אליניב ברדה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

Re: אליניב ברדה

שליחה על ידי yedidel »

אני לא בא לשפוט מה הדרך הנכונה לקבוצה.
רק להבין שיש דרך עקבית.

ברדה הוא סמל למקצוענות. הוא לא צריך שום הנחות מהקהל.
אני בטוח שבעצמו הוא לא מרוצה מהמעברים הכל כך חדים, כי בסוף מאמן נמדד על השליטה שלו במה קורה במגרש.
זה יכול להיות כדורגל התקפי, זה יכול להיות תוצאה ויהי מה, יכול להיות הכל. רק שיהיה מתוכנן.

אמרו פה שהאדום אחרי 14 שניות שינה הכל.
גם הפיגור 2-0 אחרי 20 דקות מול הפועל חיפה שינה הכל.
גם לחטוף דקה ראשונה גול מטומטם מריינה שינה הכל.
גם לחטוף צמד אחרי חצי שעה מדין דוד שינה הכל.
בקיצור, פעם ראשונה זה מקרה, פעם שנייה צירוף מקרים וכו' וכו'

אגב -גם עונה שעברה, שהיתה הרבה יותר טובה - בכל המשחקים מול המכביות (חוץ מהניצחון בסיבוב הראשון מול מכבי ת"א) ספגנו ב30 הדקות הראשונות.

יש לנו פי 2 אחוזי הצלחה בבית מאשר בחוץ, זה חריג בכל קנה מידה.
עשינו רצף של 10 נצחונות רצופים ועכשיו רצף של 6 הפסדי חוץ רצופים.
ביום טוב בבית אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בצדק עם יכולת עדיפה, ביום לא טוב בחוץ אנחנו לא עוברים את החצי.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
20 מאי 2024, 11:36
חושב שדשנו מספיק בתחומי האחריות ומרחבי התמרון.
אתה מאמין שברדה לא יודע לבחור שחקנים. אני מאמין (וגם יודע) שהוא מראש מוגבל למלאי שקשה לבחור ממנו מוצלחים ועם זה צריך לנסות לעבוד. אף אחד כנראה לא ישכנע את השני.

הקבוצה נבנתה מוקדם? אחלה. זה בא כנראה על חשבון דברים אחרים, למשל איכות. מטרת העל צריכה להיות קבוצה טובה ולא סגירת סגל מוקדם.
אני ממש לא מסכים שהפירוק והרכבה החל בגלל פתיחת עונה רעה. העזיבות של גלזר, ספורי ויחזקאל לא קשורות לכך בשום צורה. ההגעה המאוחרת של עומאר גם היא לא קשורה. הזרים שעזבו בעקבות המלחמה עשו את זה בשלב מאוחר יותר. גם אם מתעלמים מכל מה שקרה קודם, נקודת הפתיחה שאיתה עלינו לליגה הייתה רעה מאוד.

אני כן מסכים לגבי הגישה של ברדה במשחקים מסוימים וכתבתי על כך. לא אוהב את התהליך שהוא עובר ממאמן סופר התקפי שמאמין בעקרונות משחק שכולנו רוצים לראות למאמן טקטי בצורה מוגזמת. יש משחקים שבהם הוא חוזר לעצמו (חיפה בטרנר) ומוכיח לכולנו כמה פוטנציאל יש בו. אבל אני מניח שבסוף זה גם שילוב של סיטואציה וסגל שחקנים. כשאתה פחות מאמין בכלים שיש לך, אתה מנסה להתגבר באמצעים אחרים.
הסגל נסגר מוקדם כי ברדה רצה ככה.
אני שותף מלא שאם זה בא על חשבון איכות אז לא עשית כלום.
אני לא מקושר ולא יודע מה הולך בחדרי חדרים, אני רוצה להאמין שהבסיס שמאמן מאשר החתמה קיים אצלנו, ושבבחירה בין לסגור מוקדם או איכות (ביקום שזה סותר ובא אחד על חשבון השני), הבחירה הייתה שלו ולא של גורם לא מקצועי.

