ה-מזל

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
sumsum

ה-מזל

שליחה על ידי sumsum »

יש רגעים מכוננים, בחייו של ספורטאי שהוא יודע שמרגע זה, הוא פורץ קדימה...משאיר את הטיטולים מאחור,
את ההורים, החברים, המאמנים ויוצא לדרך מקצוענית...אחרת,שונה, מיוחדת, מתגמלת.
לכל שחקן גדול יש את הרגע הזה, הרגע בו עושה 'קפיצה קדימה', את הנסיבות המיוחדות שהובילו אותו לקריירה רבוית אמוציות, פציעות, רגעים משמחים, עצובים, כסף..
אסי רחמים ערך את הופעת הבכורה שלו בהיכל הכדורגל, אצטדיון בלומפילד, לעיני אלפי צופים, כאשר השוער הראשון אבי ליברמן זינק באימון על ממטרה ונפצע בצלעותיו, יהודה אלוש השוער השני נפל מסוס (מקצוען אמיתי) בזמנו החופשי, מה שהותיר את המאמן דאז, עם ילד לא גבוה במיוחד,סגפן, ביישן, בן 17!
דילמה קשה..מלמליאן, אוחנה, וונדרמולן,סמי מלכה ושות' מול הגנה טובה..אך ללא שוער.
בצר לו נתן לו את אפודת השוער הראשון ומשריקת הפתיחה השאר הסטוריה...קריירה של כמעט 20 שנה, שנים טובות יותר ופחות, בעיקר מקצוע, שפרנס את השחקן יפה- מיותר לציין שהוא עצר כל כדור והיה המצטיין במגרש?
בן לוז ראה את החולצה הצהובה של מכבי לצערי מולנו, באצטדיון רמת גן, מיותר לציין שהפעם הראשונה שראה דשא בבוגרים הוא חורר (אגב אם איני טועה מול אסי) פעמיים את הרשת, הפך למצטיין המשחק, וקריירה מפוארת.
היום שיחק דור דוידי, ולפני שאתם מורידים לי את הראש ומדברים איתי על 'שכר לימוד'...אני מסכים...כל אחד טועה
אבל היום שפת הגוף של דור שידרה חולשה, פנים תמיד בכיוון אחד, למטה, שום נוכחות, שום אוטוריטה על ההגנה, לא כיוון ההגנה לא תקשורת, מעין 'אני פה רק לא להפריע'
אז אני מצטער כמו אסולין בשבוע שעבר, להיות 'נוכח' לא אומר שאתה 'עשיתה את העבודה', נכון הוא טעה (דוידי) ואחראי ישיר ל2 השערים, אבל ציפית לראות משהו אחר..ולצערי לא ראיתי מנהיגות גם אם שקטה, שום אוטוריטה ברחבה, ביישנות, הססנות,שום חוצפה חיובית, בקיצור כל הסימנים שזה שוער שני קלאסי.
כמו שאסולין לא עשה גליץ' אחד במשחק שלו לעיני מצלמות נגד הפועל חיפה, כך גם דור דוידי לצערי לא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים
או שיש לך את זה או שלא...בינתיים התשובה היא לא...ולצערי בקצב של העסק הזה...הוא ימצא את עצמו בקבוצה אחרת אלא אם יסכים להיות שוער שני.
לכל אלו שמהדרים בשבח 'הילדים'...נו מה אני יכול להגיד לכם...תהדרו..רחוק הם לא יגיעו, הטלפונים במשרדי האגודה להשאיל אותם עוד לא הגיעו...אבל היי!! יש עוד זמן עד לעונה הבאה..אולי הם יגיעו..או שלא.

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום
Title: קרייזי-רד

Re: ה-מזל

שליחה על ידי הסניגור האדום »

