תובנות כלליות על הקבוצה שנובעות מההפסד בבלומפילד

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
gadigr
Title: קרייזי-רד

תובנות כלליות על הקבוצה שנובעות מההפסד בבלומפילד

שליחה על ידי gadigr »

אהלן,
זו הודעה ראשונה שלי פה, והרגשתי צורך לשתף במחשבות שיש לי על הקבוצה העונה.

ההפסד בבלומפילד לא ממש מפתיע. הקבוצה בנויה על הבלחות כישרון של שחקנים שהם ברמה מעל הליגה, אבל למעשה לא נראית כמו קבוצה, ולא נראתה ככה גם בעונה שעברה המוצלחת. אני מחבב את אלישע לוי כאדם, וחושב שיש לו מעלות בתור מאמן בעיקר בכל הנושא של יחסים עם הסגל, אבל הוא לא מצליח להתעלות מעל הבינוניות של רוב המאמנים הישראליים (היוצאי דופן היחידים בעיניי הם גוטמן וברק בכר, אולי גם רב"ש). לא נראה שיש עבודה באימונים על תנועה, על מתי לשחרר כדור, על תרגילי התקפה. אלישע גם נראה אדיש על הקווים כאשר יש איבוד שטותי בגלל שגורדנה או גל אראל חושבים שהם מסי. דוגמא הפוכה טובה היא לשיפור השחקנים במכבי תל אביב תחת הצוות הזר. הראו את אחוזי הדיוק של טל בן חיים בשלוש השנים האחרונות והן בעלייה כנראה רק כי מישהו נוזף בו כל פעם שהוא אגואיסט ומקבל החלטות גרועות. לאלישע אין את זה. אם בפיגור 2-0 יוצאים למתפרצת עם שלושה שחקנים ושאר הקבוצה לא זזה, הסתכלתי על הספסל ולא נראה שזה הזיז לאלישע, זה אומר דיינו.
אז מה זה יוצר לנו? זורקים ים של כישרון על המגרש, כשהכוונה היא לברדה, מליקסון, בוזגלו, הובאן וארבייטמן, ומצפים שזה יהיה טוב. בגלל רמת הליגה זה באמת מספיק לצמרת, אבל לא יספיק ליותר מזה.
אחת הבעיות הגדולות בשבועות האחרונים היא המעבר של הובאן לעמדת הבלם, מה שגרם לכך שאין עושה משחק באמצע, ומליקסון ובוזגלו יכולים לשחק רק עם המגנים (כי גם אין הצטרפות ותנועה למרכז). אוגו צריך לחלץ כדורים ולשחרר מסירה קצרה, לצפות ממנו ליותר מזה זה לא מציאותי. אראל צריך להיות אופציה אחרונה על הספסל. במשחק המזעזע מול רעננה, כשמליקסון עלה בהתלהבות, ראו עד כמה הוא והובאן יכולים להיות שילוב טוב. שני שחקנים שיודעים לעשות תנועה, יודעים למסור בנגיעה, ובעיקר חושבים התקפה.
נקודה נוספת היא ברדה. אין מספיק מילים לתאר את ההערצה אליו. דמות גדולה, ספורטאי ענק, מנהיג, וגם כדורגלן ברמה גבוהה שעשה קריירה מדהימה. בשבת הוא היה חושך. את רוב הכדורים הוא איבד. אני לא אומר שהוא צריך לרדת לספסל כי הוא עדיין יכול לעשות את ההבדל (כמו לדוגמא מול מכבי ת"א). מה שיותר מצער אותי זה כשהוא רואה שהוא מסתבך הוא נופל.. עד אמצע עונה שעברה החזקתי ממנו כי הוא הביא תרבות אירופאית של לא ליפול מכל נגיעה, אבל אחרי שהוא ראה ששופטים שורקים הוא אימץ את זה, ואחריו כל הקבוצה.

