הכשלון של גיא לוי הרבה יותר ממה שחושבים!

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ארז3333

Re: הכשלון של גיא לוי הרבה יותר ממה שחושבים!

שליחה על ידי ארז3333 »

חשוב חשוב חשוב. בעונת העליה שיחקנו בגביע מצוין פעמיים (!!) מול שתיים מבכירות ליגת העל: מכבי חיפה ובית"ר ירושלים.

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

ארז3333 כתב:בעונת העליה הקודמת מצבנו היה טוב יותר: ברדה+חיים חלוצים, בונפלד+קורמן קשרים (עושה משחק ואחורי), רחמים שוער, אלול בלם קדמי, אליהו מגן ימני (לפני עידן הסביח, אם כי אף פעם לא הערכתי אותו מאד) ובנוסף (למרות שלא ניתן להם צאנס) מוקניה (אהוב ליבי!) כבלם אחורי העשוי ללא חת ובלאיץ' מגן שמאלי (כשהוא בריא). שוב משום שהשקפתי סובייקטיבית, אך ענינית ככל שניתן (בלי התחשבות במה שקרה בפועל) היו לנו בסגל תשעה שחקנים להרכב הראשון, מתוכם שלושה זרים (מדהים איך לחמן את לופא הבריקו!!! לחמן בבחירה ולופא בזה שנתן לסגל לרוץ ושהביא את חיים). אגב באותה עונה חיכה על הספסל בלם קדמי טוב - יפרח (התקלקל עם השנים).
סתם תיקון כללי...........
אלול היה מגן שמאלי חצי עונה ראשונה כי באלאיץ' היה פצוע מהמחזור השני. רמי אליהו היה מגן ימני. כשבאלאיץ' חזר - אלול עבר לשחק כמגן ימני ובאלאיץ' שמאלי. הבלמים היו מוקניה ורוזבן\שרון עמר. רמי אליהו לא הסתדר עם לופא בעונה הראשונה.
ודייבי קורמן הפך לקשר אחורי אצל לופא ביחד עם סתיו אלימלך, אחרי שלופא העיף את משה סבג.
גם בליגת העל סתיו וקורמן שיתפו פעולה בקישור האחורי של ב"ש. והיו מצויינים!!!

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

ארז3333 כתב:חשוב חשוב חשוב. בעונת העליה שיחקנו בגביע מצוין פעמיים (!!) מול שתיים מבכירות ליגת העל: מכבי חיפה ובית"ר ירושלים.
שטויות, ארז. לא אומר כלום.
שנה שעברה שיחקת מצוין נגד הפועל ת"א.
ואיך נראינו ביתר העונה???

כשיש משחק נגד קבוצה גדולה זה יכול לשנות הרבה דברים בראש.

השטות שנזרקה פה שהפסדנו לקבוצה האחרונה בליגת העל...
באותה מידה הקבוצה הזאת הדיחה עוד כמה קבוצות בדרך לחצי הגמר שם הם עפו בנס!
באותה מידה יכלנו לא לחטוף גול בדקה ה-90 ולכו תדעו איפה זה היה נגמר.

לפעמים כשרק מחפשים וכשכ"כ קשה להגיד תודה אז מוצאים שטויות.

שלא נדבר על המלפפונים שיש בכל עונה, בכמות מטורפת...בטח ובטח עכשיו, עם הכסף שיש במועדון שכל סוכן רוצה לקשור את השחקן שלו אלינו.

בקיצור, ידידאל ענה לעניין והרבה יותר מפורט - אז אני אסתפק בזה :)

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

משה אוחיון כתב:
1. אשמח אם תענה להודעה הקודמת שלי.

