מכבי תל אביב- הפועל באר שבע, שני, 20:30, בלומפילד

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

Re: מכבי תל אביב- הפועל באר שבע, שני, 20:30, בלומפילד

שליחה על ידי Itay »

Sir Alex Ferguson כתב:
21 פברואר 2023, 11:52
אולי אנחנו לא מדברים על אותו מצב.
בכל מקרה, גם מכבי התקפית בעייתית השנה, בטח מאז שגלוך עזב, כי אין לה בכלל קיצוני אמיתי.
ועדין, כל חצי כדור ברחבה יובנוביץ' הוא חלוץ שיעשה מזה משהו.

אבל שוב, יובנוביץ' לא רלוונטי אלינו כי אנחנו לא נשלם את המחירים האלה על חלוץ זר.
מבין החלוצים שהיו כאן השנה (סלמאני, חמד, שכטר, אנסה) לא היה אחד שלאורך זמן היה איכותי.
קל מאוד להאשים את הקיצונים אבל אני לאורך המשחקים השנה נתתי הרבה מאוד דוגמאות למשחקים שבהם חלוצים שלנו עמדו פעמיים ולפעמים גם שלוש פעמים מול שוער (שכטר ואנסה מול איתמר ניצן ונתניה למשל בטרנר) ולא יצא מזה שער.
חלוץ שכובש וצובר ביטחון וכובש עוד, פתאום כל ההתקפה מרגישה אחרת, אפילו אם קוראים לו רותם חטואל והרבה פעמים הוא מגיע מהאגף בכלל...
אותו מצב של שכטר הגיע ממסירה של ניצן...
אנחנו לא יודעים להפעיל את החלוצים שלנו נקודה.
אם עברו כאן יותר מ-6 חלוצים בשנים האחרונות ואף אחד לא מותיר חותם אולי זה אומר משהו. האשמה היא ברובה על שחקני הכנף, אפשר להגיד על פאון חכם עד מחר אבל כבר תקופה ארוכה שאין ממנו תכלס, על שאפי אפשר להגיד פוטנציאל אבל גם הוא מאוד לא מגוון ומאוד לא מאיים.

צריך לחשוב טוב טוב איזה חוליית התקפה אמורה להוביל אותנו עונה הבאה... כי כרגע יש בה 4 זרים וכולם בסימן שאלה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

Itay כתב:
21 פברואר 2023, 12:00
אותו מצב של שכטר הגיע ממסירה של ניצן...
אנחנו לא יודעים להפעיל את החלוצים שלנו נקודה.
אם עברו כאן יותר מ-6 חלוצים בשנים האחרונות ואף אחד לא מותיר חותם אולי זה אומר משהו. האשמה היא ברובה על שחקני הכנף, אפשר להגיד על פאון חכם עד מחר אבל כבר תקופה ארוכה שאין ממנו תכלס, על שאפי אפשר להגיד פוטנציאל אבל גם הוא מאוד לא מגוון ומאוד לא מאיים.

צריך לחשוב טוב טוב איזה חוליית התקפה אמורה להוביל אותנו עונה הבאה... כי כרגע יש בה 4 זרים וכולם בסימן שאלה.
אני אשאל את זה מזווית אחרת.
אם מכניסים כדור לרחבה, חוץ מחטואל, מי עוד מסוגל לכבוש אצלך מהחלוצים היום?
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
21 פברואר 2023, 12:06
אם זאת מילת המפתח, מה התדירות שהקבוצה מעמידה את החלוצים במצבים האלה והם משלשלים אותם? התשובה היא פעם במשחק במקרה הטוב, שום חלוץ לא יהיה חד וייכנס לכושר בסיטואציה כזאת

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

היו מספיק משחקים העונה שיכלנו להגיד שמה שחסר זה חלוץ. ימים שהכדורים שרקו ברחבה. אתמול זה לא היה אחד מהם.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אין לנו שחקן אחד בקבוצה שיודע להכניס כדורים מהצדדים או למסור לעומק על הדשא. כשיהיה כזה, תתעסקו בחלוצים.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

Sir Alex Ferguson כתב:
21 פברואר 2023, 12:06
קודם שיכניסו את הכדור לרחבה, כשיגיעו לשם בתדירות גבוהה
אז נוכל לדבר על החלוצים, כרגע אנסה משחק בעמדה הזו מתוך רצון לזרוק עליו כדורים כי כרגע זה מהדברים היחידים שיש לנו למכור וזו בעיה, שיטת הבעט ורוץ מתאימה לרוני לוי ולהפועל חיפה לא לנו.