sumsum כתב:יש רגעים מכוננים, בחייו של ספורטאי שהוא יודע שמרגע זה, הוא פורץ קדימה...משאיר את הטיטולים מאחור,
לכל שחקן גדול יש את הרגע הזה, הרגע בו עושה 'קפיצה קדימה', את הנסיבות המיוחדות שהובילו אותו לקריירה רבוית אמוציות, פציעות, רגעים משמחים, עצובים, כסף..
אסי רחמים ערך את הופעת הבכורה שלו בהיכל הכדורגל, אצטדיון בלומפילד, לעיני אלפי צופים, כאשר השוער הראשון אבי ליברמן זינק באימון על ממטרה ונפצע בצלעותיו, יהודה אלוש השוער השני נפל מסוס (מקצוען אמיתי) בזמנו החופשי, מה שהותיר את המאמן דאז, עם ילד לא גבוה במיוחד,סגפן, ביישן, בן 17!
בצר לו נתן לו את אפודת השוער הראשון ומשריקת הפתיחה השאר הסטוריה...קריירה של כמעט 20 שנה, שנים טובות יותר ופחות, בעיקר מקצוע, שפרנס את השחקן יפה- מיותר לציין שהוא עצר כל כדור והיה המצטיין במגרש?
בן לוז ראה את החולצה הצהובה של מכבי לצערי מולנו, באצטדיון רמת גן, מיותר לציין שהפעם הראשונה שראה דשא בבוגרים הוא חורר (אגב אם איני טועה מול אסי) פעמיים את הרשת, הפך למצטיין המשחק, וקריירה מפוארת.
היום שיחק דור דוידי, ולפני שאתם מורידים לי את הראש ומדברים איתי על 'שכר לימוד'...אני מסכים...כל אחד טועה
אבל היום שפת הגוף של דור שידרה חולשה, פנים תמיד בכיוון אחד, למטה, שום נוכחות, שום אוטוריטה על ההגנה, לא כיוון ההגנה לא תקשורת, מעין 'אני פה רק לא להפריע'
אז אני מצטער כמו אסולין בשבוע שעבר, להיות 'נוכח' לא אומר שאתה 'עשיתה את העבודה', נכון הוא טעה (דוידי) ואחראי ישיר ל2 השערים, אבל ציפית לראות משהו אחר..ולצערי לא ראיתי מנהיגות גם אם שקטה, שום אוטוריטה ברחבה, ביישנות, הססנות,שום חוצפה חיובית, בקיצור כל הסימנים שזה שוער שני קלאסי.
כמו שאסולין לא עשה גליץ' אחד במשחק שלו לעיני מצלמות נגד הפועל חיפה, כך גם דור דוידי לצערי לא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים
או שיש לך את זה או שלא...בינתיים התשובה היא לא...ולצערי בקצב של העסק הזה...הוא ימצא את עצמו בקבוצה אחרת אלא אם יסכים להיות שוער שני.
לכל אלו שמהדרים בשבח 'הילדים'...נו מה אני יכול להגיד לכם...תהדרו..רחוק הם לא יגיעו, הטלפונים במשרדי האגודה להשאיל אותם עוד לא הגיעו...אבל היי!! יש עוד זמן עד לעונה הבאה..אולי הם יגיעו..או שלא.
שומשום היקר.
העובדות מוצקות ונכונות כמו הירח שמביט אליי מלמעלה כעת בשעת ערב מאוחרת זו.
אבל תראה את החיים האלה כמה הם יוכלים להטעות.אתה כאן מעלה עובדות שאי אפשר להתכחש אליהן
ואוליי קצת המעטת בגודלן.
אבל ואבל גדול הוא שאינך יודע מה הוביל אותו ליכולת כזו.
נתחיל מכך שרק ביום חמישי דור ידע על הרכבתו למשחק .שום הכנה מנטלית לא נעשתה במשך השבוע.
אדון דווקא לא חשב להרכיבו כי לו לא אומרים מה לעשות.כול השבועיים האחרונים כולם מדברים על ההזדמנות
של דור והצעירים להראות משהו מיכולתם.
אבל אדון דווקא כהרגלו בקודש יעשה ההפך ללא שום סיבה הנראת לעין.
יום חמישי כנראה מישהו קצה נפשו בעניין והחליט לעשות מעשה. אסי רחמים האיש וההגדה החיה
האיש ששיחק והתנסה בכול סוגי משכחי הכאבים בעולם ולא ויתר על שום משחק אמר עד כאן.
ניגש לאיש הדווקא ואמר את אשר אמר שהכותרת היא אני לא יכול לשחק כי אני פצוע.
ממתי האחד והמיוחד אומר את הדבר. גם אם זה לא בדיוק ומדויק הסוף הוא שהדווקא
נאלץ בעל כורחו ואוליי הוא דיי נאנס לשתף את דור במשחק.
אז עכשיו בו נראה את הילד שנכנס שמפקדו ומאמנו לא מחזיק ממנו בכלל.
שום הכנה מנטלית במשך השבוע לא נעשתה. הדיכאון שהתפתח אצל דור במשך השבוע
בטח היה גדול ומר כי הוא חיכה להזדמנות הזו כול העונה.
אז תסביר אתה איך הוא היה יכול להניח הכול בצד ולשחק הכי טוב שאפשר.
שאתה יודע שההוא מהספסל נאלץ בעל כורחו לשתף את השחקן.

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

שמע אספר סיפור, היה סטודנט שלמד איתי הוא חרש וחרש וחרש כל לילה נון סטופ ידע את החומר בצורה אבסולוטית אבל שהיה מגיע למבחן אני שהייתי בליין לא קטן ולא ממש למדתי עד השעות הקטנות של הלילה היינו מקבלים ציונים שונים, רק שונים מהמצופה הוא היה נכשל ואני הייתי מפציץ
או שיש לך או שאין לך!
זו דעתי הכנות זה טוב לבגרות.מקצוען לוקח הזדמנויות, חובבן צריך תמיד הזדמנות שניה.

