סגל 2022/23

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

Re: סגל 2022/23

שליחה על ידי סימיוני »

ForeverRed כתב:
11 פברואר 2023, 19:44
ספרו לי עוד על הסגל הטוב בליגה.
אנחנו נטולי כישרון התקפי. אין שחקן אחד שמסוגל לעשות פעולה אישית שמשנה משחק.
לא מקרי שדווקא מול הבונקרים בטרנר אנחנו חסרי אונים.
זה הרבה מעבר לחלוץ כזה או אחר.
פאון יודע לעשות פעולות אישיות שמשנות משחק. גם יחזקאל, שאפי, מיכה וחתואל.
אתמול זה לא הלך. אתה כאילו רק מחכה לרגעים כאלה....

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yedidel כתב:
12 פברואר 2023, 13:24
רק מזכיר שהגיעו העונה לא פחות מ5 שחקני התקפה, 4 מתוכם זרים. זה חסר תקדים.
שלושה חלוצים ושני קשרי אגף.

אז או שתהיה לנו קצת סבלנות או שנחליף את פרופיל השחקנים שאנחנו מביאים
לא יודע אם אתה יכול להחליף פרופיל.
יש סיבה למה אתה הולך על שחקנים כמו פאון ושאפי.
יש סיבה למה הם בישראל ולמה המועדונים שלהם היו מוכנים להשאיל אותם עם אופציה.
זה יכול להתפוצץ אצלנו אבל באותה מידה גם יש סיבה למה שאפי נניח היום בליגה הישראלית ולא בקרסנודאר או מעבר לכך.
כשאתה כלכלית מחפש עיסקאות מהסוג הזה, אתה מקבל פרופיל מסוים של שחקנים עם כל הסיכונים בכך...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

סימיוני כתב:
12 פברואר 2023, 14:29
פאון יודע לעשות פעולות אישיות שמשנות משחק. גם יחזקאל, שאפי, מיכה וחתואל.
אתמול זה לא הלך. אתה כאילו רק מחכה לרגעים כאלה....
אולי די עם התגובות המטומטמות האלה?
גם ניב זריהן יודע לעשות פעולה שמשנה משחק. אז?

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

Sir Alex Ferguson כתב:
12 פברואר 2023, 14:57
כשאתה כלכלית מחפש עיסקאות מהסוג הזה, אתה מקבל פרופיל מסוים של שחקנים עם כל הסיכונים בכך...

!!!!!!!!
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

Sir Alex Ferguson כתב:
12 פברואר 2023, 14:57
לא יודע אם אתה יכול להחליף פרופיל.
יש סיבה למה אתה הולך על שחקנים כמו פאון ושאפי.
יש סיבה למה הם בישראל ולמה המועדונים שלהם היו מוכנים להשאיל אותם עם אופציה.
זה יכול להתפוצץ אצלנו אבל באותה מידה גם יש סיבה למה שאפי נניח היום בליגה הישראלית ולא בקרסנודאר או מעבר לכך.
מה זה עסקאות מהסוג הזה? מיליון יורו דמי העברה ושכר של כ-300 אלף יורו?
מה בנוגע לרכישה של סלמאני, תחת איזה פרופיל זה נופל?

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

הפועלעולה כתב:
13 פברואר 2023, 12:17
מה זה עסקאות מהסוג הזה? מיליון יורו דמי העברה ושכר של כ-300 אלף יורו?
מה בנוגע לרכישה של סלמאני, תחת איזה פרופיל זה נופל?
סלמאני הוא עיסקה אחרת לגמרי כי הוא רכישה ישירה.
פאון ושאפי (ואפשר להוסיף לזה בעבר גם את אלטון ובאריירו שהיו בעיסקאות דומות) הם משהו אחר.
אני לא אומר שמדובר בעיסקאות רעות, באריירו היה בינגו, אלטון תרם בליגה ובאירופה, פאון ושאפי עד עכשיו לדעתי עושים רושם טוב, אני רק מציין שיש סיבה כלכלית למה אתה הולך על עיסקאות כאלה, ויש גם סיבה מקצועית למה אותם שחקנים בכלל מגיעים לישראל ולמה המועדונים שלהם מסכימים לעסקאות כאלה ולא דורשים את הכסף מראש.
כשאתה נכנס לעיסקאות כאלה אתה מצד אחד מרוויח את היכולת לראות את השחקן מקרוב ולראות אם הוא מתאים לך לפני שאתה מוציא כסף על העברה קבועה, מצד שני אתה מגביל את עצמך לפרופיל מסוים של שחקנים כי שוב אחד כמו קאדי נניח שרצית בקיץ או זוולינסקי או ירמייף לא היו מגיעים במתווה כזה (ומהצד השני סלמאני למשל הושאל לדנמרק בעיסקה דומה, שוב מאותם סיבות).
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