העניין האחרון הוא התרבות במועדון, שהיא זו שגורמת לפסימיות. במקום לחשוב כל הזמן על מה לא היה בסדר, ואיך אפשר להשתפר, להסתכל למציאות בעיניים (רק בגלל החמצות הפועל ת"א לא הבקיעו חמישייה), מתבכיינים על שיפוט- כמו נגד מכבי ת"א שנה שעברה. זה התחיל עם המכתב ההזוי של אלונה, המשיך עם אלישע אחרי המשחק הזה, וכו וכו'. לכולנו יש עיניים וכולנו ראינו שקיבלנו שני פנדלים מתנה נגד רעננה, אחד נגד מכבי פ"ת ואחד נגד חיפה (שהוחמץ). ככה זה עם שופטים, יום אסל יום בסל. במועדון רציני עובדים על לשפר את הקבוצה.
ברגע שמכבי ת"א הביאה צוות זר, היא העלתה את הרף. כל מי שלא יתיישר עם הרף הזה יישאר מאחור. מה שקורה בקרית שמונה זה חריג. משהו בשקט של הצפון בשילוב עם ניהול תקין מוציא מהקבוצה הרבה יותר ממה שהיא שווה (אבוחצירא, דני עמוס, אלעד גבאי, גרזיץ' ועוד לא עשו כלום ברגע שעזבו את ק"ש), אבל זה לא תקף לקבוצות כמו ב"ש. יעקב שחר הבין את זה ועדיין יש לו בעיות עם הסגל ועם רכש כי הוא לא הביא מנג'ר כמו קרויף. כשאלונה תבין את זה נוכל לעשות את קפיצת המדרגה המתבקשת. אגב, הצוות לא חייב להיות זר, אבל לפחות כזה שיאמץ סטנדרטים אירופאיים בכל הקשור לכושר, סקאוטינג, שיווק, ניהול סגל, התנהלות מול תקשורת, שימוש בסטטיסטיקות וכו'. עיתונאים כמו אורי קופר מידיעות הביאו כבר את השיח הזה לארץ, אבל אלונה מתעקשת לא ללמוד.

נקודות אור:
דוידזאדה נראה שקצת חוזר לעצמו, ובן ביטון מתייצב להיות אחלה מגן ימני.

זהו. שאפו למי שקרא עד הסוף.

סמל אישי של משתמש
zivmay

Re: תובנות כלליות על הקבוצה שנובעות מההפסד בבלומפילד

שליחה על ידי zivmay »

אחלה סיכום, ניסחת את המצב אחד לאחד.

סמל אישי של משתמש
RedHell

שליחה על ידי RedHell »

אחלה סיכום.

יחסית לאוהד מכבי...
לא שכחת לפרגן עוד קצת וללקק למיץ'?
כולנו יודעים את המעלות של הקבוצה ואת החיסרון שלה גם מבלי שתבוא ותטיף לנו מוסר כמה מכבי אדירה.

סמל אישי של משתמש
gadigr

שליחה על ידי gadigr »

איפה ראית פה הטפת מוסר? מה הקשר ללקק למיץ'? נראה לך שמשהו פה אישי? מיץ' ומכבי לא מזיזים לי, רק הפועל.
כתבתי במפורש שמי שלא יישר קו עם מכבי יישאר מאחור. אני כותב את זה מתוך כאב כי זה נראה כאילו הם תופסים פער על הליגה. גם שנה שעברה וגם לפני שנתיים ניצחנו את מכבי בבית בסיבוב הראשון והיינו באופוריה, בסיבובים הבאים זה היה נראה כאילו זה לא כוחות. זו המציאות, ואין בזה גם שום דבר נגד אלונה.
אלונה אדם מדהים והיא מביאה פה תרבות ניהול בסטנדרטים יותר גבוהים מעל רוב הליגה, משלמת טוב ובזמן, מנסה מאוד להשקיע בנוער (בינתיים יש התקדמות אבל לא גדולה מדי) וכו וכו'. אבל וואלה יש לאן לשאוף- אם כתבתי את המובן מאליו לדעתך הכל טוב ויפה, מפה ועד להאשים אותי באהדת מכבי זו בדיחה.

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

RedHell כתב:אחלה סיכום.