סמל אישי של משתמש
אהרוני

שליחה על ידי אהרוני »

sumsum כתב:יש רגעים מכוננים, בחייו של ספורטאי שהוא יודע שמרגע זה, הוא פורץ קדימה...משאיר את הטיטולים מאחור,
ואת כל זה ראית במשחק (שנראה כמו משחק אימון) יום שישי בצהריים מול הכוכבים של קרית אתא
ממש גאון כדורגל אתה

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

שליחה על ידי אדומה דרומית »

sumsum כתב:מקצוען לוקח הזדמנויות, חובבן צריך תמיד הזדמנות שניה.
בלי קשר לנושא, משפט חזק!

אני בטוחה שדור מסוגל ליותר, והיו לו גם רגעים יפים היום בואו לא נשכח. (הצלה בדקות הראשונות)
זה שהקהל תמך והריע במחיאות כפיים בכל נגיעה שלו בכדור היה יפה, אבל מנגד העובדה שכולם החסירו פעימה והשתתקו בכל פעם שאתא התקרבה לרחבה שלו לא תרמה לו לביטחון.

מכל הצעירים שיש להם פה עשרות סניגורים, אני הכי מאמינה בדור, ומכל הצעירים בקבוצה הכי אני רוצה לראות אותו עם חולצת הרכב.

סמל אישי של משתמש
סתיו

שליחה על ידי סתיו »

מכל הצעירים אני חושב שדור דוידי מתאים לבוגרת ואולי גם צחי מכלוף(ראיתי אותו בנבחרת הנוער שהם שיחקו ביבנה הוא שיחק מאוד יפה)

ולגבי דור דוידי..

אי אפשר לקבוע לו את הקריירה על משחק אחד.

הוא עדיין צעיר והוא בטוח היה לחוץ.

אני מאמין שהמאמן שיבוא יראה אותו באימונים ויראה אם הוא מתרשם ממנו או שהוא יקנה שוער אחר.

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

אהרוני היקר, אמנם אינני גאון ואיני מתיימר להיות כזה, אבל שיחקתי כדורגל עם שחקנים גדולים טובים וכמו שיודעים לזהות נעל שהיא קטנה עליך מיד שאתה מודד אותה, כך גם אתה רואה מי שחקן מתאים ומי לא.
לצערי יש יותר מדי ליקויים טכניים במשחקו של דור, מלבד זה תפקיד השוער הוא תפקיד ווקאלי, מנהיגותי ואלמנטים אלו מאוד חסרו במשחקו של דור, בנוסף לכך שפת הגוף שלו שידרה מהדקה הראשונה חוסר אונים.
עכשיו מי שקורס 'במשחק אימון' כנגד נערים א' של קרית אתא...אני הייתי מאוד נזהר להעלות אותו בבלומפילד...ואתה יודע מה?
גם נגד הפועל חיפה...נותר רק לשער איך היה נגמר המשחק...לו היה עומד בשער דור (שהוא בחור נפלא)
אבל אני הרי לא ממש מבין כדורגל כמוך:)
אבל מכיוון שאני תמיד אוהב לתת פתרון, בואו נסכם על 3-2עונות בירכתי הטבלה ללא ממש מטרות רציניות , נעבוד על ליקוייו ונזרום עם זה, ללא קללות משער 2, ללא פיטורים של מאמנים, הכל על מנת לגדל שוער, כי ברור שמה שיש בשער כרגע רחוק מלהספיק גם נגד הנגרים של ליגה א' מקרית אתא.
אפשרי?
מי בעד?

סמל אישי של משתמש
אהרוני

שליחה על ידי אהרוני »

שמע, יכול להיות שדור דוידי באמת לא שוער כמו שאנחנו רוצים שיהיה
הענין הוא שאתה קובע משהו לפי שפת גוף ולפי מנהיגות וכל זה במשחק ראשון של ילד שלא בטוח שעדין יש לו עשרים
הדברים האלה שאתה מדבר עליהם יכולים להיות נכונים ומבוססים עם קצת יותר זמן
הרגשה שלי, בליגה עם 16 קבוצות והגנה הרבה יותר טובה אולי נגלה משהו מפתיע
לא בטוח שעם שוער אחר המטרות בליגה יהפכו לאחרות כאילו מה נסתער על האליפות והחברה משער 2 יהפכו להיות מתורבתים?
אפשר לתת צאנס ומקסימום להביא שוער שני הרבה יותר מנוסה ובוגר
נערך לאחרונה על ידי אהרוני ב 23 מאי 2009, 13:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
המאירי
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי המאירי »

למרות האשמה של דור בשני השערים אני חושב שמוקדם להספיד אותו, בואו לא נשכח שאנחנו משחקים ללא הגנה וגם היריבה לא הייתה כזאת שאפשר ללמוד ממנה משהו על השוער שלנו.
דווידי יקבל ביטחון ודקות משחק ואז זה יראה הרבה יותר טוב.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