יש מעברים שאי אפשר למנוע.
גלזר הוא כזה, רק יצאנו פראיירים בסכום ועל זה אני מסכים. הובא לו על הנייר התחליף הכי טוב שהיה זמין, גם יותר טוב (שוב, על הנייר) ממה שחיפה ומכבי הביאו.
ספורי חושב שזה היה נכון לשני הצדדים.
יחזקאל הוא היחיד שבאמת היווה פגיעה מקצועית לקבוצה, ובעונה עם אירופה אני מאמין שזה לא היה קורה.
ובוא נזכור ששניהם פתחו את העונה פח כמו כל השאר. היה פה קריסה מערכתית מ day one של העונה הזו, ולא של איזה שחקן בודד. קריסה שלטעמי באף שלב של העונה לא באמת יצאנו ממנה למעט הבלחות בודדות פה ושם. הרוב של הוענה הזו הוא פשוט רע. זה שגירדנו ניצחונות לא מכפר על זה ולא צריך להסתיר את זה, כי מה שמסתיר את זה מבשל לנו את הכישלון של העונה הבאה.

בסוף בסוף יצאנו לעונה עם מרכז מגרש של אליאס, בריירו, שמיר וגורדנה. היה ברור שזה רחוק מהלספיק וגם אני וגם אתה כתבנו את זה בזמן אמת.
היו צריכים מפלות כדי להבין שצריך קשר אמצע זר, שצריך מחליף לספורי (עומאר הגיע רק אחרי שיאו נפל), שנכשלו עם קלימלה ופטרסון.

אני אאמין לסיפור שארתור הובא כברירת מחדל כי לא היה כסף.
אנחנו עונה אחרי עונה מביאים שחקנים כאלה, שלא קשורים לקבוצה ולצורך המקצועי, כי זה מה שיש. וזה דופק אותנו פעם אחר פעם.
אז אולי כדי לשנות דיסקט, ופשוט להתעקש על פרופיל ספציפי. גם ביותר זול, וגם אם צריך להמתין חלון.

אותי אישית משחקי אלונה - ברדה שחלק פה משחקים בהם לא מעניינים.
ברור מאוד שדברים פה לא עובדים ואני מאמין שזה באחריות שניהם. אני רוצה את שניהם איתנו, וכולי תקווה שהחוזה החדש מתעכב כי היו פה יותר התעקשויות על יחסי העבודה.
אגיד שוב שאין בעיה להיכשל ואין בעיה לטעות. יש גם עונות שחורות, קורה לטובים ביותר.
השאלה מה לומדים מזה. אם ארתור הובא כפרופיל שונה ממה שרצו רק כי זה מה יש כרגע, אז אני בספק אם הקטע של הלמידה קורה.
נחכה לקיץ לראות.

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

אני לרוב מצדד עם יוסי וקבוצתו בטענה שאפשר לראות כדורגל טוב יותר.

ספיציפית לא התעמקתי בחיסורים של ברדה כל כך למשל גורדנה על הספסל, ספסול מקסימו, שהובילו אותו להרכב דומה להרכב שניצח את מכבי 1-0 בבית לעומת ההרכב שעלה איתו מול ריינה. אני כן יודע שהפציעה של קיניונס כשבדש בחוץ הובילה אותו ללכת עם ספר בימין ועם דדיה זה היה נראה כי טוב עבורו, ויואן מגן רך מדי ועוד על מילסון.

את ההצבה של אבועביד בהרכב לא הבנתי, עד היום, ובכלל אבועביד ודדיה וספר באותו אגף זה בעייתי מאוד ומקווה שלמשחק הבא ברדה יפסיק עם זה.

משחק ההתקפה של ברדה חייב להישען על עומאר, ממנו תבוא הישועה ומקווה שהחילוף בא מרצון לשמור אותו.

חוץ מזה, אני לוקח מאמן כמוהו כל יום, ואני לוקח בעלים כמוה כל יום. שלב בתים אירופי חייב להיות המטרה העיקרית שלנו כל שנה, ואם ניקח גביע ונתחיל ממוקדמות אירופית זה בהחלט יעזור לנו.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yossi כתב:
20 מאי 2024, 12:03
אני לא מקושר ולא יודע מה הולך בחדרי חדרים, אני רוצה להאמין שהבסיס שמאמן מאשר החתמה קיים אצלנו, ושבבחירה בין לסגור מוקדם או איכות (ביקום שזה סותר ובא אחד על חשבון השני), הבחירה הייתה שלו ולא של גורם לא מקצועי.

