ה-מזל

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום
Title: קרייזי-רד

Re: ה-מזל

שליחה על ידי הסניגור האדום »

sumsum כתב:תשאל את בלבול, לנדאו, גיא לוי,גוטמן,ניר לוין, ועוד כאלה שבטווווח פספסתי, למה הם לא לקחו איתם שחקנים מהפועל ב"ש? מה אין מוכשרים? מה כל שחקני הבית מוכנים להשאר בב"ש בכל מחיר?
אה ואלה שכן יצאו מכאן...מלבד ברדה ובניון הצליחו? 2 שחקנים ב25 שנה?
זה כשלון מהדהד של שחקני השכונות בב"ש
נכון תחזיר לי ותאמר 'מה כל שחקני החזוק שהביאו היו טובים?? אז התשובה היא לא
אבל שכן הביאו שחקנים ברמה..קדוסי ומליקסון, כבדה, רואים את ההבדל בין שחקנים חובבניים לשחקנים מקצועניים ברמת היכולת וברמת היחס למקצוע
אז אני יודע ובטוח שאף מאמן לא יסמוך על דור דוידי בתור שוער ראשון וזה די שטותי לדבר על כך, לא מדובר על שוער נבחרת מהולל עם קרדיטציה, לא כזה שהותיר רושם ומבוקש במקומות אחרים אבל אתה מתעקש, לתת צ'אנס כי 'חייב', אז זהו שלא חייב, חייב מקצוענות ואם מאמן מחליט לא לתת אז לכבד את דעתו כי מסתבר שהוא לא היה היחיד, למרות שנתן קרדיט רב מאוד לשחקנים הצעירים ואצל לוי שיחקו הכי הרבה מזה שנים..בלשון המעטה לא הותירו רושם מיוחד (למעט אלקיים, וגם הוא הסתחרר מכך, ונפנף בהצעות מקבוצות אחרות ואיים שיעזוב, אז שיעזוב)אז באמת...אתה מדבר איתי כאילו אוונס משחק בב"ש
והפורטוגלי של מנצ'סטר יונייטד מתדפק על דלתות ההרכב וגיא לא פותח לא..נו באמת
שמע אספר לך סיפור עלי, שחקן כדורגל בינוני - שיחקתי בקבוצות הנערים של המועדון, יום אחד הגיע שחקן, צנום, נמוך ורכרוכי כזה הוא עשה לנו קרקס...כולם ידעו שהוא יהיה תותח-יוסי בניון
שחקן נוסף ששיחק איתי אליניב ברדה היה מטר ופנל, פשוטו כמשמעו, אבל הוא להטט לו עם הכדור..ידעתה ישר...שאם לא פציעה או משהו מטורף, הוא יהיה שחקן גדול
אז תגיד 'נו אז מה, זה לא אומר כלום', מי שמבין כדורגל מספיקה לו נגיעה קטנה לראות כשרון כמו שברור שאלקיים שולט בבעיטות החופשיות, ושלאיגור מסירות ארוכות בשליטה אבסולוטית ושהוא שולט בשתי הרגליים, ושזולו איטי ולא מכופף ברכיים, האמן לי, כשרון מתבטא בכל נגיעה, בכל תנועה, בכל גליץ' (מה שאסולין לא עשה פעם אחת בחיפה), לא צריך ל1000 הזדמנויות, ויתרה מכך אציין ואומר שלשיטתי הזדמנויות לוקחים ולא מקבלים.
אסי מורו ורבו של דור. אסי מאמין שדור שוער עם פוטנציאל ענק.דור הוא תלמידו של אחד השחקנים
והשוערים הכי גדולים שצמחו לנו כאן במועדון.
אסי השקיע שעות באימונים בשיחות במתן עצות וטיפים לדור.יתכן גם שההחלטה של המועדון
להשאיר את דור ולא את טל היא בעקבות המלצתו של אסי אינני יודע זאת.
אבל בטח היה לאסי איזה שהיא מילה בעניין ותאמין לי עם הנסיון והמקצוענות של אסי
הוא לא טועה.
אני מקווה שאתה לא מטיל ספק ביכולת של אסי. בראיה שלו בכושר השיפוט והאימון שלו
אחרי שנים בשער ואחרי שנים בכדורגל.
ודרך אגב הווקליות שציינת היא לו אחת מתכונותיו של אסי. אז דור בעצם למד זאת מאסי
שהצעקות לא מובילות לכלום. אוליי זה טוב לשואו אבל ברמה המקצועית מסופקני אם זה
מדד להיותו טוב או לא.