2. רק אני שם לב שאתה מתמקד רק בדברים הטובים שהתרחשו תחת גיא לוי? להציג את העונה של גיא לוי, שקיבל קבוצה עם התקציב הכי גבוהה בליגה השנייה בפער די ניכר, כמינימום נס, זה לדעתי מוגזם.
כפי שכבר אמרתי, לדעתי היו מאמנים שלא היו מעלים אותנו ליגה, או שהיו מעלים אותנו ליגה עם יותר בעיות ותקלות. אבל, אני גם חושב שבהחלט יש מאמנים שהיו עושים העונה יותר מגיא לוי.
העובדות הם שאסי רחמים, אביתר אילוז, יניב אלול, דודי פדלון, נדב קידר, אלעד בונפלד, אופיר חיים, חנן פדידה ואורן ניסים, כולם היו כאן גם בשנה הבאה.
אם אכן גיא לוי קיבל קבוצה מפורקת בשנה שעברה (לא מסכים) אז מדוע בהרכב הפותח במרבית העונה היו לא פחות מ7 שחקנים ששיחקו כאן גם בשנה שעברה?

3. פשוט מאוד לציין את סימיוני כשחקן מפתח שנפצע כאשר מרבית האנשים שכחו שגיא לוי בכלל לא רצה את סמיוני.
ומה בנוגע לאופיר חיים, דודי פדלון ואורן ניסים, שאותם גיא לוי בכלל לא רצה והיה להם (לפחות לשניים הראשונים) חלק גדול בעלייה?

4. מה בנוגע לעובדה שהפועל באר שבע השנה שיחקה כדורגל בעיקר מחצית אחת, במחצית השנייה. גם אז בעיקר כי היינו חייבים.

5. מה בנוגע לעובדה שבעונה של 5 עולות לא הרווחנו שום זר איכותי בניגוד לשנים קודמות (קורמן בעלייה הקודמת, קאלדיירה בשנה שעברה)?

6. מה בנוגע לעובדה שבעונה של 5 עולות לא הרווחנו שום שחקן מקומי? אפילו לא ההבחנה אם אסולין או דוידי למשל מתאימים לרמות האלה או לא? אפילו בנוגע לאחד כמו אלקיים שהתבלט כל השנה בנוער וגם בצאנסים המעטים שקיבל בבוגרים.

7. לכל מטבע יש 2 צדדים. לא חושב שגיא לוי נכשל השנה, בכלל לא, אבל גם לא חושב שגיא לוי הצליח השנה, בכלל לא. גיא לוי הגיע, העלה אותנו ליגה, העניק לסגל כמה שחקנים איכותים (מליקסון, קדוסי, כבדה ואוקוגו), אבל מצד שני הדברים שהזכרתי למעלה (שיתוף הצעירים, חוזק הסגל, נושא הזרים) גם חילשו אותנו או גרמו לקבוצה להפסדים בגיזרה זו או אחרת לקראת שנה הבאה.

בשבועות האחרונים הוכח שסיום עבודתו היא דבר טוב לקבוצה, שכן אני שואף לאדם שלא יזכר בשל הבינוניות המקצועית שלו (אם כל הכבוד לרעש שהיה כאן בזמן כהונתו בדברים מחוץ למגרש). כמו ארז בוקובזה, אני שותף לדעה שבסוף השנה צריכים לבוא, ללחוץ לו את היד ולאחל לו בהצלחה בהמשך, לא יותר ולא פחות.
1. אני כבר אענה לך על זה כי נראה לי זה כולל את הקודמת (אם פספסתי משהו תגיד).

2. זה לא שאין לי ביקורת נגד גיא לוי וזה לא שהוא חף מטעויות (לדעתי, לאף אחד אין סמכות לקבוע מה נכון ומה לא נכון, כל אחד מה שהוא חושב). פשוט נמאס לי שיש אנשים שמציגים אותו כאילו הוא מינימום הוריד אותנו ליגה, חורה לי שבטקס מכובד של עליית ליגה הוא צריך לספוג שריקות בוז שהוא עולה לדשא, חורה לי שהוא לא מקבל מינימום פרגון או קרדיט על העונה. אז נכון זה לוקח אותי לקיצוניות השנייה של להראות את הדברים הטובים כדי לנסות לאזן.
בהרכב הפותח היו שחקנים ששיחקו בשנה שעברה כי שוב, אי אפשר להחליף את כל הקבוצה, גם לא צריך, היו שחקנים מהעונה שעברה שראויים להרכב (רחמים, קידר לפעמים, בונפלד שהתעורר, סמיוני במשחקים מסוימים, פדלון), וכאלה שלא היה להם תחליף (אילוז). עדיין בגדול לא היתה שום חוליה שלמה (הגנה/התקפה/קישור) מהעונה שעברה ברמה שצריך.

