנראה משהו יותר שלם ומחובר, בסופו של דבר יש כאן קבוצה שעברה לא מעט שינויים. הטביעת אצבע של אליה ברורה מהרגע שחתם, קבוצה מאורגנת טקטית שאוהבת לשלוט במשחק וליזום כמה שיותר התקפות,קבוצה עם אופי חזק ובעיקר כזו שכולם עובדים בה.

נכון אנחנו עוד לא שם ולדעתי כל עניין ה״הכנה מוקדמת״ יצר ציפיות ומחשבות מאוד גבוהות בקרב הקהל ואולי גם בקרב המערכת עצמה והציפיות האלו נפלו כמו קונוסים בסטרייק של באולינג בשבוע שעבר.
אין ספק שיש עוד המון עבודה, מקווה שאתבדה אבל כל הדיבורים של ברדה על קבוצה שוברת שוויון בלי שחקנים שמרימים את הרף הם לא מאוד ריאליים, צריך לחשוב טוב מה הולכים לעשות עד סוף החלון, נכון להיום גם בתסריט המאוד ורוד שדברים מתחברים לא רואה אותנו הולכים עד הסוף.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

לדעתי בגלל העומס שיש עליהם הם עלו עם הרכב משני והמשחק שבוע הבא יהיה ממש קשה וברדה חייב לעלות במערך של 4-3-3 שבוע הבא
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

משחק מאכזב באופן כללי, אבל הציפיות כנראה היו גבוהות מדי.
קשה להתרומם גבוה מדי אחרי מכה כמו שבוע שעבר.

לפחות בהתחלה נראה שהשיטה שברדה מנסה להנחיל פשוט מבלבלת את השחקנים ומשום מה תמיד יש לנו בור באמצע.

בהמשך זה התיישר ונראה יותר מאוזן אבל עדיין מאוד אפור ושבלוני,
מרגיש קצת כמו הקבוצה של רוני לוי, בלי הרבה רעיונות בהתקפה, בלי תבניות בעיקר יכולת אישית וכדורים ארוכים.

בפאן האישי אני לא מצליח לבלוע את ספורי ויחזקאל.
שניהם פשוט טיפשים.
תמיד מנסים עוד דריבל, תמיד בדאווין, ספורי בכלל לא מתאמץ להגיע לכדורים שלא נמסרים אליו בדיוק לרגל.
יחזקאל הגדיל לעשות ובפעם האחת שכן היה צריך לעשות אחד על אחד הקצה הרחבה שלהם דווקא אז החליט להגביה כדור לאף אחד שהיה ברחבה.

לי ממש קשה עם השניים האלה.

ברמה הכללית קשה לי עם הנבואות זעם לגבי איך נראה העונה,
מבחינתי אין שאלה בכלל, התחזקנו מבחינת סגל מעונה שעברה.
ועונה שעברה היינו מרחק נגיעה מהתואר אז לא נראה סביר שהעונה נהיה קטסטרופה.

אבל כן, חסרה פה המון עבודת אימון
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

Itay כתב:
28 יולי 2023, 02:22
אנחנו במשחק הרשמי ה-2 כן?
לכל מי שרושם ״המשך ישיר של המחנה״ סליחה אבל המחנה מעניין את הסולייה של הנעל.

יקח עוד קצת זמן עד שנראה משהו יותר שלם ומחובר, בסופו של דבר יש כאן קבוצה שעברה לא מעט שינויים. הטביעת אצבע של אליה ברורה מהרגע שחתם, קבוצה מאורגנת טקטית שאוהבת לשלוט במשחק וליזום כמה שיותר התקפות,קבוצה עם אופי חזק ובעיקר כזו שכולם עובדים בה.

נכון אנחנו עוד לא שם ולדעתי כל עניין ה״הכנה מוקדמת״ יצר ציפיות ומחשבות מאוד גבוהות בקרב הקהל ואולי גם בקרב המערכת עצמה והציפיות האלו נפלו כמו קונוסים בסטרייק של באולינג בשבוע שעבר.
אין ספק שיש עוד המון עבודה, מקווה שאתבדה אבל כל הדיבורים של ברדה על קבוצה שוברת שוויון בלי שחקנים שמרימים את הרף הם לא מאוד ריאליים, צריך לחשוב טוב מה הולכים לעשות עד סוף החלון, נכון להיום גם בתסריט המאוד ורוד שדברים מתחברים לא רואה אותנו הולכים עד הסוף.
לא הייתי מדבר מילה אם זה לא היה מאמן שמתחיל את עונתו השלישית.
אני מאוד מוטרד ממה שאני רואה או יותר נכון לא רואה.
אין לי כוחות להיכנס לפרטים מה שנקרא,אבל בגדול זה לא כדורגל.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Red Tiger כתב:
28 יולי 2023, 01:07
בקווים כלליים זה לא שונה ממש מעונה שעברה.
שחקן קו שמאל משחק על הקו, שחקן קו ימין נכנס לאמצע ומפנה שטח ליחזקאל שיעלה גבוה, או שהקשר האחורי משלים למעיין 3 בלמים, או שהמגן השמאלי עושה את זה.
אתמול באריירו שיחק, אז הוא נשאר יותר מאחור ולופז אתמול לא נכנס למרכז אלא עלה למעלה, בהצבה אחרת זה ישתנה.
מהשחקנים הוא רוצה הרבה מסירות, הנעת כדור מצד לצד בסבלנות, ולחפש רגע להכניס כדור לעומק.
זה מאוד מאוד כללי, אבל זה בערך לעין הלא מקצועית בעליל שלי.