גלזר הוא כזה, רק יצאנו פראיירים בסכום ועל זה אני מסכים. הובא לו על הנייר התחליף הכי טוב שהיה זמין, גם יותר טוב (שוב, על הנייר) ממה שחיפה ומכבי הביאו.
יחזקאל הוא היחיד שבאמת היווה פגיעה מקצועית לקבוצה, ובעונה עם אירופה אני מאמין שזה לא היה קורה.
ובוא נזכור ששניהם פתחו את העונה פח כמו כל השאר. היה פה קריסה מערכתית מ day one של העונה הזו, ולא של איזה שחקן בודד. קריסה שלטעמי באף שלב של העונה לא באמת יצאנו ממנה למעט הבלחות בודדות פה ושם. הרוב של הוענה הזו הוא פשוט רע. זה שגירדנו ניצחונות לא מכפר על זה ולא צריך להסתיר את זה, כי מה שמסתיר את זה מבשל לנו את הכישלון של העונה הבאה.

בסוף בסוף יצאנו לעונה עם מרכז מגרש של אליאס, בריירו, שמיר וגורדנה. היה ברור שזה רחוק מהלספיק וגם אני וגם אתה כתבנו את זה בזמן אמת.
היו צריכים מפלות כדי להבין שצריך קשר אמצע זר, שצריך מחליף לספורי (עומאר הגיע רק אחרי שיאו נפל), שנכשלו עם קלימלה ופטרסון.

אנחנו עונה אחרי עונה מביאים שחקנים כאלה, שלא קשורים לקבוצה ולצורך המקצועי, כי זה מה שיש. וזה דופק אותנו פעם אחר פעם.
אז אולי כדי לשנות דיסקט, ופשוט להתעקש על פרופיל ספציפי. גם ביותר זול, וגם אם צריך להמתין חלון.

ברור מאוד שדברים פה לא עובדים ואני מאמין שזה באחריות שניהם. אני רוצה את שניהם איתנו, וכולי תקווה שהחוזה החדש מתעכב כי היו פה יותר התעקשויות על יחסי העבודה.
אגיד שוב שאין בעיה להיכשל ואין בעיה לטעות. יש גם עונות שחורות, קורה לטובים ביותר.
השאלה מה לומדים מזה. אם ארתור הובא כפרופיל שונה ממה שרצו רק כי זה מה יש כרגע, אז אני בספק אם הקטע של הלמידה קורה.
נחכה לקיץ לראות.

יוסי, אין משחקי אלונה ברדה, בדיוק כמו שלא היו משחקי רוני לוי אלונה ולא היו משחקי בכר אלונה.
אלונה היא הבעלים, היא זאת שקובעת מה התקציב, מה רף המשכורות, כמה היא מוכנה לשלם על כרטיסי שחקן, ולא פחות חשוב גם מתי היא מוכנה לאשר החתמות של שחקנים (שבחלון של ינואר למשל זה קריטי).
אתה ואחרים מחזיקים בדעה, שגם עם המשתנים השונים אפשר לבנות כאן קבוצה איכותית יותר, דומיננטית יותר, אטרקטיבית יותר, עם סגל איכותי יותר, עם הרכב איכותי יותר.
אתם לא אומרים את זה באופן מפורש, אבל אפשר להבין מזה שמה שעוצר את הפועל באר שבע מלמקסם את עצמה הוא אליניב ברדה.
כי אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אי אפשר לדבר על זה שאלונה נותנת למאמן את כל התנאים (לטענתכם), ושאפשר/צריך לעשות עבודה טובה יותר, יש כאלה שגם אמרו שהעונה הזאת היא כישלון, אבל מצד שני לטעון שברדה הוא לא הבעיה, כי אם יש את כל התנאים ואפשר לעשות טוב יותר אז תהיו גם עם האומץ להגיד שצריך להחליף את המאמן.

אני מחזיק בדעה שונה, גם כי אליניב ברדה ואלונה ברקת הם לא דמויות חדשות כאן סטייל רוני לוי או יוסי אבוקסיס שצריך זמן כדי להבין בדיוק מי עומד מולך.
די ברור מי זאת אלונה ברקת, בטח בשנים האחרונות, מה צורת הניהול שלה וגם מה המטרות האמיתיות שלה ולא הקשקושים שמנסים למכור בקיץ כדי להגיע לסולד אואט מנויים ולשמור על המיתוג של הקבוצה.
גם די ברור מי זה אליניב ברדה, די ברור שכר הלימוד שצריך לשלם עליו כמאמן וגם ברור מה האיכויות שהוא מביא גם מקצועיות גם מנטליות וגם כדמות.