1. אני צריך להכיר לך אחד אלכסנדר "שורה" אובארוב. הגיע למכבי ת"א, ובשלושה משחקים ראשונים היה חלש להחריד וספג 9 שערים. אמרו שהוא לא נותן ביטחון להגנה ושהוא לא מספיק טוב לכדורגל מקצועני. אז אמרו. גרנט (אז מאמן מכבי ת"א) טען שזה המחיר שמשלמים בתחילת העונה כשמגיע שוער חדש לקבוצה. גרנט התייצב לאחר המשחק השלישי (מכבי חטפו כבר 9 שערים) ואמר לתקשורת שאובראוב שוער טוב שהולך להישאר בקבוצה. לאחר מכן הלך גרנט (שיש שאומרים שהצד הבולט באימון שלו הוא הצד הפסיכולוגי) ואמר לאובראוב שהוא השוער הראשון שלו ושהוא מאמין בו. הסוף ידוע, מכבי לקחה אליפות באותה עונה, אובארוב היה נפלא והמשיך לקרירה מדהימה במכבי ת"א.
שוער מעל להכל זה ביטחון, זה הרגשה שמאמינים בו. אין ספק שכל שחקן שעולה למגרש, במיוחד צעיר שרוצה להוכיח את עצמו, חייב לתת הכל ולנסות לבלוט מההתחלה. גם לי צרם הרכות של אסולין בקריית אליעזר, גם אני חושב שההופעה של דור לא הייתה עדין ברמות של שוער ראשון. אבל, להתחיל לשפוט את דור דוידי על פי הופעה אחת, כשבמקום לקבל צאנס אמיתי מהמאמן, במקום לקבל ביטחון אמיתי, הוא צריך לשמוע ברקע את אסי מפעיל לחצים על גיא לוי שיתן את הצאנס לדור?
לא בטוח שדור יגיע לרמות שאובראוב הגיע אליהם, כן בטוח שקשה לשפוט שוער צעיר על פי הופעה אחת.

2. בואו נקח את הדברים לנקודה אחרת. אם דור דוידי היה נותן הופעה הירואית, האם היה אפשר לקבוע שמדובר בשוער העתיד? האם המסקנה הייתה שדור יהיה השוער הראשון בשנה הבאה? האם לאחר ההופעה המצוינת של אלקיים בבכורה בלוד שכללה שער ומשחק נפלא הוא המשיך לקבל קרדיט? האם לא נכונה העובדה שעד היום יש אנשים רבים שמחפשים תירוצים לגיא לוי בנוגע לחוסר הדקות של אלקיים? האם לא נכונה העובדה שגם אם משה אסולין היה רך בקריית אליעזר, גיא לוי לא מוסיף לביטחון של הילד כשהוא מחליט לא להמשיך איתו מול קריית אתא ולהכניס אותו רק בדקה ה90?
כמו שמשחק אחד טוב של שחקן צעיר לא הופך את השחקן לבנקר בהרכב, כך גם הופעה אחת לא מרשימה, או חסרת ביטחון, לא סותמת את הגולל על שוער צעיר.

לדעתי מה שראינו במשחק זה שוער שלצד כמה הצלות טובות גם ספג 2 שערים שבשניהם יש לו חלק (בשני חלק מרכזי). מה שראינו זה שוער שלא שיחק שנתיים, וכשכבר שיחק, קיבל מאחוריו מאמן שלא בוטח בו ולכן גם לא עשה לו הכנה מנטלית, כשלפניו הגנה פשוט עלובה שמורכבת משחקנים שגרמו גם לאסי השנה להראות לפעמים חסר ביטחון.
מה זה אומר על העתיד? שכשדור ישחק בעתיד צריך להכין אותו לפני, כי הצד המנטלי הוא עיקר התלונות של סומסום ואחרים, ושגם אם לא מכינים אותו לפני, עדיף שהצאנס שהוא יקבל יהיה הוגן (פציעה של השוער הראשון, צאנס אמיתי) ולא בגלל לחצים של אדם כזה או אחר על המאמן.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