סמל אישי של משתמש
הראל
Title: אין

שליחה על ידי הראל »

בדיוק , קודם שנכניס את הכדורים לרחבה !!
אם תכניס 5-6 כדורים לרחבה אז אנסה/חמד/שכטר/פאון וכל שחקן אחר יחמיץ 4-5 פעמים ובפעם אחרת כן יתן את המצב.
אי אפשר ששחקן לא יגיע למצב הבקעה משחק שלם ואז במצב אחד ישים אותו , אם היו שמים בליגה הזו מכל מצב גול השחקנים האלה היו משחקים בלה ליגה/פרימיירליג או בונדסליגה ולא בליגת העל.
תמונה

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
21 פברואר 2023, 15:08
אין לנו שחקן אחד בקבוצה שיודע להכניס כדורים מהצדדים או למסור לעומק על הדשא. כשיהיה כזה, תתעסקו בחלוצים.
+1

משה מצפה לסיומת של האלנד, כל חצי מצב גול.
לא מציאותי, אין לנו מושג בלהפעיל חלוץ.

אני לא זוכר כבר די הרבה זמן מצב שחלוץ כלשהו מקבל כדור נוח ברחבה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
21 פברואר 2023, 23:22
+1

משה מצפה לסיומת של האלנד, כל חצי מצב גול.
לא מציאותי, אין לנו מושג בלהפעיל חלוץ.

אני לא זוכר כבר די הרבה זמן מצב שחלוץ כלשהו מקבל כדור נוח ברחבה.
אתם תמשיכו להקצין את הדברים שלי, ואני אמשיך להזכיר אחד בשם חטואל, לא האלנד אלא שחקן שעושה תנועה ויודע לסיים מצבים שהגיע לאחלה מספרים השנה ביחסית מעט דקות.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
22 פברואר 2023, 10:33
אתם תמשיכו להקצין את הדברים שלי, ואני אמשיך להזכיר אחד בשם חטואל, לא האלנד אלא שחקן שעושה תנועה ויודע לסיים מצבים שהגיע לאחלה מספרים השנה ביחסית מעט דקות.
כשאתה מצייר חצאי מצבים כאיזה מצב בטוח לגול בשיטתיות, אל תתפלא שככה גם לוקחים את דברייך.

זה שאין לנו חלוץ טוב אף אחד לא חולק, אבל זה גם אשמת הסגנון של הקבוצה ולא על החלוץ פרסנולית. וזה משהו שאתה לא מקבל.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
22 פברואר 2023, 11:18
כשאתה מצייר חצאי מצבים כאיזה מצב בטוח לגול בשיטתיות, אל תתפלא שככה גם לוקחים את דברייך.

זה שאין לנו חלוץ טוב אף אחד לא חולק, אבל זה גם אשמת הסגנון של הקבוצה ולא על החלוץ פרסנולית. וזה משהו שאתה לא מקבל.

שוב אני כותב, חלוץ זה מקצוע. חלוץ טוב יודע לעשות תנועה נכונה וזה עוזר לשחקנים סביבו למצוא אותו.
לפתוח בבלומפילד עם אנסה - שאפי - פאון זה לפתוח בלי חלוץ אמיתי כי מדובר בשלושה שחקנים שמרגישים הכי נוח באגף וזה אומר הכל על האמון של ברדה בחמד/שכטר וגם על היכולת שלהם השנה.
קחו את ההתקפה בתחילת המשחק, אנסה לבד באגף, שחקן אחד יוצא אליו, כלומר סבוריט צריך להתמודד עם שחקן שבא עם הפנים לשער. חלוץ אמיתי עושה תנועה לעומק כדי לפתוח אופציה לאנסה למסירת רוחב פשוטה למרכז הרחבה -

תמונה

שאפי לעומת זאת לא חלוץ אמיתי, ולכן הוא רץ לכיוון אנסה במטרה לקבל כדור קצר מאנסה ולבעוט ברגל החזקה שלו -

תמונה

עכשיו אפשר להסתכל על המהלך למעלה, ולהגיד שהאשמה בזה ששרפנו התקפה היא על אנסה שבמקום למסור לשאפי שמגיע עם הפנים לשער ולכן יש לו יתרון על סבוריט שגם מגיע בלי תנופה גם נמצא עם הגב לשער וגם צריך להתאים את עצמו לתנועה של שאפי החליט לרוץ לתוך שחקן ההגנה ולאבד את הכדור, וזה נכון שאנסה טיפש מאוד מבחינת הבנת כדורגל ושאחרי ששאפי כבר חתך אליו הוא היה חייב למסור לו, אבל אני אטען שאם היה לנו חלוץ איכותי ואמיתי, הוא היה זה שפותח ליד אנסה בבלומפילד, ובמצב למעלה היינו רואים אותו עושה תנועה כמו חלוץ אמיתי לתוך הרחבה ואז אפילו מישהו מוגבל כמו אנסה היה צריך בסך הכל לתת פס פשוט למרכז הרחבה והחלוץ מסיים מתוך הרחבה.

מהלך אחד שמלמד שגם אם יש ביקורת על המייצרים אצלנו, כמו אנסה בהתקפה למעלה, חלוץ איכותי הרבה פעמים יכול להפוך דברים לפשוטים יותר גם עבורם...