סמל אישי של משתמש
דורון כהן

שליחה על ידי דורון כהן »

סליחה שאני מתפרץ לויכוח אבל אני רוצה להבין נקודה אחת בסיסית
מה זאת אומרת שצריך להכין מישהו במשך שבוע הכנה מנטלית לפני שהוא עולה לשחק??
הרי אם נניח אסי רחמים באחד המשחקים היה מקבל כרטיס אדום את מי היינו מכניסים לשער??
את חנניה מהקיוסק??דור דוידי היה נקרא באותו רגע לדגל!!
שחקן צריך לספק את הסחורה בכל רגע נתון, שחקני ספסל צריכים להיות דרוכים בכל רגע למקרה שיצטרכו אותם, מה זאת אומרת חייבים להכין אותו מנטלית במשך שבוע???
השחקן שקיבל הזדמנות לא לקח אותה ב-2 ידיים ומי אשם??המאמן כמובן...הוא גם אשם במשבר הכלכלי העולמי....טוב שלפחות בנושא האיום האירני אין נגדו טענות עד כה....
אבל זה בסדר הרי לא חסרים לשחקני הבית אינטרסנטים כאלו ואחרים שידחפו אותם בכוח להרכב.
אני מציע להכריז על הפועל באר שבע כחוות ניסויים, עזבו אתכם ממטרות כמו אליפות או אירופה.
נשרוף עונה או שניים בקרבות תחתית מרים , הכל למען המטרה הנעלה של משה אוחיון וחבריו- לדעת האם דור דוידי שוער טוב או לא, בשביל מה להחתים את קאלה לדוגמא שהביא גביע (שנה שעברה נגד הפועל תל אביב) ואליפות ??? הרי אימונים זה לא צאנס אמיתי לשחקני הבית להוכיח את עצמם.
כל המאמנים שלא נתנו לאלירן אמזלג לשחק הם עיוורים, הם עוצמים עיניים באימונים ומשחקים שש-בש להנאתם, האוהדים תמיד רואים הכל גם כשהם לא נמצאים באימונים....הגיוני למדי.

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי הסניגור האדום »

נכון דורון. אבל אתה מתעלם מעובדה אחת חשובה!והיא חוסר אימון מוחלט מצד המאמן לשוער.
זה קצת הופך את הדברים נכון? ששוער נקרא לעמוד בשער הוא לא עובר את הסאגה שדור
עבר השבוע אל תשכח.אם זה היה תלוי בדווקא הוא לא היה רואה דשא לצערי.
אז בבקשה תאוריות תאוריות אבל אל תשמיטו את כול העובדות.

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

דורון :) העליתה חיוך על פני

סמל אישי של משתמש
8red

שליחה על ידי 8red »

מישל,
מה זאת אומרת חוסר אמון מוחלט??
מאיפה לעזאזל אתה ממציא את השטויות האלו?
אם היה חוסר אמון מוחלט אז הוא היה מזמן למשחק הזה את השוער של הנוער או השד יודע מי...

כמו שאמר דורון -לעמדת השוער אין תחליף. שוער זה לא עוד תפקיד ושוער מחליף לעולם כמעט לא יכול לדעת מתי הוא יקבל את הצ'אנס שלו ולכן עליו תמיד להיות ערוך ומוכן מקצועית ומנטאלית שהנה, השוער הראשון מקבל אדום \ נפצע רחמנא ליצלן, והנה הוא ניזרק למיים העמוקים.

לגבי דור דוידי ספציפית - נתן משחק פושר למדי ואמנם חטף גולים שגם אסי חטף ויכול לחטוף העונה, בטח כשלפניו משחקים שחקני הגנה שהם בבחינת "רואים ואינם ניראים" - וזאת הנקודה - אנחנו רוצים שוער שיהיה סלע בשער ולא שוער ברמה בינונית כמו שהציג אסי בחלקים דיי גדולים העונה - ודור דוידי לא מסתמן ככזה - אבל ימשיך ואיפה - זאת כבר ההחלטה של המאמן הבא.
הפועל אני כבר משתגע

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

דורון, ממש לא האמנתי שהרגע הזה יגיע אי פעם.

מסכים לחלוטין.

(מבלי להתייחס לשאלה האם דוידי שוער או לא - אין לי עין חדה מדי בשביל לקבוע כל כך מהר :) )