יחסית לאוהד מכבי...
לא שכחת לפרגן עוד קצת וללקק למיץ'?
כולנו יודעים את המעלות של הקבוצה ואת החיסרון שלה גם מבלי שתבוא ותטיף לנו מוסר כמה מכבי אדירה.
+1

אוהד אמיתי משקר לעצמו ובטוח שהכל ורוד.
מידי פעם הוא זורק ליד החבר'ה משפטי נאורות כדי להישאר בשיח כאובייקטיבי.
משהו בסגנון של "שיחקנו פח...", "אנחנו נקבל מהם בראש..."..."זה לא כדורגל.."
אבל בלב הוא מאמין שאפשר גם לנצח את ברצלונה בחוץ, עם חביביאן ופיראס עוואד בהרכב.
אוהד אמיתי מרשה לעצמו ללכלך על הקבוצה בין חברות אוהדים, אבל ליד אוהדים של קבוצות זרות, "המגן שלנו אילוז, הכי טוב בארץ".

אתה הרבה דברים חביבי, אוהד של הפועל באר שבע אתה לא.
אולי חובב כדורגל מקומי שעלה על גל ההצלחות המקומי או בלונדיני מנומש מבבלי, שמגיע לתרבת אותנו המזרחים מהדרום.
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
OMERREMO33

שליחה על ידי OMERREMO33 »

חחח ברוך הבא מכביסט מלידה...
עלק לא הגיעו הפנדלים?? אנחנו בוכים על שיפוט????? פעם ראשונה (ולדעתי אחרונה) שאלישע מדבר על שופט (וזה כי זה היה ממש מוגזם) בקיצור, שיהיה לכם בהצלחה מול ק"ש... תיקו עם אדומים ופצועים יתקבל בברכה
אגב מהמנטרה של המאמנים "הטובים" מאלישע החסרת את קורצקי... מה קרה 2 הפסדים וזהו?... ברק בכר נכון להיום וגם בן שמעון עוד לא עשו מספיק (בטח לא בקבוצות עם קהל)

סמל אישי של משתמש
blueman

שליחה על ידי blueman »

Totti כתב:

+1

אוהד אמיתי מרשה לעצמו ללכלך על הקבוצה בין חברות אוהדים, אבל ליד אוהדים של קבוצות זרות, "המגן שלנו אילוז, הכי טוב בארץ".

אולי חובב כדורגל מקומי שעלה על גל ההצלחות המקומי או בלונדיני מנומש מבבלי, שמגיע לתרבת אותנו המזרחים מהדרום.
חחחח טוטי הרגת אותי, כאילו היית בכמה שיחות שלי עם אוהדי מכבי בעבודה

סמל אישי של משתמש
gadigr

שליחה על ידי gadigr »

חחחחח בלונדיני מנומש מבבלי. לתרבת את המזרחים מהדרום.. יותר חרטא מזה אין, למעשה די ההיפך הוא הנכון אבל אני לא הולך עכשיו להעמיד את עצמי במבחני אהדה והשתכנזות. עדיין מחכה למי שיראה ציטוט אחד מהפוסט שמשתמע ממנו שאנחנו, בתור דרומיים/מזרחיים איך שלא תרצה לקרוא לזה, פחות טובים (ואני לא מדבר על הקבוצה, הנהלה, שחקנים שעליהם כתבתי את מה שאני חושב).

סמל אישי של משתמש
gadigr

שליחה על ידי gadigr »

ואגב זה פורום של אוהדי באר שבע לא יודע איך אתה מסיק מזה על איך שאני מציג את הדברים מול אוהדי קבוצות אחרות.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

Totti כתב:
+1

לא הבנתי - מי שבלונדיני (הייתי פעם...), אשכנזי (מודה באשמה) ולא גר בבאר-שבע (גר במיתר) לא יכול להיות אוהד של הפועל באר-שבע ??
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

zivmay כתב:אחלה סיכום, ניסחת את המצב אחד לאחד.
אתה כבר מהממרמור שלך על הקבוצה,כבר לא שם לב מי גייס חמישי......
אח שלי תתעורר אנחנו צריכים אותך מפוקס,אל תיתן לאוהדי מכבי להשתלט עליך.
ואתה gogi או gordi או השד יודע מה,עזוב אותנו בשקט,יש לנו מספיק כמוך על הראש פה,וגם ככה נהיה קשה להתמודד איתם.
נ.ב
מעניין מה יהיה נושא המרמור הבא,15 נושאים שמתוכם 7 על אלישע,3 על ההנהלה ו5 על שיטות משחק ורכש לעונת 2017/18 ביומיים זה עדיין לא מספיק.