כל הניסיון לייצר כאן משוואה כאילו אנחנו נגיע לאן שהמאמן יקח אותנו זה עובדתית לא נכון, בטח בכדורגל המודרני.
אנחנו נגיע לאן שאלונה תקח אותנו.
כשלאלונה היה את הרעב, אז זכינו באליפויות ונאבקנו על הטופ שבטופ גם אם לא תמיד הצלחנו לנצח בתחרות את חיפה ומכבי.
כשאלונה לקחה צעד אחורה בקורונה, אז גירדנו מקום רביעי (ותודה לאשדוד שניצחו את מכבי פתח תקווה בחוץ ומנעו מאיתנו לסיים במקום החמישי ולסיים בלי אירופה).
כשאלונה העלתה הילוך בעונה השנייה של אלישע, אז הפכנו מקבוצה שנשארת בליגה במחזור האחרון לקבוצה שנאבקת למעלה.

מאמן רע יכול לרסק אותנו לפלייאוף תחתון כמו שקרה למכבי חיפה בעבר.
מאמן מצוין יכול לנצל עונה פחות טובה של מכבי חיפה/מכבי תל אביב כדי לסיים במקום השני.
אף מאמן, כולל בכר כמו שראינו, אבוקסיס, רוני לוי וגם ברדה, לא יכול להביא אותנו מעבר לזה, אלא אם באמת תהיה כאן התרסקות גדולה של חיפה/מכבי ת"א סטייל העונה שקריית שמונה לקחה אליפות (שזה קורה פעם באף פעם בערך).
שאף אחד לא ימכור לי שאוהדי הפועל באר שבע, אחרי האליפויות, כשיש את אלונה כבעלים, יקבלו עונה של מקום שלישי, רביעי, חמישי, שישי או למטה מכך עם "ניסיון לשחק כדורגל אטרקטיבי", בטח כשאלונה בכל עונה בקיץ מייצרת ציפיות של קבוצה שהולכת על כל התארים כדי למכור מנויים ולשמור על המיתוג.
ידידאל שהוא אחד מהאוהדים הותיקים כאן (והוא לא לבד כמובן) כבר התחיל לדבר על אליפות ברצף שעשינו כשהפער קטן ל-4 מהמקום הראשון. והרבה מהביקורת היא בגלל שבעיני האוהדים שלנו יש עדין איזה מחשבה שאנחנו שם בשורה אחת עם מכבי וחיפה, שאין סיבה שלא ננצח בסמי או בבלומפילד, וזה במנותק מהמציאות, מהעובדה שיש לנו שחקנים שאין להם מחליף שקרוב בכלל לרמה שלהם בספסל (ויטור, לופס, גורדנה, פוקו כמגן) ושקצת פציעות מורידות את ההרכב שלנו למצב שחלק נכבד ממנו הוא ברמה של תחתית ליגת העל ואולי גם מתחת לזה (אבו עביד, דדיה, מקסימו, תורג'מן, בדש, אלמוג, מדמון, פליטר, שלום, אליאס אחרי הפציעה).

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Red Tiger כתב:
20 מאי 2024, 10:23
זאת לא עונה של כישלון, מצד שני קשה להשתחרר מהתחושה של מה היה קורה אילו היה עולה בבלומפילד בסיבוב השני קצת יותר אמיץ ומוכן,זה היה המשחק ששבר את הקבוצה ומאז הלכנו והתדרדרנו ברמת הכדורגל.
זאת חד משמעית עונה של כישלון. שלו ושלה

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

dor69 כתב:
20 מאי 2024, 13:34
עונת 1997 כשזכית בגביע עם אלי גוטמן בזמנו הייתה כישלון מבחינתך?
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
20 מאי 2024, 13:35
עונת 1997 כשזכית בגביע עם אלי גוטמן בזמנו הייתה כישלון מבחינתך?
אני לא מספיק מבוגר בשביל לענות על השאלה הזאת. עם זאת אגיד שבאר שבע של לפני קיץ 2013 נבחנת במשקפיים אחרות. מאז ובעיקר מאז האליפויות אתה בדרגה אחרת לחלוטין על כל המשתמע מכך.
כמו שאני לא מקבל את הבינוניות המתסכלת של ההנהלה אני לא מקבל את השנה האחרונה מקצועית.