מבעיטה אחת לשער הוא קיבל 2 גולים, אני מסכים שנגד ההתקפה האימתנית של נערים א' של קרית אתא היה לא קל...אבל באמת...שורה אוברוב שוער נבחרת רוסיה , כמה קופים שלא ראו כדורגל בחיים יכלו לומר שהוא 'לא שוער',בנוסף עניין האקלים,שפה ושער ירקות.
אז באמת שהשוואתך משה ילדותית על בסיס הקנטרנית, אמרתי אני לא בא לרדת על דור...יש כאלה שיגידו שהוא צריך 'הכנה' מנטלית של הודעה בדואר חודשיים מראש שהוא עולה בהרכב, ויש שיגידו שצריך לתת לו לעלות בלי לחשוב בהפתעה, בקיצור מה שכולם צריכים להבין שלא כולם נועדו לגדולה,זה כדורגל, לא הכל צריך להיות מסובך, וכמו שרפי עמוס לא מתאושש מהחלפה מוקדמת, לא כולם יכולים להיות מקצוענים, והרצון של כולם פה לראות מישהו עם ניחוח באר-שבעי ולא משנה מה הוא מציג היא פאתטית, אני לא חושב שלגיא יש משהו נגדו, ואם הוא היה רואה בו יותר מסתם פוטנציאל אני בטוח שהיה מקבל יותר הזדמנויות, בטח בעונה חלשה מאוד של אסי שכל מחליף לא היה 'ברירת מחדל'.
לשיטתך משה צריך 'להקריב' עונה על מנת שנדע בטוח בטוח בטוח שבאמת השחקן הבארשבעי X אינו שחקן, מבלי להתחשב בכספים שמושקעים ברצונות של הבעלים, העיקר לספק את היצר הבארשבעי, עכשיו אני לא פוסל את זה, מי בעד שנשרוף עונה-שתיים בתחתית
רק בשביל שנגלה אם השוער הוא באמת שוער? נו באמת...כמה אגדות.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

sumsum כתב:מבעיטה אחת לשער הוא קיבל 2 גולים, אני מסכים שנגד ההתקפה האימתנית של נערים א' של קרית אתא היה לא קל...אבל באמת...שורה אוברוב שוער נבחרת רוסיה , כמה קופים שלא ראו כדורגל בחיים יכלו לומר שהוא 'לא שוער',בנוסף עניין האקלים,שפה ושער ירקות.
אז באמת שהשוואתך משה ילדותית על בסיס הקנטרנית, אמרתי אני לא בא לרדת על דור...יש כאלה שיגידו שהוא צריך 'הכנה' מנטלית של הודעה בדואר חודשיים מראש שהוא עולה בהרכב, ויש שיגידו שצריך לתת לו לעלות בלי לחשוב בהפתעה, בקיצור מה שכולם צריכים להבין שלא כולם נועדו לגדולה,זה כדורגל, לא הכל צריך להיות מסובך, וכמו שרפי עמוס לא מתאושש מהחלפה מוקדמת, לא כולם יכולים להיות מקצוענים, והרצון של כולם פה לראות מישהו עם ניחוח באר-שבעי ולא משנה מה הוא מציג היא פאתטית, אני לא חושב שלגיא יש משהו נגדו, ואם הוא היה רואה בו יותר מסתם פוטנציאל אני בטוח שהיה מקבל יותר הזדמנויות, בטח בעונה חלשה מאוד של אסי שכל מחליף לא היה 'ברירת מחדל'.
לשיטתך משה צריך 'להקריב' עונה על מנת שנדע בטוח בטוח בטוח שבאמת השחקן הבארשבעי X אינו שחקן, מבלי להתחשב בכספים שמושקעים ברצונות של הבעלים, העיקר לספק את היצר הבארשבעי, עכשיו אני לא פוסל את זה, מי בעד שנשרוף עונה-שתיים בתחתית
רק בשביל שנגלה אם השוער הוא באמת שוער? נו באמת...כמה אגדות.
1. אני הצגתי עובדה פשוטה והיא שהייתה ביקורת עצומה כלפי אובארוב. שגם אובארוב הגדול לא הציג מיד יכולת גבוהה ושגם אובארוב הגדול ספג והציג משחקים חסרי ביטחון. עד לרגע שגרנט בא ונתן לו את הביטחון.

2. מצטער, אתה מדבר איתי על כדורגל שכונתי, לא על כדורגל מקצועני. בכל העולם נהוג להכין שחקנים צעירים מנטלית לפני הבכורה שלהם. פרגוסון למשל, כשהוא משתף צעירים, הוא מודיע להם כבר ביום ראשון, בתחילת השבוע, על העובדה שהם משחקים. ככה יש להם שבוע להתבשל קצת, כדי שיוכלו להבין את הסיטואציה ולהכין עצמם מנטלית למשחק. רק אצלנו רוצים להמציא את הגלגל. רק אצלנו לא מתייחסים לעובדה ששוער בן 19 עולה בלי הכנה מנטלית כלשהי, מבלי התייחסות אמיתית או אמון אמיתי של גיא לוי. ושוב, במבט על הכדורגל העולמי, המקצועני (נראה לי שאתה עדיין חושב על התקופות ששיחקת בהם בנוער, על אותם מסגרות) ברגע שהמטרות הושגו, והמשחקים הם לפרוטוקול בלבד, הצעירים שנמצאים בסגל מקבלים את הדקות. רק כאן אורן ניסים בן ה33 מועדף כחילוף על יוסי אלקיים.

