עידוד אפקטיבי - הדרך להצלחה !

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

עידוד אפקטיבי - הדרך להצלחה !

שליחה על ידי גיל שגיב »

ראשית, מילה טובה על ארגון האוהדים - חוויה...פשוט חוויה לראות ולשמוע אתכם, אם הייתי בגיל המתאים הייתי עוזב את יציע הכסף ומצטרף אליכם באהבה.

לעצם הנושא, זו לא הפעם הראשונה שאני כותב כאן על עידוד מתוכנן יותר ופחות ספונטני.

אז כן, כשהמשחק זורם ואנחנו נותנים בראש ומובילים 3-0....אפשר לשיר בכיף מה שבא ואיך שבא, אבל מה קורה כשהולך קשה יותר...ולהערכתי ביום רביעי יהיה משחק כזה וכנראה גם בבלומפילד מול הפועל תל אביב הפצועה.

אז מה זה עידוד אפקטיבי ?

1. עידוד שמכוון מטרה - רוצים דוגמא ? אתמול השירה לכיוונו של שכטר "איזה גול...איזה גול..." זה עידוד אפקטיבי מכוון מטרה קלאסי ! הרי שחקן הוא קודם כל בן אדם, ואין אדם ששירה כזו לא נוגעת בו בפנים ומורידה לא אחוזים נכבדים בתחושת הביטחון העצמי....החדות....הנחישות....לא יעזור, זה עושה וזה עשה ללא ספק משהו לא טוב לשכטר וטוב שכך.

2. דוגמא נוספת - לפני מספר שנים שיחקנו בוסרמיל מול הפועל רמת גן כאשר אימן אותם יובל נעים, ישבתי בשער 5....הקהל (וגם אני) לא הפסיק מתחילת המשחק (מהפעם הראשונה שנעים צעק לכיוון השופט והשחקנים שלו) לשיר לכיוונו של נעים "יובל נעים ההומו...יובל נעים ההומו..." כל בר דעת ראה תוך מספר דקות את ההשפעה של השירה על יובל נעים....העצבנות שלו הרקיעה שחקים...הוא הפנה מבט לכיוון היציע וסינן קללה מידי פעם...במחצית (כך דווח בתקשורת) הוא פנה למישהו בהנהלת באר שבע והתלונן שזה מביש איך שהקהל שלנו מתנהג כלפיו...
האפקטיביות כאן הייתה ברורה - נעים העצבני, שידר עצבנות כלפי שחקניו...זה פגם במסר ובאנרגיות שלהם וזה בא לידי ביטוי ביכולת שלהם וגם בתוצאה - ניצחנו כמובן.

אז איך ניתן לשדרג אפקטיביות ?

לדעתי, רצוי להעלות סיטואציות שמתרחשות במשחקי כדורגל ולהתאים שירה אפקטיבית.

לדוגמא - מאמן הקבוצה היריבה משתולל על הקו עקב החלטת שופט שלדעת המאמן הייתה שגויה....הקהל שלנו שר לאותו מאמן "משוגע....משוגע...משוגע..." (על משקל איזה גול...איזה גול...)

דוגמא נוספת - אצילי או שכטר נופלים ברחבה תוך כדי התחזות כדי לסחוט פנדל (כפי שעשו לא אחת אתמול), הקהל שר לעברם "מתחזה...מתחזה...מתחזה....(שוב על משקל איזה גול....)

השוער מעביר זמן ? סופרים לו את השניות מהרגע שהכדור בידיו...כפי שנעשה בעבר והיה פשוט מצויין !

וכמובן ניתן להכביר בדוגמאות נוספות.

אז כן, תמיד הייתה שירה אפקטיבית , גם בוסרמיל....רק שבטרנר יש לה משמעות כפולה בגלל הקירבה של הקהל, הכמות, העוצמה והאקוסטיקה.

אנחנו השחקן ה- 12...אז בואו נהיה אפקטיביים עד כמה שניתן.

:יאללה הפועל:

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

Re: עידוד אפקטיבי - הדרך להצלחה !

שליחה על ידי אדום זקן »

אשכרה מסכים איתך,רק תקצר פעם הבאה,אתה לא בפורום של מוגבלים.
כוח של איצטדיון ביתי,זה נכון,לעודד את הקבוצה,אבל גם להוציא את היריב משיווי משקל.
וזה אומר גם לרדת לחיים של שחקן כזה או אחר.
ממה שאני מבין זו לא האג'נדה של הארגון,אלה יותר לעודד את הקבוצה ופחות להתעסק ביריבה.
אבל שאתה מוציא מפוקוס את המוציאים לפועל של הקבוצה היריבה,יש לזה אפקט לא פחות הרתעתי מעידוד.
סתם לצורך הדוגמא ראו מה עושים אוהדי מכבי לבוזגלו בבלומפילד.
וזה משפיע לא יעזור כמה השחקן/מאמן הוא קר רוח.

סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

שליחה על ידי גיל שגיב »

אדום זקן כתב:אשכרה מסכים איתך,רק תקצר פעם הבאה,אתה לא בפורום של מוגבלים.
כוח של איצטדיון ביתי,זה נכון,לעודד את הקבוצה,אבל גם להוציא את היריב משיווי משקל.
וזה אומר גם לרדת לחיים של שחקן כזה או אחר.
ממה שאני מבין זו לא האג'נדה של הארגון,אלה יותר לעודד את הקבוצה ופחות להתעסק ביריבה.
אבל שאתה מוציא מפוקוס את המוציאים לפועל של הקבוצה היריבה,יש לזה אפקט לא פחות הרתעתי מעידוד.
סתם לצורך הדוגמא ראו מה עושים אוהדי מכבי לבוזגלו בבלומפילד.
וזה משפיע לא יעזור כמה השחקן/מאמן הוא קר רוח.
לעניות דעתי, האג'נדה אמורה להיות שילוב בין השניים....עידוד הקבוצה מיחד ודיכוי היריבה מאידך.
השילוב של השניים זה אפקט העידוד המושלם בעיני.