3. בחיים לא שמעתי את גיא לוי מצהיר שהוא לא רצה את סמיוני, העובדות מציינות שהוא בחר להחתים אותו לעונה נוספת למרות שלא היה לו חוזה. סלח לי אם אני לא מקשיב לרדיו דרום/ידיעות הנגב או שאר מפיצי שמועות. כמו שלא שמעתי אותו מצהיר שהוא רוצה לשחרר את אלול.
בנוגע לסאגת השלושה, אז הנה חלק שאני לא מסכים עם גיא לוי. אני חושב שפדלון היה צריך להישאר כי לא היה מגן שמאלי אחר בסגל ושאופיר חיים היה צריך משיקולים לא דווקא מקצועיים אלא מתוך כבוד אליו. וגם כאן הכל בגדר ספקולציות, כי אנחנו לא יודעים מה היו התכניות רכש של גיא לוי אם השחקנים הנ"ל היו מוצאים קבוצה ומשחררים תקציב.

4. זה ששיחקנו מעט מאוד כל משחק זה צורם גם לי. מצד שני, זה הראה איך החלק ההתקפי שלנו יכול לנצח משחקים תוך 20 דקות, שזה נתון מעודד. בסופו של דבר זה לא היה כל העונה ולא כל משחק, זה משהו שאני בטוח שגיא לוי לא רצה וניסה לשנות, לא הלך לו. לזכותו ייאמר שבמשחקים האלה הוא ידע לעשות שינוי (לא ראיתי שהשינוי מגיע מהשחקנים) ובנוסף שמשקולות על הרגליים בוסרמיל זה לא משהו חדש שהוא הביא איתו.

5. נא לא להספיד את זולו ואפילו לא את קוסטרוב עדיין. נכון שהיו ציפיות הרבה יותר גבוהות. מצד שני אני לא רואה אף קבוצה אחרת עם זרים איכותיים.
בכלל כל ההשוואה לעונת העלייה הקודמת חסרת בסיס. מאז נפתח השוק האירופי, רמת הזרים גם בליגת העל ירדה משמעותית, ובכלל לא בטוח שאפשר להביא היום זר איכותי לליגה השנייה בישראל, עדיף להביא זרים צעירים עם פוטנציאל בעלות מאוד נמוכה ולשמור כסף לזרים איכותיים בליגת העל.
הדוגמא של קאלדיירה פה מראה על זיכרון קצר, קאלדיירה בליגת העל היה שחקן בינוני מאוד.

6. אנחנו נחזור פה לויכוח על השחקנים המקומיים. אם היו שחקנים מקומיים להרוויח היינו מרוויחים אותם. אני מסכים עם מה שגיא אומר, שחקן לא צריך לשחק כי הוא צעיר וכי נגמרה העונה וכי עכשיו שמים צעירים בהרכב, הוא צריך לשחק כי הוא קרע את התחת באימונים והראה שהוא יותר טוב ממי שיש בהרכב. רועי סבג שאתה כל כך צוחק עליו, עד כמה שהוא לא שחקן מי יודע מה, כנראה היה יותר טוב באימונים מאלירן אמזלג ולכן שיחק יותר.
חוץ מזה, שחקנים רואים גם באימונים וגם בגביע הטוטו, לא רק במשחקים. ושוב אני יבהיר: כל עוד לא ראיתי את השחקן הבאר שבעי שלא קיבל הזדמנות בבאר שבע ובמקום אחר הצליח (להזכירך שאין אפילו שחקני ספסל בליגת העל מבאר שבע, ובקושי עוז יפרח אחד בלאומית), אני ימשיך להאמין למאמנים שבוחרים לעלות אחרים בהרכב.