כישלון אם כך

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

dor69 כתב:
20 מאי 2024, 13:39
אני לא מספיק מבוגר בשביל לענות על השאלה הזאת. עם זאת אגיד שבאר שבע של לפני קיץ 2013 נבחנת במשקפיים אחרות. מאז ובעיקר מאז האליפויות אתה בדרגה אחרת לחלוטין על כל המשתמע מכך.
כמו שאני לא מקבל את הבינוניות המתסכלת של ההנהלה אני לא מקבל את השנה האחרונה מקצועית.

כישלון אם כך
אז אגיד לך כאוהד מאותה התקופה, אחת מהעונות הכי זכורות שלנו למרות שלא באמת איימנו על בית"ר י"ם שטיילה לאליפות ולמרות שסיימנו במקום השלישי אחרי הפועל פתח תקווה ולמרות שאלי גוטמן שהיה סופר טקטי אימן אותנו.
ברור שמאז עברו הרבה מים בנהר ודברים שבעבר ריגשו אותנו הפכו לפחות מרגשים אחרי שלוש אליפויות רצופות, אבל כקבוצה שלא תמיד זכתה בתארים, לא חושב שאפשר לקרוא לעונה של מקום שלישי וגביע (אם נזכה כמובן) כישלון.
אנחנו עדין לא במקום של מכבי תל אביב, מבחינת תקציב, מסורת והיסטוריה לקרוא לעונה כזאת כישלון.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:
20 מאי 2024, 12:03

נחכה לקיץ לראות.
אתה רק מחזק את מה שאני אומר.
לא אוהבים שאני כותב את זה, אבל כל בר דעת שמסתכל על השתלשלות האירועים מבין שהמועדון הזה מתנהל כמו שכונה, ללא אסטרטגיה ברורה ועם שליפות מהמותן. זה ככה לאורך שנים.

ההבדל הוא שהיום אין כסף שיחפה כל הטעויות האלה, ומצד שני ועל כך הביקורת שלי - אתה גם לא רואה שום רצון להשתפר. ממשיכים באותה מתכונת, עם אותם צוותים רזים, ללא ניהול מקצועי שיתווה דרך מסודרת, ללא השקעה בתשתיות.

את זה שום מאמן לא יוכל לשנות, בדיוק כפי שמשה היטיב לכתוב. הפועל באר שבע היא קודם כל אלונה ברקת. אחר כך כל היתר.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
20 מאי 2024, 13:43
אז אגיד לך כאוהד מאותה התקופה, אחת מהעונות הכי זכורות שלנו למרות שלא באמת איימנו על בית"ר י"ם שטיילה לאליפות ולמרות שסיימנו במקום השלישי אחרי הפועל פתח תקווה ולמרות שאלי גוטמן שהיה סופר טקטי אימן אותנו.
ברור שמאז עברו הרבה מים בנהר ודברים שבעבר ריגשו אותנו הפכו לפחות מרגשים אחרי שלוש אליפויות רצופות, אבל כקבוצה שלא תמיד זכתה בתארים, לא חושב שאפשר לקרוא לעונה של מקום שלישי וגביע (אם נזכה כמובן) כישלון.
אנחנו עדין לא במקום של מכבי תל אביב, מבחינת תקציב, מסורת והיסטוריה לקרוא לעונה כזאת כישלון.
משה אני לא מסתכל על היסטוריה עתיקה של הכדורגל, זה בשביל חובבי הנוסטלגיה ולא יותר, לא מעניין.
מאי 23’ —> מאי 24׳ - התקדמת או הלכת אחורה?