3. רק שחקני הבית הטובים צריכים להיות כאן, ולא צריך להקריב עונה כדי שדוידי ישחק. אבל, לא נדע לעולם מיהם שחקני הנוער הטובים אם גם כשהעונה נגמרה ואין על מה לשחק גיא לוי ממשיך לייבש את הצעירים על הספסל.

4. אולי הגיע הזמן שתצא מהעולם של פעם, תצא מהתמימות שמאפיינת הרבה מההודעות שלך ותתחיל להפנים שהכדורגל היום הוא מקצועי (או לפחות אני בוחן אותו בזווית כזאת), ואם כל הרצון ששחקן צעיר יבלוט ישר מההתחלה, או ששוער יהיה בעל ביטחון גם כשלא מאמינים בו ושלא מכינים אותו, יש דברים אחרים בכדורגל, שמשפיעים המון. למה אני אומר תמימות? כי אתה בטוח שתמיד כל ההחלטות מקצועיות, שאתה לא מבין שלפעמים אם מאמן מביא רכש מסוים, לא משנה אם קוראים לו זרקו או זולו, יש לו אחריות גדולה יותר עליו, הביקורת אם אותו שחקן תכשל היא גדולה יותר, הכסף שהוא מקבל גדול יותר, ולכן בדרך כלל המאמן מרגיש כלפיו מחויב יותר ויתן לו יותר דקות וצאנסים מעוד צעיר שלא הרבה יבואו בטענות אם לא תשתף אותו, שכן הוא עדיין לא הוכיח את היכולות שלו.
למעשה, אפשר להגיד בוודאות שגם הביקורת שאני ומישל מעבירים כעת על גיא לוי לא הייתה נשמעת אם לא היינו מבטחים את העלייה כבר לפני מס' מחזורים. תמיד היה אפשר לטעון ששחקני הבית פשוט פחות טובים, ומקסימום לציין את אלקיים כאחד שהיה צריך לקבל יותר צאנסים ולא קיבל במסווה של תירוצים. אבל, ברגע שהעלייה הובטחה, ונפתחה הדלת גם לשיתופם של שחקנים צעירים אחרים כמו דוידי, עמוס, אסולין ואמזלג, אז באמת ראינו את האמת בקשר לשחקנים הצעירים. אז באמת התגלתה שהדרך של גיא לוי דיבר עליה היא הדרך של בינוניות, של העדפת הרזומה על פני טובת הקבוצה.

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

דווקא נדמה שאתה חי בעולם התמימות, של קהילה וסיפורים ואגדות של מתנ"סים בצורת קבוצה מקצוענית
שמע, נניח ואני זורם איתך בקטע של ההכנה המנטלית, לא ברור לי, מה עובר בראש של שחקן שיודע שזה שתופס את עמדתו בהרכב הודיע על פרישה, וברור לכולללללללללם שהוא יעלה במקומו במשחקים האחרונים, מה גם שנצא מנק' הנחה ששחקן צריך להיות מוכן כל הזמן, מנטלית ומקצועית אבל אנחנו מדברים על שחקני הבית אז קשה לצפות מהם לדבר כזה, בנוסף עובדה נוספת ששכחתה לציין שזה לא בדיוק המשחק הראשון שלו העונה, עוד פרט ששכחתה לציין כך שגם דור דוידי ציין שהוא שיחק כבר וההתרגשות לשחק באולימפיקו מול חלוציה האימתניים של קרית אתא שבאמת בעטו פעם אחת לשער נו אפעס אפילו אני לא התרגשתי בשבילו.
אתה מדבר על מקצוענות (אגב פרגי לא הזכיר שנכחתה באימונים שלו:) אבל אם אתה אומר שהוא מכין אותם מנטלית לפני ושולח להם יונת דואר עם הודעה על ההרכב? נו ניחא, פה זה עוד לא הגיע וכנראה שגיא לוי לא תופס מדוידי מה לעשות? הוא לא היחיד אגב, שנה שעברה העדיף לנדאו ובלבול את טל חיון על פניו, עכשיו מה תגיד? הרי לא ייתכן שאתם מבינים המון בכדורגל ודווקא אלו שעל הדשא, אם לא פועלים לשיטתכם הם 'לא מקצוענים'/משלבים אינטרסים זרים.
טוב אחרי שעברנו את זה מעניין אותי לדעת איך הרגשתה שהבלון שניפחתה התפוצץ לך בפנים (גם אם זמנית) בגול הראשון/שני? אני הייתי נבוך והתכווצתי בכסא, זה היה מביך, ונעזוב את הגול השני שהיה באמת קומי/טראגי, הגול הראשון הראה על חוסר התמצאות במרחב בצורה ברורה, ועל יסודות לקויים שכנראה שבגיל 22 קשה לתקן, אבל היי! אם אתם בעד אני נותן לו לעשות את זה גם בליגת על, העיקר לא לשמוע כבר את השטות הזו 'תן לצעירים לשחק'!
בלונים מתפוצצים ורק אתם במנטרה ממשיכים (אחלה חרוז יצא לי בערוב הטקסט)
אני רק לא מבין איך מכשלון מראים תמיכה בעמדה?
תסביר לי, אחכים.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