לגבי ההשוואות לעונת העלייה הקודמת זה מגוחך. לופא נהנה מ"דור הזהב" הבאר שבעי. היום רפי עמוס זה לא ברדה, אלקיים הוא לא בונפלד של אז, אין סתיו אלימלך ואפילו לא תומר חליבה כמו שהיה אז. עזוב, יש אפילו שחקנים מאז שעדיין נמצאים בסגל ואתה רואה איך הם נראים היום (יניב אלול שלום).

7. אשמח אם תפרט לגבי המושג "בינוניות מקצועית".

סמל אישי של משתמש
עדי פרץ
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי עדי פרץ »

kamasutrance כתב:
עדי - "או שהוא אמר לעצמו בוא נעלה איתם ליגה ואז נחליף את כולם" ?!?!?!?!?!
זה היה ברצינות????
מה זה אומר על הגישה שלו?

.[/b][/size]
זה היה בציניות
כי מהדברים שלך, היה נשמע לי שזה מה שאתה חושב עליו....

סמל אישי של משתמש
ארז3333

שליחה על ידי ארז3333 »

אליק, וענינית בנושא הסגל. האם אתה מסכים איתי?

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

ארז3333 כתב:אליק, וענינית בנושא הסגל. האם אתה מסכים איתי?
בנושא הסגל הנוכחי - אני נוטה להסכים עם כל הדברים שלך פרט לדברים קטנים כמו ההקפצה של אמזלג (על סמך מה בדיוק היית מעלה אותו?), אבל בגדול אתה צודק.

מה שכן, אני לא רואה שום מקום להשוואה לעונת העלייה הקודמת.
גם כי מדובר רק בשבעה (בשורה התחתונה, עזוב אותך מסובייקטיביות) לעומת חמישה. כאשר בעמדת השוער זה לא משהו שתלוי במאמן - לכולם היה ברור שאסי חייב לעמוד השנה וכולם צפו שיפרוש עם העלייה. בנוסף, אלול לא היה בלם פותח (שיחק כמגן בעיקר ומעט כקשר אחורי ועשה הסבה רק בליגת העל).
אני לא רוצה לעשות את ההשוואה בעיקר כי מדובר במקרה מיוחד של ווינר גדול שהגיע לקבוצה במקרה בתוספת לדור הזהב כפי שהגדיר אותו ידידאל. גם אם תיתן לאלקיים ולעמוס לפתוח 20 משחקים אתה הרי תראה שרמת הכישרון שלהם רחוקה מאוד מבונפלד (ונעזוב כרגע בצד מה הוא עשה עם הכישרון הזה) ומברדה.

בעניין הזרים - שוב, ידידאל אמר נכון. לא בטוח שמה שהיה אפשר להביא לפני 8 שנים, אפשר להביא היום.
ואם בכל זאת נשווה - יש בקרב הקהל לא מעט אוהדים שמאמינים בקוסטרוב (הובא ע"י לוי) וזולו (ניתנה לו הבמה ע"י לוי כפי שאמרת לגבי לופא והזרים שהביא לחמן).

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yedidel כתב:
1. אני כבר אענה לך על זה כי נראה לי זה כולל את הקודמת (אם פספסתי משהו תגיד).

2. זה לא שאין לי ביקורת נגד גיא לוי וזה לא שהוא חף מטעויות (לדעתי, לאף אחד אין סמכות לקבוע מה נכון ומה לא נכון, כל אחד מה שהוא חושב). פשוט נמאס לי שיש אנשים שמציגים אותו כאילו הוא מינימום הוריד אותנו ליגה, חורה לי שבטקס מכובד של עליית ליגה הוא צריך לספוג שריקות בוז שהוא עולה לדשא, חורה לי שהוא לא מקבל מינימום פרגון או קרדיט על העונה. אז נכון זה לוקח אותי לקיצוניות השנייה של להראות את הדברים הטובים כדי לנסות לאזן.
בהרכב הפותח היו שחקנים ששיחקו בשנה שעברה כי שוב, אי אפשר להחליף את כל הקבוצה, גם לא צריך, היו שחקנים מהעונה שעברה שראויים להרכב (רחמים, קידר לפעמים, בונפלד שהתעורר, סמיוני במשחקים מסוימים, פדלון), וכאלה שלא היה להם תחליף (אילוז). עדיין בגדול לא היתה שום חוליה שלמה (הגנה/התקפה/קישור) מהעונה שעברה ברמה שצריך.