חוץ מזה קשה לראות איזה תבנית שנועדה לבודד שחקני קו, שנועדה ליציאה מהירה במתפרצת למשל.
אז כן, זה לא נראה מאומן. בעיקר גם כי העבודה ללא הכדור פשוט לא טובה, שחקנים מגיבים באיחור. יוצאים לשחקן אחרי שכבר מסרו לו והכדור אצלו ברגל ולא הולכים עד הסוף.

כרגע חוסר היכולת ללחוץ גורמת לכך שאנחנו מרוויחים כדור נמוך, ההנעה איטית אז אנחנו פוגשים פעם אחר פעם הגנה מסודרת, וכל הלמטה/למעלה הזו שורף לשחקנים קילומטראז' אז פיזית זה קשה.
חושב שאם הייתי ברדה, זו הייתה הדאגה הראשונה.
וזה מתחיל בכך שיהיה מינימום פרימדונות על הדשא. לכן שבדש ייכנס לעניינים בליגה, כרגע אין לו מקום.
לי אישית גם אין שום בעיה לספסל את ספורי, לעלות עם פאון באמצע, פטרסון וסטויאנוב/ג'אנח בקו שני. נקבל שלישייה עובדת.

סמל אישי של משתמש
talb55

שליחה על ידי talb55 »

מספר נקודות מצננות ומספר מדאיגות:
בצד המצנן -
1. למי שחשב, אנחנו קבוצה חדשה, ויתרנו הקיץ על לפחות 50 אחוז מהסגל ומאופיו - תנו לקבוצה להתחבר.
2. סומך על אליניב וטביעת העין שלו, אנחנו נראה טוב. גם בראיונות הוא לא מייפה את הדברים ואומר שהקבוצה לא מיצרת מספיק.
3. ויטור, יחזקאל, גורדנה, אליאס ופטרסון צריכים להיות ממוסמרים להרכב. בהמשך גם פאון.

בצד המודאג:
1. ההפסד למכבי תל אביב ריסק את הביטחון לכולם. רואים שאפילו את התכונה הכי חזקה שלנו של הבילד אפ, כמעט ולא עשינו אתמול.
2. ישנם שחקנים שאני חושש שהסוללה שלהם כבר נשחקה - לופז ואבו עביד בראשם ולצערי גם ויטור נראה בשפת גוף ירודה (מקווה שגורדנה יראה אחרת - עוד לא החלטתי).
3. בדש וסטויאנוב משדרים אופי של שחקני תחתית. זורמים עם המשחק גם עם מפסידים 17:0.

הערת אגב - אני חושב שאיתן טיבי עדיף מאבו עביד ומאלחמיד.
אגב 2 - קו שני שלנו לא קיים - לא הגנתית ולא התקפית. הגנתית - לאחר חילוץ הקבוצה השניה כמעט תמיד לוקחת את הכדור.
התקפית, אין הצטרפות מספקת בדיוק מהמקום שאפשר לכבוש ממנו.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

הסתכלתי על שחקני הקישור וההתקפה שלנו אתמול כל פעם שהבלמים הניעו כדור.
אפס תנועה. אפס. יחזקאל לבד באגף ימין. ספורי/קלימלה/בדש הולכים ליד השומר שלהם באיטיות. פטרסון דבוק לקו שמאל. מרחקים עצומים.

אז מה הפלא שזה נראה ככה? יש לנו 3 אופציות להגיע לרחבת היריב:
1. למסור ליחזקאל ולקוות שירוץ מהר ויעבור שחקן/שניים שעליו
2. למסור לגורדנה ולקוות שיעשה דריבל על שניים
3. כדורים ארוכים (דווקא של אבו עביד אתמול), לחלוץ בלי יתרון פיזי. אגב, גם שזה עבד פעם אחת במחצית הראשונה, קלימלה קיבל את הכדור בעומק בצד של הרחבה, אף אחד אחר לא רץ במקומו לאמצע

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yedidel כתב:
28 יולי 2023, 09:52
הסתכלתי על שחקני הקישור וההתקפה שלנו אתמול כל פעם שהבלמים הניעו כדור.
אפס תנועה. אפס. יחזקאל לבד באגף ימין. ספורי/קלימלה/בדש הולכים ליד השומר שלהם באיטיות. פטרסון דבוק לקו שמאל. מרחקים עצומים.

