על גיא לוי, תקשורת, ציניות והומור

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

על גיא לוי, תקשורת, ציניות והומור

שליחה על ידי yedidel »

לאורך כל העונה אני שומע ביקורת על הראיונות של גיא לוי וכל ההתבטאויות שלו במסיבת עיתונאים/תקשורת וכו', כמו הראיון שלו אתמול אחרי הזכייה בגביע.

אז אני מבהיר את העניין (דעתי האישית כמובן):

תקשורת הספורט בארץ הגיעה בשנים האחרונות לשפל שלא היה כמותו. אנשים כמו אייל ברקוביץ', אופירה אסייג, אלי אוחנה ועוד המוני עיתונאים שאני לא יודע את שמם פולטים שטויות ומבעירים עימותים וחיכוכים בכל חור שיש. כמובן שחוסר המקצוענות והשחצנות של רוב השחקנים הישראלים עושים להם את העבודה קלה עם הדלפות לא פוסקות מחדרי הלבשה ותלונות על מאמנים מצד כל שחקן שיורד לספסל.
גיא לוי כבר עבר את הסיפור הזה בנבחרת האולימפית. התקשורת דאגה לנפח את העימות עם קשטן בצורה לא פרופורציונלית. בהתחלה הוא עוד ניסה לענות בכבוד, לספר מה קרה והכל, אבל מהר מאוד הבין שאין לו שום סיכוי מול כרישי הדם.

אז גיא לוי החליט, בצדק גמור, שאין שום סיבה שהוא יתייחס ברצינות לתקשורת בארץ. זה התחיל באותו ראיון הזוי ("אני לא יודע כמה קבוצות עולות") לרדיו דרום וממשיך בראיונות אחרי כל משחק לערוץ הספורט. גיא לוי מנצל את הבמות האלה בעיקר להסתלבט ולעשות צחוק מהמראיינים שבדרך כלל עושים צחוק מעצמם.

באתר הרשמי של הקבוצה יש שידור של מסיבת העיתונאים שנערכת במועדון לאחר כל משחק. מי שצופה בהן שם לב איך גיא לוי מתנהג ומדבר שונה שם מראיונות לערוץ הספורט למשל. כי שזה מכובד ומנוהל כמו שצריך ובתוך המועדון אין לו בעייה לדבר, ופתאום הוא לא נראה "הזוי" ו"תלוש".

ובבאר שבע כמו בבאר שבע, כרישי הדם רק גדולים יותר. לא יאומן איך ציטוט פשוט, "הגעתי לכאן רק בגלל אלונה", שהכוונה היתה (ומי שיקשיב להמשך של המסיבת עיתונאים יבין) שסוף סוף הוא מצא בעלת בית שחושבת לטווח ארוך ומוכנה לתת לו קרדיט ליישם את התוכניות המקצועיות שלו לכמה שנים, הפך לכלי ניגוח שהתקשורת ואוהדים שונים משתמשים בו עד היום. הכי מצחיק לשמוע אנשים כמו שמעון איפרגן ב"זמן הנגב" מתלוננים ש"גיא לוי פה רק בגלל הכסף", כאילו מישהו מהם עובד בהתנדבות.

מאמן כדורגל לא צריך להיות פוליטיקאי, לא איש תקשורת (וכבר שמעתי מישהו שמציע לו לקחת יועץ תקשורת), וגם לא "סחבק" (תשאירו את זה לאהוד ברק). הוא צריך לאמן כדורגל.

אז חבר'ה, תסתכלו קצת יותר רחוק, ציניות והומור זה לא דבר רע. גם אין שום דבר רע בלשדר רוגע, לא להיכנס לדיכאון אחרי כל הפסד או אופוריה אחרי כל ניצחון. אני דווקא מאוד שמח שיש לי איזה סטנד-אפ קטן בסוף כל משחק. או שאתם מעדיפים לשמוע את הקלישאות הממוחזרות של כל שאר המאמנים בארץ?

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

Re: על גיא לוי, תקשורת, ציניות והומור

שליחה על ידי אדומה דרומית »

יקירי יש הבדל בין קצת הומור וציניות לבין ההתבטאות האחרונה של המאמן.

איך אפשר להגיד דבר כזה אחרי שרואים כמה זה חשוב לכל כך הרבה אנשים? לא רק לאוהדים הרגשניים (המבין יבין) אלא גם לבעלת הבית שקוטפת תואר ראשון בתקופתה.

יכול להיות שבאותו רגע זה היה נראה לו משעשע והוא לא התכוון להרע אבל את 1499 (להוציא אותך ידידאל) אוהדים שהגיעו ואת עשרות העיתונאים זה לא כל כך הצחיק.

ישנם המון מקרים בהם התקשורת מסיתה, מסלפת ויוצרת חיכוכים אבל לא כאן, היא רק שמה לבן אדם מיקרופון מול הפרצוף.

הומור זה דבר בריא ללא ספק, לא רוצה מאמן שמדבר בקלישאות אבל יש הרבה באמצע...