3. בחיים לא שמעתי את גיא לוי מצהיר שהוא לא רצה את סמיוני, העובדות מציינות שהוא בחר להחתים אותו לעונה נוספת למרות שלא היה לו חוזה. סלח לי אם אני לא מקשיב לרדיו דרום/ידיעות הנגב או שאר מפיצי שמועות. כמו שלא שמעתי אותו מצהיר שהוא רוצה לשחרר את אלול.
בנוגע לסאגת השלושה, אז הנה חלק שאני לא מסכים עם גיא לוי. אני חושב שפדלון היה צריך להישאר כי לא היה מגן שמאלי אחר בסגל ושאופיר חיים היה צריך משיקולים לא דווקא מקצועיים אלא מתוך כבוד אליו. וגם כאן הכל בגדר ספקולציות, כי אנחנו לא יודעים מה היו התכניות רכש של גיא לוי אם השחקנים הנ"ל היו מוצאים קבוצה ומשחררים תקציב.

4. זה ששיחקנו מעט מאוד כל משחק זה צורם גם לי. מצד שני, זה הראה איך החלק ההתקפי שלנו יכול לנצח משחקים תוך 20 דקות, שזה נתון מעודד. בסופו של דבר זה לא היה כל העונה ולא כל משחק, זה משהו שאני בטוח שגיא לוי לא רצה וניסה לשנות, לא הלך לו. לזכותו ייאמר שבמשחקים האלה הוא ידע לעשות שינוי (לא ראיתי שהשינוי מגיע מהשחקנים) ובנוסף שמשקולות על הרגליים בוסרמיל זה לא משהו חדש שהוא הביא איתו.

5. נא לא להספיד את זולו ואפילו לא את קוסטרוב עדיין. נכון שהיו ציפיות הרבה יותר גבוהות. מצד שני אני לא רואה אף קבוצה אחרת עם זרים איכותיים.
בכלל כל ההשוואה לעונת העלייה הקודמת חסרת בסיס. מאז נפתח השוק האירופי, רמת הזרים גם בליגת העל ירדה משמעותית, ובכלל לא בטוח שאפשר להביא היום זר איכותי לליגה השנייה בישראל, עדיף להביא זרים צעירים עם פוטנציאל בעלות מאוד נמוכה ולשמור כסף לזרים איכותיים בליגת העל.
הדוגמא של קאלדיירה פה מראה על זיכרון קצר, קאלדיירה בליגת העל היה שחקן בינוני מאוד.

6. אנחנו נחזור פה לויכוח על השחקנים המקומיים. אם היו שחקנים מקומיים להרוויח היינו מרוויחים אותם. אני מסכים עם מה שגיא אומר, שחקן לא צריך לשחק כי הוא צעיר וכי נגמרה העונה וכי עכשיו שמים צעירים בהרכב, הוא צריך לשחק כי הוא קרע את התחת באימונים והראה שהוא יותר טוב ממי שיש בהרכב. רועי סבג שאתה כל כך צוחק עליו, עד כמה שהוא לא שחקן מי יודע מה, כנראה היה יותר טוב באימונים מאלירן אמזלג ולכן שיחק יותר.
חוץ מזה, שחקנים רואים גם באימונים וגם בגביע הטוטו, לא רק במשחקים. ושוב אני יבהיר: כל עוד לא ראיתי את השחקן הבאר שבעי שלא קיבל הזדמנות בבאר שבע ובמקום אחר הצליח (להזכירך שאין אפילו שחקני ספסל בליגת העל מבאר שבע, ובקושי עוז יפרח אחד בלאומית), אני ימשיך להאמין למאמנים שבוחרים לעלות אחרים בהרכב.