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

הישגיות זה חשוב אבל לא תמיד הכל כמו שראינו עם רוני לוי, אבוקסיס ואפילו אלישע שאנשים מבחוץ לא הבינו מה אנחנו רוצים ממנו כשאיתו הגענו לצמרת.
זאת עונה לא טובה של ברדה, נקודה. לא יודע אם כישלון אבל נפילה גדולה מהשנה הראשונה שלו כמאמן ראשי. כדורגל רע, המון מקרים של חוסר משמעת, טעויות שחוזרות על עצמן, תבוסות, פשוט לא טוב.
עוד עונה כזאת והוא יאבד את הקרדיט מהקהל ומהתקשורת כמאמן מוכשר ומבטיח. מקווה שהוא יגיע לעונה הבאה הרבה יותר מוכן כי העונה היינו פח ממשחק האימון הראשון עד סוף העונה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
20 מאי 2024, 13:25
יוסי, אין משחקי אלונה ברדה, בדיוק כמו שלא היו משחקי רוני לוי אלונה ולא היו משחקי בכר אלונה.
אלונה היא הבעלים, היא זאת שקובעת מה התקציב, מה רף המשכורות, כמה היא מוכנה לשלם על כרטיסי שחקן, ולא פחות חשוב גם מתי היא מוכנה לאשר החתמות של שחקנים (שבחלון של ינואר למשל זה קריטי).
אתה ואחרים מחזיקים בדעה, שגם עם המשתנים השונים אפשר לבנות כאן קבוצה איכותית יותר, דומיננטית יותר, אטרקטיבית יותר, עם סגל איכותי יותר, עם הרכב איכותי יותר.
אתם לא אומרים את זה באופן מפורש, אבל אפשר להבין מזה שמה שעוצר את הפועל באר שבע מלמקסם את עצמה הוא אליניב ברדה.
כי אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אי אפשר לדבר על זה שאלונה נותנת למאמן את כל התנאים (לטענתכם), ושאפשר/צריך לעשות עבודה טובה יותר, יש כאלה שגם אמרו שהעונה הזאת היא כישלון, אבל מצד שני לטעון שברדה הוא לא הבעיה, כי אם יש את כל התנאים ואפשר לעשות טוב יותר אז תהיו גם עם האומץ להגיד שצריך להחליף את המאמן.

אני מחזיק בדעה שונה, גם כי אליניב ברדה ואלונה ברקת הם לא דמויות חדשות כאן סטייל רוני לוי או יוסי אבוקסיס שצריך זמן כדי להבין בדיוק מי עומד מולך.
די ברור מי זאת אלונה ברקת, בטח בשנים האחרונות, מה צורת הניהול שלה וגם מה המטרות האמיתיות שלה ולא הקשקושים שמנסים למכור בקיץ כדי להגיע לסולד אואט מנויים ולשמור על המיתוג של הקבוצה.
גם די ברור מי זה אליניב ברדה, די ברור שכר הלימוד שצריך לשלם עליו כמאמן וגם ברור מה האיכויות שהוא מביא גם מקצועיות גם מנטליות וגם כדמות.

כל הניסיון לייצר כאן משוואה כאילו אנחנו נגיע לאן שהמאמן יקח אותנו זה עובדתית לא נכון, בטח בכדורגל המודרני.
אנחנו נגיע לאן שאלונה תקח אותנו.
כשלאלונה היה את הרעב, אז זכינו באליפויות ונאבקנו על הטופ שבטופ גם אם לא תמיד הצלחנו לנצח בתחרות את חיפה ומכבי.
כשאלונה לקחה צעד אחורה בקורונה, אז גירדנו מקום רביעי (ותודה לאשדוד שניצחו את מכבי פתח תקווה בחוץ ומנעו מאיתנו לסיים במקום החמישי ולסיים בלי אירופה).
כשאלונה העלתה הילוך בעונה השנייה של אלישע, אז הפכנו מקבוצה שנשארת בליגה במחזור האחרון לקבוצה שנאבקת למעלה.