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

לא יודע מה הטענות לשאפי, עשה פה תנועה מצוינת.
יש עליו 2 שחקני הגנה, והוא בא לקרוב עם רגל חזקה שיש נתיב מסירה ישר ופנוי, וזווית לבעיטה לשער בנגיעה. תנועה נכונה ומעולה.
אין לי מושג איפה אתה רואה פה תנועה לתוך שחקן ההגנה, דווקא התנועה שאתה מתאר במלל שלך היא תנועה לתוך ההגנה עם 0 סיכוי למסירה.

אנסה לא מסר כי יש לו ראיית משחק בגובה הדשא. הייתי מתפלא אם היה מוסר.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
22 פברואר 2023, 13:13
שוב אני כותב, חלוץ זה מקצוע. חלוץ טוב יודע לעשות תנועה נכונה וזה עוזר לשחקנים סביבו למצוא אותו.
לפתוח בבלומפילד עם אנסה - שאפי - פאון זה לפתוח בלי חלוץ אמיתי כי מדובר בשלושה שחקנים שמרגישים הכי נוח באגף וזה אומר הכל על האמון של ברדה בחמד/שכטר וגם על היכולת שלהם השנה.
קחו את ההתקפה בתחילת המשחק, אנסה לבד באגף, שחקן אחד יוצא אליו, כלומר סבוריט צריך להתמודד עם שחקן שבא עם הפנים לשער. חלוץ אמיתי עושה תנועה לעומק כדי לפתוח אופציה לאנסה למסירת רוחב פשוטה למרכז הרחבה -

תמונה

שאפי לעומת זאת לא חלוץ אמיתי, ולכן הוא רץ לכיוון אנסה במטרה לקבל כדור קצר מאנסה ולבעוט ברגל החזקה שלו -

תמונה

עכשיו אפשר להסתכל על המהלך למעלה, ולהגיד שהאשמה בזה ששרפנו התקפה היא על אנסה שבמקום למסור לשאפי שמגיע עם הפנים לשער ולכן יש לו יתרון על סבוריט שגם מגיע בלי תנופה גם נמצא עם הגב לשער וגם צריך להתאים את עצמו לתנועה של שאפי החליט לרוץ לתוך שחקן ההגנה ולאבד את הכדור, וזה נכון שאנסה טיפש מאוד מבחינת הבנת כדורגל ושאחרי ששאפי כבר חתך אליו הוא היה חייב למסור לו, אבל אני אטען שאם היה לנו חלוץ איכותי ואמיתי, הוא היה זה שפותח ליד אנסה בבלומפילד, ובמצב למעלה היינו רואים אותו עושה תנועה כמו חלוץ אמיתי לתוך הרחבה ואז אפילו מישהו מוגבל כמו אנסה היה צריך בסך הכל לתת פס פשוט למרכז הרחבה והחלוץ מסיים מתוך הרחבה.

מהלך אחד שמלמד שגם אם יש ביקורת על המייצרים אצלנו, כמו אנסה בהתקפה למעלה, חלוץ איכותי הרבה פעמים יכול להפוך דברים לפשוטים יותר גם עבורם...
א. שאפי אמנם יכל לעשות תנועה לרחוק אבל זו תנועה מצוינת שלו באותה מידה לבעיטה אידיאלית בנגיעה ברגל החזקה, פה אנסה הוא זה שלא מרים את הראש בזמן (או בכלל) ומנסה לכבוש לבד מזווית קשה.
ב. זאת בדיוק הבעיה עם העמדה, אין אצלנו הרבה סיטואציות כאלה כשהחלוץ הוא זה שפנוי לקבל את הכדור *במצב אידיאלי* ולעומת זאת הרבה יותר כשהחלוץ מפנה את השטח לשחקני הקו שנכנסים לאמצע.
ג. אתה יכול לבוא ולטעון על ב׳ שהחלוצים לא עושים תנועה בתוך הרחבה ואתה תהיה צודק במידה רבה רק שזו עבודה של מאמן לדאוג ששחקנים ידעו מה עושים בכל רגע נתון, במיוחד בדבר בסיסי כמו תנועה והכנה לבעיטה בתוך רחבת היריב

סמל אישי של משתמש
ns75

שליחה על ידי ns75 »

ForeverRed כתב:
21 פברואר 2023, 15:08
מיכה, ספורי, שאפי, יחזקאל

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

ns75 כתב:
22 פברואר 2023, 15:37
מיכה, ספורי, שאפי, יחזקאל
מתי ראית את שאפי מכניס כדור בין שניים לכיוון הרחבה? מתי הרים קרוס מהאגף?
מיכה היחיד שמנסה להכניס כדורים באופן תדיר. גם במקרה שלו זה לא על הדשא אלא בעיקר בצ'יפים רכים.

חלוץ שהוא פינישר ולא יוצר לא יכול להצליח בתנאים כאלה.

שלח תגובה