את הטבלה כאן רציתי לעשות כבר שנה שעברה, עכשיו היה לי טיפה יותר כלים לזה למרות שזה היה באקסל פשוט בסוף. בקצרה, סטטיסטיקות יכולות להטעות ו"לרמות" את התמונה המלאה, וקשה מאוד לספר את התמונה המלאה/מגמה בכדורגל שהוא כל כך כאוטי. לדבר על הצלחת קבוצה עם שחקן אחד או בלעדיו גם יכולה להטעות לצורך העניין כי כמעט אף פרמטר אחר לא נשאר קבוע או שנותנת ייחוס חזק מדי לאותו שחקן. זה התחיל מתוך רצון להגיב לגבי אנסה, ואז אמרתי שאני אעשה את זה רציני וזה נהיה יותר כללי לכן כאן בטופיק. מאוד קל ללכת לאיבוד בטבלה ואני לא אומר את דעתי כדי שמי שירצה לקרוא יגיד את דעתו האישית. כן הצד החלש זה יהיה לנסות לדבר על הובלת כדור/חדירות לרחבה שלא נגמרות במסירה/בעיטה או שהחדירה עצמה מסכנת, וגם בישולים צפויים שזה כלי טוב חסר. אני ארשום גם על זה.

הדובדבן שהיה חסר בטבלה זו להשוות את כולם לאצילי, אבל לא רציתי לעשות את זה מטעם טוב. מאותו טעם טוב גם לא שמתי את שכטר יוספי וסלימני שהיו חלק מהסגל, או את גורדנה שמיר ואליאס שזוכו משיימינג בגלל שהם קשרי אמצע ולא השחקני ההתקפה שכולנו מדברים עליהם.בדיעבד אולי גם לא להכניס את שגיב לכאן זה טעות. בכל מקרה אין לו תחרות. אולי אעשה על הקשרים בהמשך בקטגוריה משלהם עם השוואה לקשרי אמצע של המכביות.
אני בכל מקרה חושב שזה נותן מראה למה שלא מעט עיניים ראו בעונה האחרונה לגבי השחקנים הללו, אפשר גם להבין מדוע פחות אהובים שחקנים מסוימים לעומת אחרים וכמה יעילים הם סה"כ למי שראה מאניבול הסרט.
מקרא מפה:
XG - לקוח מהמנהלת, מדו"ח משחק.
npXG - בלי פנדלים שמחושבים בקבוע 0.76. אחוז המרת מסירות מפתח לבישולים - יכול להיות שלשחקן המוסר היה מזל שהמירו לשערים את הבעיטות שלו, או שמוסר מצבים מבטיחים יותר. אני לא יכול לדעת אם אין מדד xa שמודד זאת.
chance creation - לפי ההגדרה הוא בישול או מסירת מפתח.
net fouls - עבירות שעשה פחות שסחט.
defensive action - תיקולים וחטיפות. אני הכפלתי במקדם אחוז ההצלחה של תיקולים ממוצלחים וחטיפות מאיבודים. בגלל זה קלימלה למשל קלימלה במדד שלילי.
duels and dribbles - מדד שניסיתי ליצור מהנתונים שיש. גם מאבקים וגם דריבלים מוכפלים במקדם ההצלחה מסך נסיונות, בניסיון להגיד כמה השחקן יודע להחזיק את
הכדור ברגל.
תמונה
נ.ב זה הכי הרבה שיכולתי לעשות מבלי לשלם מנוי לinstat שעובדים עם ליגת העל. חסר עדיין לא מעט נתונים,לנושא כאן בישולים צפויים xa (אורך המסירה והמיקום שהגיעה אליו כתרגום לXG), PSxG שלוקח גם את איכות הבעיטה (אצילי היה מכניס את זה) ואיום צפוי (הובלת כדור) בטח מדדים קבוצתיים שבמנהלת ישכילו אם ירצו לקדם את הליגה. איכות הנעת כדור (tilt %), ומדד לחץ (ppda) גם כן.
באסה שאין קהל שירצה את זה, או "אנליסט"/"פרשן" מכל האלו שמקשקשים ברשתות השונות ובטלוויזיה, אחד שירים את הכפפה וייתן לנו תוכן ונתונים יותר משמעותיים ממה שיש. אולי זה לא מוכר באותה מידה, או יותר עבודה אבל בסוף מקבלים הרבה פחות ממה שעשיתי כאן, ואצלי זה תחביב.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

שלח תגובה