גיא, עליי מחזיק עטים למשרד, את הגביע תשאיר בארון :מעודדת:

:סמל הפועל:

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

אדומה דרומית כתב:יקירי יש הבדל בין קצת הומור וציניות לבין ההתבטאות האחרונה של המאמן.

איך אפשר להגיד דבר כזה אחרי שרואים כמה זה חשוב לכל כך הרבה אנשים? לא רק לאוהדים הרגשניים (המבין יבין) אלא גם לבעלת הבית שקוטפת תואר ראשון בתקופתה.

יכול להיות שבאותו רגע זה היה נראה לו משעשע והוא לא התכוון להרע אבל את 1499 (להוציא אותך ידידאל) אוהדים שהגיעו ואת עשרות העיתונאים זה לא כל כך הצחיק.

ישנם המון מקרים בהם התקשורת מסיתה, מסלפת ויוצרת חיכוכים אבל לא כאן, היא רק שמה לבן אדם מיקרופון מול הפרצוף.

גיא, עליי מחזיק עטים למשרד, את הגביע תשאיר בארון :מעודדת:

:סמל הפועל:
הוא הביא את הגביע והוא התייחס אליו ברצינות לאורך כל שלבי המפעל. זה באמת משנה מה הוא אמר בסוף, ואם הוא התכוון או לא? לא ראיתי שזה פגע בחגיגות של מישהו.

סמל אישי של משתמש
עדי פרץ

שליחה על ידי עדי פרץ »

תפסיקו כברררר

לא רק שהוא התייחס ברצינות למשחק ועלה עם ההרכב הכי חזק שלו, כשיש לו 3 ימים אחרי משחק "כ חשוב בליגה....(ומן הסתם הוא עלה עם ההרכב הזה רק כדי לקחת תגביע , לא???)
אז גם ראו עליו במשך כל הראיון שהוא מתרגש כמו אחרי הנצחון על כפ"ס
כ"כ ראו עליו שהוא מתרגש..שהכל היה ציני !!!

ח-ל-א-ס לחפש..חלאס

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

yedidel כתב:
תראה לי אישית זה לא הפריע כי זה גיא, כבר למדתי לא לקחת קשה וברצינות כל דבר שהוא אומר, יש לו את היציאות הלא קשורות שלו, לא נראה לי שהוא יכול בלי.
יש אנשים שכן לקחו ללב.

ואני ממש לא מחפשת אותו, אפילו החמאתי לו אחרי המשחק על החילופים שלדעתי הובילו לשינוי. בניגוד למשחק ליגה האחרון הפעם הוא עשה חילוף התקפי יחסית.

נ.ב
כל ההתגוננות הזו כשמעבירים ביקורת מתורבתת לא מועילה לאיש, לא העלנו אותו על המוקד, בסך הכל דיון מתורבת.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

אדומה דרומית כתב:

נ.ב
כל ההתגוננות הזו כשמעבירים ביקורת מתורבתת לא מועילה לאיש, לא העלנו אותו על המוקד, בסך הכל דיון מתורבת.
אמרתי, דעתי האישית. ויש לא מעט שכבר העלו אותו על המוקד, ולדעתי זה פשוט שטויות לייחס לנושא הזה כל כך הרבה חשיבות.

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

לא התכוונתי אליך בכלל, אלא לעדי. אתה אחלה!

סמל אישי של משתמש
ערן
Title: אני חבר בקרייזי רד

שליחה על ידי ערן »

אני לא מפקפק ואפילו לרגע שגיא לא לקח את המשחק או את המפעל ברצינות
והריאונות שלו אפילו מצחיקים אותי ברוב המקרים
אבל לפעמים אוהד של הקבוצה גם מעוניין לשמוע את דעתו האמיתית
של המאמן של הקבוצה שלו ואת זה הוא לא עושה וכן הייתי רוצה שיעשה.

אני מוכרח לציין שהוא מצחיק אותי בראו
30/01 - היום שהבנו שהכל זה שקרים

סמל אישי של משתמש
עדי פרץ

שליחה על ידי עדי פרץ »

אדומה דרומית כתב:לא התכוונתי אליך בכלל, אלא לעדי. אתה אחלה!
היי היי גם אני אחלה! ..סתם..

בקיצור..
ברור שזה מתורבת והכל כי האנשים בפורום הזה ר-ק מתורבתים
אבל....
תסכימי איתי, שמה לעשות, לא חשוב מה אנשים יטפלו לגיא לוי.
עלה בהרכב חזק. שואלים למה..
היה עולה בהרכב חלש. היו שואלים למה.

נתן ראיון כזה וכזה...אומרים למה.

גיא לוי כזה. הוא לא עושה דווקא לאוהדי ב"ש..(שבדוק יש כאלו שחושבים שזה הכל נגדם!)

סוף סוף לאט כולם יורדים ממנו.. ברוך השם.