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

sumsum כתב:תשאל את בלבול, לנדאו, גיא לוי,גוטמן,ניר לוין, ועוד כאלה שבטווווח פספסתי, למה הם לא לקחו איתם שחקנים מהפועל ב"ש? מה אין מוכשרים? מה כל שחקני הבית מוכנים להשאר בב"ש בכל מחיר?
אה ואלה שכן יצאו מכאן...מלבד ברדה ובניון הצליחו? 2 שחקנים ב25 שנה?
זה כשלון מהדהד של שחקני השכונות בב"ש
נכון תחזיר לי ותאמר 'מה כל שחקני החזוק שהביאו היו טובים?? אז התשובה היא לא
אבל שכן הביאו שחקנים ברמה..קדוסי ומליקסון, כבדה, רואים את ההבדל בין שחקנים חובבניים לשחקנים מקצועניים ברמת היכולת וברמת היחס למקצוע
אז אני יודע ובטוח שאף מאמן לא יסמוך על דור דוידי בתור שוער ראשון וזה די שטותי לדבר על כך, לא מדובר על שוער נבחרת מהולל עם קרדיטציה, לא כזה שהותיר רושם ומבוקש במקומות אחרים אבל אתה מתעקש, לתת צ'אנס כי 'חייב', אז זהו שלא חייב, חייב מקצוענות ואם מאמן מחליט לא לתת אז לכבד את דעתו כי מסתבר שהוא לא היה היחיד, למרות שנתן קרדיט רב מאוד לשחקנים הצעירים ואצל לוי שיחקו הכי הרבה מזה שנים..בלשון המעטה לא הותירו רושם מיוחד (למעט אלקיים, וגם הוא הסתחרר מכך, ונפנף בהצעות מקבוצות אחרות ואיים שיעזוב, אז שיעזוב)אז באמת...אתה מדבר איתי כאילו אוונס משחק בב"ש
והפורטוגלי של מנצ'סטר יונייטד מתדפק על דלתות ההרכב וגיא לא פותח לא..נו באמת
שמע אספר לך סיפור עלי, שחקן כדורגל בינוני - שיחקתי בקבוצות הנערים של המועדון, יום אחד הגיע שחקן, צנום, נמוך ורכרוכי כזה הוא עשה לנו קרקס...כולם ידעו שהוא יהיה תותח-יוסי בניון
שחקן נוסף ששיחק איתי אליניב ברדה היה מטר ופנל, פשוטו כמשמעו, אבל הוא להטט לו עם הכדור..ידעתה ישר...שאם לא פציעה או משהו מטורף, הוא יהיה שחקן גדול
אז תגיד 'נו אז מה, זה לא אומר כלום', מי שמבין כדורגל מספיקה לו נגיעה קטנה לראות כשרון כמו שברור שאלקיים שולט בבעיטות החופשיות, ושלאיגור מסירות ארוכות בשליטה אבסולוטית ושהוא שולט בשתי הרגליים, ושזולו איטי ולא מכופף ברכיים, האמן לי, כשרון מתבטא בכל נגיעה, בכל תנועה, בכל גליץ' (מה שאסולין לא עשה פעם אחת בחיפה), לא צריך ל1000 הזדמנויות, ויתרה מכך אציין ואומר שלשיטתי הזדמנויות לוקחים ולא מקבלים.
1. כפי שאמרתי, לא כל שחקן באר שבעי יכול להיות אליניב ברדה, בטח לא יוסי בניון (שלדעתי יהפוך בשנים הקרובות לגדול שחקני ישראל בכל הזמנים). תומר חליבה היה ושיחק בבית"ר י"ם, הפועל ת"א ואשדוד. לא שחקן מפתח, אבל עם לא מעט הופעות. היום אגב הוא משחק בהרכב של הכח מליגת העל. יניב אלול שיחק בהרכבים של אשדוד ובני יהודה שרצו שהוא ימשיך. אלעד בונפלד שיחק במכבי ת"א (לטעמי אף שיחק איתם בליגת האלופות). אסי רחמים שיחק באשדוד, סתיו בבני יהודה, חזות באשדוד. גם צגאי (שאני אישית לא מעריך בגלל האופי) משחק היום בליגת העל, גם סמדג'ה שיחק במספר קבוצות בליגת העל. ואני בטוח שיש עוד באר שבעים ששיחקו בליגת העל. אומנם אף אחד מהם לא השאיר חותם ברמה של ברדה ובניון, אבל כפי שאמרתי היו שחקנים מבאר שבע שיצאו ושיחקו בהרכבים של קבוצות אחרות בליגת העל.

2. לא על כל שחקן אפשר לראות מיד את הכישרון. על יוסי אלקיים קל הרבה יותר לראות את הכישרון בגלל החוצפה החיובית, המסירות, הבעיטות. אני רוצה להזכיר לך את בלסינג קאקו שהתאמן כאן חודש לפני שהוחתם. דיויד קורמן שבחודשים הראשונים לא הבינו מה הקשר בינו לבין כדורגל. אני גם רוצה להזכיר לך שבשנה שעברה כשאסולין שיחק כקשר התקפי מצד שמאל (מול הפועל ר"ג בגביע הטוטו), הוא הרשים ונבחר לאיש המשחק אחרי שגם הדביק כדור למשקוף ושלח עוד 2 פצצות ליד הקורה.
לא בטוח שאסולין או דוידי טובים כאלקיים, לא בטוח שהם בכלל מספיק טובים כדי להיות כאן, אבל כדי לקבוע זאת צריך יותר ממשחק אחד.