sumsum כתב:דווקא נדמה שאתה חי בעולם התמימות, של קהילה וסיפורים ואגדות של מתנ"סים בצורת קבוצה מקצוענית
שמע, נניח ואני זורם איתך בקטע של ההכנה המנטלית, לא ברור לי, מה עובר בראש של שחקן שיודע שזה שתופס את עמדתו בהרכב הודיע על פרישה, וברור לכולללללללללם שהוא יעלה במקומו במשחקים האחרונים, מה גם שנצא מנק' הנחה ששחקן צריך להיות מוכן כל הזמן, מנטלית ומקצועית אבל אנחנו מדברים על שחקני הבית אז קשה לצפות מהם לדבר כזה, בנוסף עובדה נוספת ששכחתה לציין שזה לא בדיוק המשחק הראשון שלו העונה, עוד פרט ששכחתה לציין כך שגם דור דוידי ציין שהוא שיחק כבר וההתרגשות לשחק באולימפיקו מול חלוציה האימתניים של קרית אתא שבאמת בעטו פעם אחת לשער נו אפעס אפילו אני לא התרגשתי בשבילו.
אתה מדבר על מקצוענות (אגב פרגי לא הזכיר שנכחתה באימונים שלו:) אבל אם אתה אומר שהוא מכין אותם מנטלית לפני ושולח להם יונת דואר עם הודעה על ההרכב? נו ניחא, פה זה עוד לא הגיע וכנראה שגיא לוי לא תופס מדוידי מה לעשות? הוא לא היחיד אגב, שנה שעברה העדיף לנדאו ובלבול את טל חיון על פניו, עכשיו מה תגיד? הרי לא ייתכן שאתם מבינים המון בכדורגל ודווקא אלו שעל הדשא, אם לא פועלים לשיטתכם הם 'לא מקצוענים'/משלבים אינטרסים זרים.
טוב אחרי שעברנו את זה מעניין אותי לדעת איך הרגשתה שהבלון שניפחתה התפוצץ לך בפנים (גם אם זמנית) בגול הראשון/שני? אני הייתי נבוך והתכווצתי בכסא, זה היה מביך, ונעזוב את הגול השני שהיה באמת קומי/טראגי, הגול הראשון הראה על חוסר התמצאות במרחב בצורה ברורה, ועל יסודות לקויים שכנראה שבגיל 22 קשה לתקן, אבל היי! אם אתם בעד אני נותן לו לעשות את זה גם בליגת על, העיקר לא לשמוע כבר את השטות הזו 'תן לצעירים לשחק'!
בלונים מתפוצצים ורק אתם במנטרה ממשיכים (אחלה חרוז יצא לי בערוב הטקסט)
אני רק לא מבין איך מכשלון מראים תמיכה בעמדה?
תסביר לי, אחכים.
1. שאלו את פרגוסון השנה יום לפני המשחק מול צ'לסי איך אוונס מתמודד עם העובדה שיש סיכוי שהוא הולך לפתוח למחרת במשחק הראשון שלו בליגה במדי היוניטד דווקא נגד צ'לסי. פרגוסון אמר שהוא כבר החליט על ה11 הפותחים ושאוונס בינהם, ושכבר מיום ראשון הוא הודיע לאוונס שהוא פותח, כמו שהוא תמיד עושה בנוגע לשחקנים צעירים. הוא גם ציין שהוא ניהל איתו שיחה אישית כדי לרכך את ההתרגשות וכדי שאוונס יהיה מוכן מנטלית.
אוונס אגב היה נפלא באותו משחק, נראה כאילו הוא משחק שנים בקבוצה, למקרה ששאלת.
אומנם קריית אתא היא לא צ'לסי, אבל אין ספק שדוידי התרגש מהעובדה שהוא סוף סוף הולך לפתוח במשחק ליגה. אם כל הכבוד למשחקי גביע הטוטו, ההבדלים הם גדולים מאוד בגישה.
נתינת ההודעה לדוידי בתחילת השבוע, הזמנת הבחור לשיחה כדי לתת לו ביטחון, אלא דברים שאני חושב שעל כל מנג'ר לעשות, גם אם לא קוראים לו אלכס פרגוסון.

2. לא יודע מה הייתה ההחלטה להעדיף שנה שעברה את טל חיון. אולי הם הרגישו שבגלל הוותק של טל חיון הם מעדיפים אותו על דוידי כשוער שני. מה שכן ידוע לי זה שהשנה דוידי הועדף על חיון שהחליט עקב כך ללכת לקבל דקות במכבי ב"ש מאשר להיות שוער שלישי בהפועל.