סמל אישי של משתמש
floyd

שליחה על ידי floyd »

שמתי לב אתמול שחסר משהו בעידוד של הקבוצה ברגעים קריטיים, יש לנו הרבה שירים מרטיטי לב אבל חסר כאלה שיוצרים אנרגיה ומרימים את הקבוצה ברגעים קשים. ברבע השעה האחרונה אתמול ראיתי איך אוהדי ביתר מעפילים ובסופו של דבר משתיקים את העידוד מצידנו בצורה של שירים עם קצב גבוה, תופים סטייל מטאליקה/לד זפלין מה שיצר אנרגיה מטורפת מבחינתם. בכל פעם שהדרומי ניסה להגיב זה היה חסר משמעות כי מה לעשות הקצב שלהם יותר דומיננטי. אפשר לנסות להוסיף מקצבים כאלה לרפרטואר שלנו זה יהיה מדהים.

סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

שליחה על ידי גיל שגיב »

floyd כתב:שמתי לב אתמול שחסר משהו בעידוד של הקבוצה ברגעים קריטיים, יש לנו הרבה שירים מרטיטי לב אבל חסר כאלה שיוצרים אנרגיה ומרימים את הקבוצה ברגעים קשים. ברבע השעה האחרונה אתמול ראיתי איך אוהדי ביתר מעפילים ובסופו של דבר משתיקים את העידוד מצידנו בצורה של שירים עם קצב גבוה, תופים סטייל מטאליקה/לד זפלין מה שיצר אנרגיה מטורפת מבחינתם. בכל פעם שהדרומי ניסה להגיב זה היה חסר משמעות כי מה לעשות הקצב שלהם יותר דומיננטי. אפשר לנסות להוסיף מקצבים כאלה לרפרטואר שלנו זה יהיה מדהים.
מסכים.

גם אני הרגשתי אותו דבר.
מסכים גם שהפיתרון הוא שירים בעלי עוצמה גדולה בסגנון 'השתגעתי בגללה'....

סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי סניור »

רק הערה, אין שם אחד ביציע הבבונים שיודע מי אלה מטאליקה ולד זפלין :)

סמל אישי של משתמש
LIAV00S
Title: קרייזי-רד

כשאנחנו מאוחדים...

שליחה על ידי LIAV00S »

ואו, כ"כ היה כיף לראות את העידוד אתמול,
באמת פעם ראשונה שרואים "וואלה" יש פונטצייל אדיר לטרנר.
כל היציעים על הרגליים, הפכו את המגרש לגהנום של היריבה,
אני לא יודע אם זה בגלל הקור אנשים רצו לקפוץ כדי להתחמם.
אבל אם זה ככה קונה כל משחק בקור כלבים הזה.

הלוואי, שזה יהיה תמידי לשמחתי לא רואה שום קבוצה מלבד מכבי (וגם זה בספק) לוקחת נק' בטרנר.

שלא יגמר לעולם! :מאוהב:

סמל אישי של משתמש
eitam

שליחה על ידי eitam »

היה אתמול תענוג!!! מצטרף לקריאה לשירים יותר קיצביים/ מדבקים/ קליטים/ כאלה שלא חייבים לדעת את כל המילים בשביל להצטרף. יש לנו יותר מידי "בלדות" ברפרטוואר

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

eitam כתב:היה אתמול תענוג!!! מצטרף לקריאה לשירים יותר קיצביים/ מדבקים/ קליטים/ כאלה שלא חייבים לדעת את כל המילים בשביל להצטרף. יש לנו יותר מידי "בלדות" ברפרטוואר
+10

זה שי !

שליחה על ידי זה שי ! »

שוב הכניסו אותנו לאולטרס העולמי כבוד ,בתור אחד שבבית שמע את ג׳ים והחברים ישר התלהבתי מהתפאורה ,רק יום לפני דיברתי עליו עם חברה שלי איזה הזוי ,זה שי !
תמונה

סמל אישי של משתמש
Tal_Hbs

שליחה על ידי Tal_Hbs »

זה שי ! כתב:שוב הכניסו אותנו לאולטרס העולמי כבוד ,בתור אחד שבבית שמע את ג׳ים והחברים ישר התלהבתי מהתפאורה ,רק יום לפני דיברתי עליו עם חברה שלי איזה הזוי ,זה שי !
באיזה עמוד ?

זה שי !

שליחה על ידי זה שי ! »

תמונה שנייה מהחדשות ,זה שי !
תמונה

סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

שליחה על ידי גיל שגיב »

רדיו 103 היום , שיחה עם הכתב שמסקר את משחקי בית״ר :
אינשטיין - מה ההתרשמות משכטר בהופעת הבכורה אתמול ?
הכתב - לשכטר היה משחק סביר לא יותר , הוא מבחינתו יקח מהמשחק הזה רק את השיר ששרו לו אוהדי באר שבע ״ איזה גול... איזה גול ... ״

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

יש משהו במה שאתה אומר
רק אחי, בטח בתקופת מבחנים..תקצר

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

Tal_Hbs כתב:
באיזה עמוד ?
https://www.facebook.com/worldofultras/ ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

שלח תגובה