3. הדיון כאן, ואני מבהיר זאת כי כל פעם לוקחים אותו לכיוונים אחרים, הוא על המקרה הספציפי שעומד מולנו ונוגע לשאלה מהי טובת הקבוצה כעת, לאחר עליית הליגה. האם טובת הקבוצה היא שאורן ניסים, המבוגר בגיל שלא יהיה כאן בשנה הבאה ושאני מעריך אותו מאוד על הלחימה ללא פשרה שלו, ישחק, או שעדיף לתת ליוסי אלקיים, שיהיה כאן בשנה הבאה ונחשב לשחקן צעיר עם כישרון, יקבל את הדקות. גם אם כרגע ניסים טוב מאלקיים (לא חושב שכך הדבר), יתכן שלמען העתיד, עדיף שאלקיים יקבל כעת את הדקות, יטעה כרגע, יצבור ביטחון כרגע, מאשר שיעשה זאת בעתיד. כרגע, אם כל הכבוד, השערים שדוידי חוטף, הרכות שאסולין מציג, הכדורים שאלקיים מאבד, ואפילו הטעויות בהגנה שרפי עמוס יעשה, הם בבחינת שכר לימוד.
לא יודע אם כל הנ"ל יהיו כאן בעתיד. אבל אם הם יהיו, אני מעדיף שאת שכר הלימוד הם יעשו היום, כשהדבר יפגע בקבוצה בצורה מינמלית, מאשר שאת שכר הלימוד שלהם הם יעשו בליגת העל.

4. משהו קטן שאני מאוד מאמין בו נקרא הכנה מנטלית. ודברי כעת לא קשורים לסוגיית שחקני הבית ספציפית. שחקני כדורגל הם בני אדם כמו כולנו, עם רגשות, עם מחשבות, עם פחדים. במיוחד בגיל צעיר כשעוד אין להם ניסיון. אפילו את ראיין גיגס ופול סקולס פרגוסון מכין מנטלית לפני משחקים גדולים. הכלל לגבי צעירים והכנתם המנטלית ביוניטד מתרחשת גם לגבי השחקנים הבכירים לפני משחקים גדולים. למשל, כבר מתחילת השבוע הנוכחי שחקני יוניטד יודעים מי הם ה11 שעולים לגמר ברומא. כי שוב, כל שחקן, גם הוותיק והמנוסה ביותר, מתרגש ממעמד כזה. הלחצים גדולים, והכנה מנטלית היא חשובה.
אני מבין שכשאני משתמש ביוניטד כקבוצה יש כאלה שיסתכלו עלי בלגלוג ויגידו איך בכלל הוא עורך השוואה בין הכדורגל הישראלי לכדורגל העולמי. אבל אני לא עורך השוואה כאן אלא נותן מודל מסוים, שיש לשאוף אליו. מי שלא מסכים עם דברי, מוזמן להסתפק בלופא קדוש ובטכניקה נעלה הרכב, ניתן להם כדור, ונראה מה יהיה. צעירים, מבוגרים, משחק חשוב, לא חשוב, שטויות, הכל אותו הדבר. שיקחו כדור ויראו מה הם עושים.
אני לא מאמין בכך ואני מאמין שכל משחק לגופו, כל שחקן לגופו, לבטח שחקן צעיר שעולה לבכורה בהרכב כשהוא יודע שאין לו את אמון המאמן. אתם יכולים לצחוק, אתם יכולים לזלזל, אבל אתם לא יכולים להתעלם מכך שדוידי לא עיוור והוא ידע עוד בתחילת המשחק שהוא ברירת מחדל ושגיא לוי לא סומך עליו. לא מדובר רק בסיטואציה הרגילה של שוער שני שיודע שהוא פחות טוב מהשוער הראשון. אלא פשוט צעיר שיודע שלמרתו שהשוער הראשון פצוע ועומד לפני פרישה, רק לחצים כאלה ואחרים, מאפשרים את הצבתו בהרכב.

אני אפילו הייתי מגדיל להגיד שבקבוצת כדורגל צריך פסיכולוג ספורט, ובדיוק לדברים האלה.

אבל שטויות, כפי שכבר אמרתי בעבר, מדובר בשחקן בית, ככה שלא באמת כדי לנתח את הסיטואציה הנוכחית, לא באמת כדי להבין מה עבר על דור דוידי, בואו פשוט נגיד שהוא באר שבעי והוא לא טוב.

נ.ב
ניר, תן לי שדור יהיה 80% ממה שאסי היה לנו במהלך הקרירה ואני קונה את זה בשתי ידים. למרות שעכשיו קל לבקר את אסי לפני פרישתו, מדובר בנכס עצום שהיה לנו הזכות לחזות בו. גם שוער יציב וגם מנהיג.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

שלח תגובה