מאמן רע יכול לרסק אותנו לפלייאוף תחתון כמו שקרה למכבי חיפה בעבר.
מאמן מצוין יכול לנצל עונה פחות טובה של מכבי חיפה/מכבי תל אביב כדי לסיים במקום השני.
אף מאמן, כולל בכר כמו שראינו, אבוקסיס, רוני לוי וגם ברדה, לא יכול להביא אותנו מעבר לזה, אלא אם באמת תהיה כאן התרסקות גדולה של חיפה/מכבי ת"א סטייל העונה שקריית שמונה לקחה אליפות (שזה קורה פעם באף פעם בערך).
שאף אחד לא ימכור לי שאוהדי הפועל באר שבע, אחרי האליפויות, כשיש את אלונה כבעלים, יקבלו עונה של מקום שלישי, רביעי, חמישי, שישי או למטה מכך עם "ניסיון לשחק כדורגל אטרקטיבי", בטח כשאלונה בכל עונה בקיץ מייצרת ציפיות של קבוצה שהולכת על כל התארים כדי למכור מנויים ולשמור על המיתוג.
ידידאל שהוא אחד מהאוהדים הותיקים כאן (והוא לא לבד כמובן) כבר התחיל לדבר על אליפות ברצף שעשינו כשהפער קטן ל-4 מהמקום הראשון. והרבה מהביקורת היא בגלל שבעיני האוהדים שלנו יש עדין איזה מחשבה שאנחנו שם בשורה אחת עם מכבי וחיפה, שאין סיבה שלא ננצח בסמי או בבלומפילד, וזה במנותק מהמציאות, מהעובדה שיש לנו שחקנים שאין להם מחליף שקרוב בכלל לרמה שלהם בספסל (ויטור, לופס, גורדנה, פוקו כמגן) ושקצת פציעות מורידות את ההרכב שלנו למצב שחלק נכבד ממנו הוא ברמה של תחתית ליגת העל ואולי גם מתחת לזה (אבו עביד, דדיה, מקסימו, תורג'מן, בדש, אלמוג, מדמון, פליטר, שלום, אליאס אחרי הפציעה).
אני חד משמעית רושם שברדה נכשל העונה. זה לא אומר שהוא צריך ללכת הביתה. הוא לא עוצר את הפועל ב"ש מלמקסם את עצמה, פשוט לדעתי הוא יכול לעשות עבודה טובה יותר כדי שזה יקרה, ואני לא רואה אלטרנטיבה שאיתה הפועל ב"ש תמקסם את עצמה יותר.
יש כשלונות בחיים וזה חלק מהדרך, אם אתה מאמין בבן אדם אין מה לפטר אותו גם אחרי עונה לא טובה ואפילו יותר מעונה. ואני מאמין שברדה יכול יותר. אפילו הרבה יותר.
מדברייך מתפרש שאלונה בעצם חשובה בעשרות מונים מהמאמן, לכן לא ברור לי למה את ההצלחה שכן יש בשנים האחרונות אתה מייחס לברדה ואת הכשלון לאלונה.
ומשחקי אלונה אלונה -ברדה זה בדיוק המקומות האלה. שניהם שותפים לטוב ולרע, כל אחד ותחומי האחריות שלו.

מרגיש לי שאני טוחן מים ולא בא לי לחזור על עצמי שוב ושוב.
כסף זה חשוב מאוד, ניהול מקצועי זה חשוב יותר.
הקבוצה שלך באנגליה שופכת המון המון כסף ולא מגיעה לכלום כי יש לה ניהול מקצועי כושל ביותר.
ליברפול היא קבוצה שממש לא ממהרת לשפוך כסף (היא רוכשת שחקנים בכסף גדול כמו ואן דייק וכו', אך הכל שם מאוד מחושב וחיים די קשים למאמן כמו קלופ שצריך ממש להתאמץ לקבל רכש), ועדיין קלופ הצליח איתה לזנב בקבוצה הכי מושלמת בערך שיש בעולם + לרוץ איתה כתף מול כתף עד הסוף.
כי הוא יודע בניהול המקצועי שלו להתגבר על הפער הכלכלי והניהולי העצום שיש לסיטי עליו. וזה העניין, ואני מאמין שברדה יכול לעשות משהו דומה.
לא אליפות, אבל כן קבוצה שיותר קרובה ל2-3 מאשר לסחלה של 4 ומטה.

לדבר על מקום 2 או מקום 3 פחות מדבר אליי. יותר מעניין הדרך, כי מקום 3 זה לא איזה משהו שקשה כל כך להשיג.
הפועל ב"ש שיחקה כדורגל רע מאוד במשך החלק הארי של העונה. וזה מה שחשוב. זה שגם בכדורגל כזה הצלחנו לגרד ניצחונות זה לא מעניין במיוחד, ולהפך, מהווה מסך עשן לבעיות שיש וצריך להודות בקימון ולנתח אותן כדי לתקן מה שאפשר וללמוד.
גם גביע, ימתיק את הסוף אבל אין לו באמת משמעות על מסקנות להמשך.