וברור שלכל אחד מותר להביע תדעה שלו...לא עצרתי פה אפחד מלעשות כזה דבר..

סמל אישי של משתמש
אימפריה באדום
Title: crazyred

שליחה על ידי אימפריה באדום »

גאי לוי נשמה גאי לוי נשמה !!!
אין מאמן מספר 1 חולה עליו!

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ועדיין, על מאמן, אם כל הכבוד למלחמה האישית שלו בעיתונות, לכבד את קהל הצופים בבית.
כשכל כך הרבה אנשים צופים בשידור ומחכים לראות מה יגיד אדם הקשור לתפקיד חשוב כל כך במועדון, הוא צריך להתייחס לכך ברצינות.
לגיא לוי יש בעיה עם העיתונות בארץ? שידבר רק במסיבות העיתונאים של הקבוצה. הרבה מהדברים שלו גורמים לצופה מהצד לכעוס על גיא לוי. לפעמים אתה צריך לחשוב לא רק איך מה שאתה אומר משפיע על העיתונות אלא גם איך הדברים משפיעים על הצופים בבית.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
8red

שליחה על ידי 8red »

משה, לא יודע מה איתך אבל אותי קונים בניצחונות ובתוצאות - לא במילים יפות וחלקלקות.
יש מאמנים שעשו קריירה רק בגלל הלשון החלקלקה שלהם כשבתכל'ס זה היה בבחינת "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול".
אני מעדיף מעשים ולא מילים ומבחינתי שלא יתראיין בכלל, אבל שכן יביא לנו נצחונות שיעיפו אותנו כבר מהליגה הזאת.
במילים (כמו גם בכמות מצבים שמגיעים אליהם במשחקים) לא מנצחים! בניצול מצבים ובהבקעת שערים (מגעילים ככל שיהיו) כן!
אני רוצה לראות אחד פה שאומר לי שהוא לא מוכן לחתום על 1:0 קטן ומכוער לטובתנו מחר!
הפועל אני כבר משתגע

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

8red כתב:משה, לא יודע מה איתך אבל אותי קונים בניצחונות ובתוצאות - לא במילים יפות וחלקלקות.
יש מאמנים שעשו קריירה רק בגלל הלשון החלקלקה שלהם כשבתכל'ס זה היה בבחינת "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול".
אני מעדיף מעשים ולא מילים ומבחינתי שלא יתראיין בכלל, אבל שכן יביא לנו נצחונות שיעיפו אותנו כבר מהליגה הזאת.
במילים (כמו גם בכמות מצבים שמגיעים אליהם במשחקים) לא מנצחים! בניצול מצבים ובהבקעת שערים (מגעילים ככל שיהיו) כן!
אני רוצה לראות אחד פה שאומר לי שהוא לא מוכן לחתום על 1:0 קטן ומכוער לטובתנו מחר!
נו באמת ניר, אחרי המשחק המבזה שהקבוצה הציגה מול הרצליה בגמר, אחד מהמשחקים החלשים שראיתי מאז ומעולם של באר שבע, גיא לוי היה צריך לבוא ולהסביר.
אחרי ניצחונות שביוא וידקלם שירים של ביאליק, שיענה על השאלות באנגלית, אבל אחרי משחק מבזה שכזה, היינו צריכים לקבל הסברים.
ניצחונות ודרך זה הדבר החשוב ביותר לטעמי בקבוצת כדורגל, אבל השנה אני מתקשה לראות אחת כזאת לאורך זמן בבאר שבע. ולכן, אם גיא לוי היה משתף אותנו יותר, הקרדיט שלו אולי היה גדול יותר.
ושוב אני אומר, לפעמים עדיף להיות חכם ולא צודק. זה אחד מהמקרים האלה.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

זהו שלא מעניין אותו הקרדיט ובגלל זה אין כאן דיאלוג.

ניר אני מסכימה איתך,
עדי אני גם מסכימה איתך אבל במקרה הספציפי הזה ממש לא חיפשתי את גיא, אני גם חושבת שכן יש ניסיון לאחות את הקרע, מצד הקהל בכל אופן, צריך פשוט לזכור שאחרי מה שעוללו לו מתחילת העונה, ייקח זמן עד שהוא ייפתח וירגיש בנוח לגשת עד הגדר כפי שדרשו האוהדים ביום שלישי שקראו לו לבוא ואז נעלבו כשהוא נעצר בקוו השחקנים. אני רק יכולה לקוות שכשהרגע הזה יגיע אני אהיה שם על הדשא עם מצלמה! מתעדת אירוע נדיר של חמימות בין הקהל הדרומי למאמן הפועל באר שבע.
ימים יגידו...

סמל אישי של משתמש
אדום לוהט

שליחה על ידי אדום לוהט »

עוד לא למדתם אותו מתחילת העונה כל הראיונות שלו בערך אותו דבר זה מה יש ואם זה ננצח !!!!
[glow=red]גם אם לפעמים קשה אותך נשבע לנצח לאהוב !![/glow]

שלח תגובה