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

ואני הקטן אתן לך להנות מהספק ואגיד לך ברוך הבא לפורום.
להבא מומלץ להרשם אחרי ניצחון. בשבוע של הפסדים האווירה פה לא מסבירת פנים במיוחד.
גילוי נאות: הכותב אשכנזי (אבל נראה חצי חצי לטענת מביני עניין) בעל שיער חום (אבל מתחיל להלבין בצדדים) ותושב באר שבע (רק בעשר השנים האחרונות).

סמל אישי של משתמש
gadigr

שליחה על ידי gadigr »

אדום זקן כתב: אתה כבר מהממרמור שלך על הקבוצה,כבר לא שם לב מי גייס חמישי......
אח שלי תתעורר אנחנו צריכים אותך מפוקס,אל תיתן לאוהדי מכבי להשתלט עליך.
ואתה gogi או gordi או השד יודע מה,עזוב אותנו בשקט,יש לנו מספיק כמוך על הראש פה,וגם ככה נהיה קשה להתמודד איתם.
נ.ב
מעניין מה יהיה נושא המרמור הבא,15 נושאים שמתוכם 7 על אלישע,3 על ההנהלה ו5 על שיטות משחק ורכש לעונת 2017/18 ביומיים זה עדיין לא מספיק.
בואנה אתה גם מצחיק. חצי מהאוהדים בכניסה לאיצטדיון רק יורד על ברדה ועל אלונה. אנשים שכחו מה זה אלי זינו ועונות בלאומית ומאבקי ירידה עם שחקנים כמו ליאור ז'אן, אייל שן ודוד רביבו בתור רכש ולא יודעים להעריך את מה שקורה עכשיו. אני בא ואומר דעה שמכבדת את כולם (אפילו כתבתי- אוהב את אלישע!!) ונהנה מכל רגע שאנחנו בצמרת ועל זה נופלים פה? אין לי בעיה, תקרא לי גייס חמישי מעניין לי ת'תחת.

סמל אישי של משתמש
gadigr

שליחה על ידי gadigr »

אריאל2 כתב:ואני הקטן אתן לך להנות מהספק ואגיד לך ברוך הבא לפורום.
להבא מומלץ להרשם אחרי ניצחון. בשבוע של הפסדים האווירה פה לא מסבירת פנים במיוחד.
גילוי נאות: הכותב אשכנזי (אבל נראה חצי חצי לטענת מביני עניין) בעל שיער חום (אבל מתחיל להלבין בצדדים) ותושב באר שבע (רק בעשר השנים האחרונות).
:יאללה הפועל:

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

gadigr כתב:
בואנה אתה גם מצחיק. חצי מהאוהדים בכניסה לאיצטדיון רק יורד על ברדה ועל אלונה. אנשים שכחו מה זה אלי זינו ועונות בלאומית ומאבקי ירידה עם שחקנים כמו ליאור ז'אן, אייל שן ודוד רביבו בתור רכש ולא יודעים להעריך את מה שקורה עכשיו. אני בא ואומר דעה שמכבדת את כולם (אפילו כתבתי- אוהב את אלישע!!) ונהנה מכל רגע שאנחנו בצמרת ועל זה נופלים פה? אין לי בעיה, תקרא לי גייס חמישי מעניין לי ת'תחת.
לא מסכים עם כל מה שכתבת אבל אלו דברי טעם. חבל שחלק מהתגובות כל כך שליליות. אם כולנו היינו חושבים אותו דבר אז לא הייתה סיבה לכתוב פה.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

שלח תגובה