אז מה הפלא שזה נראה ככה? יש לנו 3 אופציות להגיע לרחבת היריב:
1. למסור ליחזקאל ולקוות שירוץ מהר ויעבור שחקן/שניים שעליו
2. למסור לגורדנה ולקוות שיעשה דריבל על שניים
3. כדורים ארוכים (דווקא של אבו עביד אתמול), לחלוץ בלי יתרון פיזי. אגב, גם שזה עבד פעם אחת במחצית הראשונה, קלימלה קיבל את הכדור בעומק בצד של הרחבה, אף אחד אחר לא רץ במקומו לאמצע
היו גם כמה ניסיונות לתנועה לעומק של בדש.
כמעט בכל פעם שויטור קיבל כדור הוא פתח בריצה ולא קיבל. בסוף ספורי מצא אותו מול השער אבל הוא התמהמה.
גם ספורי עשה את זה פעם פעמיים בצד השני.
לא שאפשר לבנות על זה יותר מדי אבל שווה אזכור.

סמל אישי של משתמש
talb55

שליחה על ידי talb55 »

אני בטוח שהבילד אפ שלנו נפגע בעבקות טראומת הטוטו, אבל אבו עביד ומרציאנו לא טובים בזה, כך או כך.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

אני אגב חושב שצריך להחמיא לברדה על ההחלטה להכניס דווקא את גאנח אתמול ולא את ספר.
הרבה מאמנים היו מכניסים את הזר שהביאו, כי ברור שאם הוא לא עולה גם אחרי 5 חילופים ואתה מעדיף עליו ילד מהנוער אתה תקבל ביקורת.
ברדה נשאר נאמן לאמת שלו, מי שטוב באימונים ומוכיח את עצמו באימונים ישחק, גם אם מדובר בילד בן 18 בנוער, גם אם זה על חשבון שחקן רכש ועוד בעמדה של זר.
אני חושב שזה משדר לכל השחקנים שאצל ברדה אין החלטות מהבית ומי שטוב ועובד חזק באימונים ישחק לא משנה מי אתה, וגם קובע רף מסוים שהשחקנים ידעו שמי שלא עומד בו לא ישחק.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

בנוגע לתנועה, זה לא רק שהבלמים עם הכדור, זה גם בהתקפה עצמה.
נניח ופטרסון מצליח להשתחרר מהשומר שלו, והוא בפוזיציה להעביר רוחב, מי בדיוק נמצא ברחבה?
כמעט אף אחד.

בתקציר שלנו כמעט ואין כלום למעט חופשיות ועוד מצב בו ספורי יוצא כרגיל דביל ומעדיף בעיטה מרחוק במקום כדור פשוט ליחזקאל, ואז מצב בו יש 4 שחקנים לרחבה כשהמגן חופשי להעביר רוחב.
המצב היחיד שיכולנו לייצר שחקן חופשי בקו ו4 מחכים לרוחב בוזבז על בעיטה סתמית. ספורי קלאסי.
יש מצב נוסף, הדאבל של פאון ולופז, אתה עושה פריז במצב שפאון ולופז באגף, וחוץ מקלימלה ופטרסון שעל קצה הרחבה אין אף אחד ברחבה. 2 שחקנים בלחץ.

אתה הולך לתקציר של מכבי, ורואה שחקן בפוזיציה להרים כדור, ויש 4 שחקנים בתוך הרחבה בפריסה נהדרת. חושב שאחד מהם זה אפילו הבלם.
בשער של זהבי, הוא יורד לאחור, ביטון כ10, פרץ כ8 וכהן כשחקן קו ימין נכנסים ועומדים על הרחבה כדי לשמור את קו ההגנה של היריב יותר נמוך ומייצרים את השטח לזהבי. גול אדיר שלו אגב.
הם יוצאים למתפרצת שהסתיימה בהחמצה של אלמוג, פרץ עומד גבוהה מהשנייה הראשונה. שומרים על מצב שתמיד יש 3-4 שחקנים קדימה.
ההתקפה מימן, שחקן קו שמאל מיד נכנס לאזור הרחבה, והפוך. לא רואים בפריים אבל אני בטוח שהמגן עומד על הקו כדי לשמור על ריווח באגף של השחקן שנכנס לאמצע.

כשאתה עומד ככה, לוחץ גבוה, אז יותר קל.
שהכל פסיבי כמו אצלנו, שאין בשר למעלה, אז קשה מאוד לייצר כדורגל ומצבים.
וכדי לעמוד ככה צריך אינטנסיביות, וכדי לעמוד ככה צריך ללחוץ.
זה הבסיס של הבסיס וזה כרגע לא קיים אצלנו.

שלח תגובה