לגבי ההשוואות לעונת העלייה הקודמת זה מגוחך. לופא נהנה מ"דור הזהב" הבאר שבעי. היום רפי עמוס זה לא ברדה, אלקיים הוא לא בונפלד של אז, אין סתיו אלימלך ואפילו לא תומר חליבה כמו שהיה אז. עזוב, יש אפילו שחקנים מאז שעדיין נמצאים בסגל ואתה רואה איך הם נראים היום (יניב אלול שלום).

7. אשמח אם תפרט לגבי המושג "בינוניות מקצועית".
3. ידידאל, אל תהיה תמים. הביטוים של סימיוני ואלול בתקשורת די הבהירו שכל אחד בשלב אחר לא היה רצוי על ידי גיא לוי.

5. ציינתי את העובדה הפשוטה שקאלדירה בשנה שעברה בלט יותר. שבשלב מסוים השנה (עוד לפני הבטחת העלייה וכשכל 3 הזרים היו בריאים) גיא לוי עלה עם הרכב של 11 ישראלים.
ציינתי את העובדה הפשוטה שאנחנו עולים לליגת העל בלי שום זר שהוא באנקר. בלי שום זר שאתה שם אותו בהרכב ואתה אומר זה האיש שלי. זאת סיטואציה מאוד מפחידה ולא בריאה. גם אם זולו/קוסטרוב ימשיכו (קשה לי לראות את שניהם בשנה הבאה איתנו) זה אומר 4 זרים חדשים לקבוצה. אתם קולטים את המשמעות?

6. כמו שאמרתי בעבר, היה צריך לשתף את הצעירים כשהובטחה העלייה, אפילו כדי לדעת שאפשר לסמן איקס על אותם שחקנים שהם לא מספיק טובים ולהביא במקום שחקנים אחרים לסגל. בדיוק כמו במקרה איפרגן שקיבל את הצאנס לאורך זמן, איכזב, ולא נמצא היום בקבוצה. במצב שנוצר היום, גם אם אסולין למשל לא מספיק טוב, הוא עדיין יעלה לליגת העל, כי למאמן שיבוא אחריו אין שום אינדקציה להתייחס אליה כדי לדעת האם הבחור טוב מספיק או לא.

7. בינוניות מקצועית. עלייה למשחקים (טדי) בלי רצון לנצח. קבוצה שלא מסוגלת להציג אחידות ביכולת לאורך כל המשחק ומשחקת בעיקר כשהיא חייבת (לפעמים גם זה לא מספיק). וכמובן סוף העונה, שלמרות הדיבורים שלו על דרך ועל החשיבות לשלב שחקנים צעירים, הוא מעדיף את הרזומה שלו (לסיים מקום ראשון) מאשר לדאוג לעתיד הקבוצה. מקצוען ברמה הגבוהה דואג לטובת הקבוצה שלו לפני הכל. כל עוד הוא עדיין בקבוצה (וגיא לוי פעם אחרונה שבדקתי עדיין בקבוצה) הוא חייב לעשות את המקסימום למען עתיד הקבוצה, מה שלא קרה בחודש האחרון.

גם אם נוריד מהמשוואה את עונת העלייה של לופא ונסתכל על העונה של גיא לוי, אם אנחנו מורידים מהפרק את הויכוח גיא לוי - קהל, אנחנו מקבלים בעיקר בינוניות. ולמה? כי בחודש האחרון הוא הוכיח שהדרך שהוא דיבר עליה לאורך כל העונה, דרך שבגללה אני ורבים אחרים הסכמנו לקבל הרבה מאוד דברים מהאיש, הייתה שטחית, לא מהותית, ולא מתאימה למקצוען אמיתי.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

שלח תגובה