זה שאתה חושב שניסיון לייצר כדורגל טוב יותר משמע לקבל תבוסות כאילו מישהו פה מצודד בכדורגל חסר המודעות של נתניה זה עניין שלך.
אפשר וצריך לשחק כדורגל אחר ממה שראינו ברוב העונה הזו. ברוב העונה הזו לא נהניתי ללכת למשחקים, והלכתי ללא מעט. אם זה היה רק אני מילא, חושב שהרוב פה מרגישים ככה.

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

dor69 כתב:
20 מאי 2024, 13:34
זה לא כישלון,אכזבה אולי כשלון אין מצב.
אנחנו נמצאים בדיוק במקום שניבאו לנו,זה שאנחנו חיינו קצת על פלנטה אחרת זאת בעיה שלנו.
מקום מתחת לשלישי זה כישלון

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
20 מאי 2024, 13:50
אתה רק מחזק את מה שאני אומר.
לא אוהבים שאני כותב את זה, אבל כל בר דעת שמסתכל על השתלשלות האירועים מבין שהמועדון הזה מתנהל כמו שכונה, ללא אסטרטגיה ברורה ועם שליפות מהמותן. זה ככה לאורך שנים.

ההבדל הוא שהיום אין כסף שיחפה כל הטעויות האלה, ומצד שני ועל כך הביקורת שלי - אתה גם לא רואה שום רצון להשתפר. ממשיכים באותה מתכונת, עם אותם צוותים רזים, ללא ניהול מקצועי שיתווה דרך מסודרת, ללא השקעה בתשתיות.

את זה שום מאמן לא יוכל לשנות, בדיוק כפי שמשה היטיב לכתוב. הפועל באר שבע היא קודם כל אלונה ברקת. אחר כך כל היתר.
עם זה אני מסכים.
וזה בא לידי ביטוי גם בדרך שאנחנו משחקים. המון משחקים שמעבירים 90 דקות כדי לגרד 1-0 שנותן לך 3 נקודות אמנם, אבל לא לוקח אותך לשום מקום בתכלס. חיים משבת לשבת במקום לרוץ על משהו שיתן לך איזה תקווה למשהו טוב יותר בעתיד.
ואת זה קשה לנרמל, ועם זה קשה להשלים.

כשילון או סתם אכזבה, זה לא באמת משנה. זו פשוט עונה לא טובה. לא צריך להגיד מילים מפוצצות מעבר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

הפועלעולה כתב:
20 מאי 2024, 13:53
הישגיות זה חשוב אבל לא תמיד הכל כמו שראינו עם רוני לוי, אבוקסיס ואפילו אלישע שאנשים מבחוץ לא הבינו מה אנחנו רוצים ממנו כשאיתו הגענו לצמרת.
זאת עונה לא טובה של ברדה, נקודה. לא יודע אם כישלון אבל נפילה גדולה מהשנה הראשונה שלו כמאמן ראשי. כדורגל רע, המון מקרים של חוסר משמעת, טעויות שחוזרות על עצמן, תבוסות, פשוט לא טוב.
עוד עונה כזאת והוא יאבד את הקרדיט מהקהל ומהתקשורת כמאמן מוכשר ומבטיח. מקווה שהוא יגיע לעונה הבאה הרבה יותר מוכן כי העונה היינו פח ממשחק האימון הראשון עד סוף העונה.
גם שנה שעברה היו עליו ביקורות. כולל על משחק החוץ בפלייאוף העליון בסמי עופר ועל התבוסה למכבי בבלומפילד בפלייאוף העליון. הציפיות הם לזכות באליפות או להתחרות עליה, מבחינת הקהל הרחב והתקשורת. וזה משהו שבתקציב ובניהול הנוכחי לא יקרה לא משנה מי המאמן ולכן כמו שאמרו לפני או שהתקציב ישתנה או שהניהול ישתנה או שנגיע לאותה נקודת פיצוץ שהגענו עם בכר שגם היה אהוב ומוערך כאן אבל גם הוא לא הצליח להתמודד עם הפער בין הדימוי והמיתוג והציפיות למציאות בפועל.

שלח תגובה