3. שום בלון לא התפוצץ לי בפנים. ראיתי בעבר משחקים שאסי רחמים, גם אחרי שעבר את גיל 30, נתן לקבוצה האורחת מתנות אחת אחרי השנייה. רק השנה ראינו את אסי חוטף שערים מצחיקים, בשנה שעברה אפילו זכור לי גול של אסי רחמים חטף מקרן. אם תניח כאן מישהו מחו"ל לאחד מהמשחקים האלה של אסי, מה הוא יגיד? מי זה השוער הנמוך והחלש הזה שלמרות גילו חוטף שערים מצחיקים ומאבד לקבוצה שלו נקודות. אפשר להסתכל על הדברים גם ככה.
אפשר גם להגיד שהילד עלה לשחק לראשונה בחייו בבוגרים עם הגנה שגרמה גם לאסי השנה להיות חסר ביטחון באינספור מקרים. אפילו פדלון שבדרך כלל הוא היציב בהגנה היה ביום שחור. אלול פתח כמגן ימני, קידר וזרקו היו חלשים, ואני זוכר (בניגוד לטענה שלך שנבעטה רק בעיטה אחת לשער) עוד פעמיים שחלוצי קריית אתא הגיעו למצבים של אחד על אחד מול דור.

אבל עזוב, זה לא באמת משנה. סיבות מקצועיות, מנטליות, הכל תירוצים בעינייך. אתה מייצג עבורי המון אנשים בקהל שבעקבות האכזבה מהעבר היום מתנהגים כעיוורים, וממהרים לפסול כל שחקן בית שעולה לבוגרים.

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

תשאל את בלבול, לנדאו, גיא לוי,גוטמן,ניר לוין, ועוד כאלה שבטווווח פספסתי, למה הם לא לקחו איתם שחקנים מהפועל ב"ש? מה אין מוכשרים? מה כל שחקני הבית מוכנים להשאר בב"ש בכל מחיר?
אה ואלה שכן יצאו מכאן...מלבד ברדה ובניון הצליחו? 2 שחקנים ב25 שנה?
זה כשלון מהדהד של שחקני השכונות בב"ש
נכון תחזיר לי ותאמר 'מה כל שחקני החזוק שהביאו היו טובים?? אז התשובה היא לא
אבל שכן הביאו שחקנים ברמה..קדוסי ומליקסון, כבדה, רואים את ההבדל בין שחקנים חובבניים לשחקנים מקצועניים ברמת היכולת וברמת היחס למקצוע
אז אני יודע ובטוח שאף מאמן לא יסמוך על דור דוידי בתור שוער ראשון וזה די שטותי לדבר על כך, לא מדובר על שוער נבחרת מהולל עם קרדיטציה, לא כזה שהותיר רושם ומבוקש במקומות אחרים אבל אתה מתעקש, לתת צ'אנס כי 'חייב', אז זהו שלא חייב, חייב מקצוענות ואם מאמן מחליט לא לתת אז לכבד את דעתו כי מסתבר שהוא לא היה היחיד, למרות שנתן קרדיט רב מאוד לשחקנים הצעירים ואצל לוי שיחקו הכי הרבה מזה שנים..בלשון המעטה לא הותירו רושם מיוחד (למעט אלקיים, וגם הוא הסתחרר מכך, ונפנף בהצעות מקבוצות אחרות ואיים שיעזוב, אז שיעזוב)אז באמת...אתה מדבר איתי כאילו אוונס משחק בב"ש
והפורטוגלי של מנצ'סטר יונייטד מתדפק על דלתות ההרכב וגיא לא פותח לא..נו באמת
שמע אספר לך סיפור עלי, שחקן כדורגל בינוני - שיחקתי בקבוצות הנערים של המועדון, יום אחד הגיע שחקן, צנום, נמוך ורכרוכי כזה הוא עשה לנו קרקס...כולם ידעו שהוא יהיה תותח-יוסי בניון
שחקן נוסף ששיחק איתי אליניב ברדה היה מטר ופנל, פשוטו כמשמעו, אבל הוא להטט לו עם הכדור..ידעתה ישר...שאם לא פציעה או משהו מטורף, הוא יהיה שחקן גדול
אז תגיד 'נו אז מה, זה לא אומר כלום', מי שמבין כדורגל מספיקה לו נגיעה קטנה לראות כשרון כמו שברור שאלקיים שולט בבעיטות החופשיות, ושלאיגור מסירות ארוכות בשליטה אבסולוטית ושהוא שולט בשתי הרגליים, ושזולו איטי ולא מכופף ברכיים, האמן לי, כשרון מתבטא בכל נגיעה, בכל תנועה, בכל גליץ' (מה שאסולין לא עשה פעם אחת בחיפה), לא צריך ל1000 הזדמנויות, ויתרה מכך אציין ואומר שלשיטתי הזדמנויות לוקחים ולא מקבלים.

שלח תגובה